Понедельник, 20 Сентябрь 2021 10:23

Назустріч озимим культурам

озимые ку ьтуры 660880 optОсінь, це той час, коли аграрії зосереджують свою увагу на вирощуванні озимих культур та на виборі технологій, які могли б забезпечити їм оптимізацію затрат при одночасному збільшенні врожайності та покращенні якості виробленої продукції. Як свідчить досвід, господарства, які в основу своїх технологій взяли біопрепарат КЛЕПС, цю оптимізацію забезпечили.

Біопрепарат КЛЕПС, дія бактерій якого аналогічна дії агрохімікатів, дозволяє фермерським господарствам, при вирощуванні сільськогосподарської продукції, впровадити в життя ресурсозберігаюче землеробство і досягти значної оптимізації затрат. Ця оптимізація стала можливою завдяки властивостям препарату виступати в якості біодобрива, біостимулятора та біопестицида. Однак успіх від застосування препарату залежить не тільки від його унікальних властивостей, а й від якості посівного матеріалу, який повинен відповідати усім стандартам фітосанітарного стану, мати високий життєвий потенціал, що закладений природою та селекцією. Для максимальної реалізації цього потенціалу насінню і рослинам в цілому потрібна стороння допомога. Цю сторонню допомогу, без стресового впливу на рослину і значно дешевше, ніж агрохімікати, виконує біопрепарат КЛЕПС. Його фунгіцидні властивості дають можливість фермерським господарствам при проведенні передпосівної обробки насіння не застосовувати хімічних пестицидів. Аграрії на особистому досвіді переконалися, що біопрепарат КЛЕПС як протруювач працює не гірше, а іноді краще, ніж відомі сучасні хімічні протруювачі.

Адже після обробки насіння озимих культур ендофітні бактерії препарату запускають потужний біомеханізм, який забезпечує рослину необхідними елементами живлення, стимуляторами росту та засобами захисту рослин від хвороб. Цей механізм забезпечує кращі умови для схожості насіння, оптимізує кореневе живлення азотом, фосфором і таке інше. Формується потужна коренева система, яка в 1,5-2 рази міцніше, ніж без препарату КЛЕПС. Азотфіксуючі бактерії забезпечують рослину біологічним азотом, продукують вітаміни, амінокислоти і органічні речовини з низькою температурою замерзання. При цьому завдяки метаболізму дефіцит мікроелементів та поживних речовин у ризосфері значно зменшується.

Ендофітні бактерії препарату з перших днів розвитку рослини починають захищати її як із середини, в міжклітинному просторі, так із зовні, в ризосфері. Це значно зміцнює імунну систему рослини. Вона з самого початку починає рости здоровою, стійкою до різних стресів та температурних коливань, тобто створюються умови, які дозволяють рослині реалізувати закладений в ній генетичний потенціал.

Іноді через складні погодні умови аграріям не вдається вчасно провести посівні роботи. Виникає ризик входження недостатньо розвинених озимих культур в зимовий період, що може привести до негативних наслідків. Покращити стан посівів може додаткова обробка по листовій поверхні рослин біопрепаратом КЛЕПС у фазі 3-6 листків за 10-15 днів до настання морозів. Особливо вибагливий до погодних умов в осінньо-зимовий період є ріпак озимий. Коли виникає ризик входження недостатньо розвинених рослин у зимовий період, листове підживлення до настання періоду спокою для нього особливо важливе. Майже 70% майбутнього врожаю ріпаку закладається саме восени, ще до початку зими, оскільки саме в цей період формується коренева система, діаметр шийки якої повинен бути не менше 8-10 мм.

Обробка насіння озимих культур препаратом КЛЕПС дозволяє значно зменшити хімічне навантаження на ці культури. Аграрії, які використовували його в своїх господарствах, вже після перших спроб його застосування в цьому переконувались і, як правило, ставали його прихильниками. Хто ж після перших спроб його застосування повертався до інших технологій з використанням агрохімії, але не побачивши різниці в кінцевих результатах між ними, повертався до препарату знов. Вибір між двома технологіями завжди на боці, яка дає можливість заощадити кошти, а це може зробити лише біопрепарат КЛЕПС, адже він є альтернативою хімії, а вона значно дорожче. Тому застосування технології з препаратом КЛЕПС значно вигідніше, крім того, вона дає не тільки економію коштів, а й ще сприяє отриманню екологічно чистих продуктів та відродженню грантів.

Щоб отримати гарний врожай озимих культур – треба користувачам препарату дотримуватись технології по його застосуванню. Передпосівна обробка препаратом КЛЕПС дуже важлива, вона дозволяє ендофітним бактеріям проникнути в середину рослини, зайняти міжклітинний простір і в процесі їх життєдіяльності забезпечити рослину необхідними елементами живлення, які дозволять їй успішно перезимувати. Не менш важливі весняні роботи, які згідно з технологією проводять в найбільш відповідальні періоди росту рослин.

Більш детальнішу інформацію можна отримати на сайті.

Добрих Вам врожаїв з препаратом КЛЕПС!

Директор В.Є. Деркач,

Науково виробничий центр «Енергія»

01024, м. Київ-24, вул. Лютеранська, 30

тел.: (067) 446-84-99  (067) 446-84-99  (050) 410-41-05  (044) 253-99-03

www.kleps.com.ua

Прочитано 1275 разів