Пятница, 14 Сентябрь 2018 14:37

ЗДОРОВ'Я ВАШИХ ПОЛІВ – ЗАПОРУКА ВИСОКОГО УРОЖАЮ!

ЗДОРОВ'Я ВАШИХ ПОЛІВ –  ЗАПОРУКА ВИСОКОГО УРОЖАЮ!ТЕХНОЛОГІЇ ГУМІФІКАЦІЇ РОСЛИННИХ РЕШТОК КУЛЬТУРИ-ПОПЕРЕДНИКА З ДОПОМОГОЮ ПРЕПАРАТУ РИЗОБАКТ СП «ГУМІФІКАТОР»

Останніми роками нестримно росте захворюваність с/г культур. Численні хвороби згубно впливають на врожайність і якість кінцевої продукції. Грибні, бактеріальні та вірусні захворювання: склеротиніози, фузаріози, антракнози – це лише деякі із шкодочинних хвороб, що завдають серйозної шкоди виробникам с/г продукції.

Джерелом інфекції всіх хвороб рослин є одні й ті ж самі причини: заражений ґрунт, післяжнивні рештки хворих рослин, бур’яни.
Понизити небезпеку інфікування наступної культури у сівозміні патогенами, оздоровити ґрунт, ефективно використати елементи живлення з пожнивних решток, відновити баланс ґрунтової мікрофлори, можна завдяки:

ТЕХНОЛОГІЯ ГУМІФІКАЦІЇ РОСЛИННИХ РЕШТОК – ГАРАНТІЯ ПОКРАЩЕННЯ ФІТОСАНІТАРНОГО СТАНУ ҐРУНТУ

З іншого боку, пожнивні решки містять в значній кількості цінні елементи живлення для рослин та мікроорганізмів (рис.).

Органічний вуглець, отриманий з рослинних решток з допомогою технології гуміфікації, є основним джерелом живлення для всієї ґрунтової мікрофлори. В результаті навіть патогенні мікроорганізми, забезпечені елементами живлення, не будуть згубно впливати на культурні рослини.

Застосовуючи Ризобакт СП «Гуміфікатор» Ви зможете:

1. Поліпшити фітосанітарний стан ґрунту

Мікроміцети Penicillium spp., що входять до складу препарату, здатні виробляти природні речовини, які перешкоджають розмноженню патогенних мікроорганізмів. Крім того, завдяки багатокомпонентному складу і дії на рослинні рештки Ризобакт СП «Гуміфікатор» активізує «рідну» мікробіоту ґрунту, запускаючи процес просторового витіснення патогенної мікрофлори корисною. Для покращення фітосанітарного стану ґрунту, рекомендуємо проводити гуміфікацію рослинних решток на усіх культурах, адже збудники захворювань зберігаються в ґрунті тривалий час. (Зокрема склероції (біла гниль) зберігають свою життєздатність до чотирьох років, а збудник попелястої гнилі – зимує в ґрунті на заражених рештках рослин і може зберігати життєздатність понад 10 років).

2. Отримати безкоштовне високогуматизоване органічне добриво

Технологія гуміфікації рослинних решток від ПП Родоніт забезпечує закріплення органічного вуглецю та накопичення в ґрунті NPK та мікроелементів з рослин за допомогою ризосферних мікроорганізмів. Завдяки цій технології відбувається перетворення недоступних форм елементів живлення в доступні, і утворюється 0,5-3,0 т/га високогуматизованого органічного добрива (залежно від культури та маси рослинних решток).

3. Забезпечите якісне розкладання пожнивних решток без азотних добрив

Ця технологія дозволяє зробити їх ламкими при найменшому механічному впливі та за 4-6 місяців без застосування азотних добрив розкласти 4 т/га і більше соломи. У біотехнології гуміфікації не використовується мінеральний азот. Джерело азоту – природна фіксація атмосферного азоту мікроорганізмами-азотфіксаторами, що входять до складу Ризобакт СП «Гуміфікатор», а також під його дією відбувається активізація у ґрунті вільноживучих азотфіксуючих бактерій.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

на полях, оброблених Ризобактом СП «Гуміфікатором», завдяки мікрофлорі, що розмножилася, вміст азоту в ґрунті значно вищий, ніж на необроблених.

Особливості застосування препарату:

Препарат вносять у вечірні-нічні години (або у похмуру погоду) шляхом обприскування подрібнених або неподрібнених рослинних решток із заробкою в ґрунт, або без неї.

Оптимальна норма робочого розчину 200 л/га, в умовах посухи – 300-400 л/га.

Максимальна інтенсивність процесу гуміфікації досягається при розмірах рослинних залишків – 2-5 см і неглибокій заробці у ґрунт (до 6-10 см).

Норми застосування:

При масі соломи злакових культур 3-4 т/га норма становить 1,5-2,0 л/га; при кількості соломи понад 4,0 т/га і для кукурудзи, соняшнику та інших високостеблових культур – 2,0-3,0 л/га.

Назва технології

Типова технологія

Біологізована технологія

Гуміфікація рослинних решток

Елементи технології

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива + 
Деструктор рослинних решток

Ризобакт СП 
Гуміфікатор

Назва продукту та витрати, л

КАС – від 45 л/га

КАС – від 30 л/га
Деструктор – від 1,5 л/га

Ризобакт СП 
Гуміфікатор – від 1,5 л/га

Витрати коштів на продукти для технологій

від 360 грн/га

від 465 грн/га

від 250 грн/га

Витрати коштів на заробку рослинних решток, лущення стерні

від 250 грн/га

від 250 грн/га

від 0 грн/га

Загальні витрати на технологію

від 610 грн/га

від 715 грн/га

від 250 грн/га

Додатковий бонус від застосування технології «Гуміфікація рослинних решток»

Надходить вуглецю в ґрунт

2-3%

15-20%

80-90%

Додаткова азотфіксація, N2

Немає

2-5 кг/га

150-250 кг/га

Підвищення врожайності наступної культури

2-5%

5-7%

5-20%

Технологія гуміфікації є найбільш економічно вигідною, ефективною з усіх існуючих технологій роботи з рослинними рештками.

Варто не забувати, що важливою особливістю технології є те, що вона має післядію на декілька років. Мікрофлора ґрунту, що розмножилась та активізувалась, продовжує відновлювати структуру ґрунту і сприяє підвищенню врожайності наступних культур.

ЦЬОГО РОКУ У ВАС ЩЕ Є ЧАС ПОТУРБУВАТИСЯ ПРО ЗДОРОВ’Я ВАШИХ ПОЛІВ – ЗАСТОСУВАТИ ТЕХНОЛОГІЮ ГУМІФІКАЦІЇ ПОЖНИВНИХ РЕШТОК З ПРЕПАРАТОМ РИЗОБАКТ СП ГУМІФІКАТОР
ЗДОРОВ'Я ВАШИХ ПОЛІВ –  ЗАПОРУКА ВИСОКОГО УРОЖАЮ!

Прочитано 851 разів