Пятница, 14 Сентябрь 2018 13:30

ЯК ПЕРЕМОГТИ БАКТЕРІОЗИ ТА ЗБЕРЕГТИ ТОВАРНІ ЯКОСТІ КАПУСТИ?

ЯК ПЕРЕМОГТИ БАКТЕРІОЗИ ТА ЗБЕРЕГТИ ТОВАРНІ ЯКОСТІ КАПУСТИ?Однією з важливих проблем овочівників, що призводить до значних економічних збитків, є ураження овочевих культур бактеріозами. Бактеріози завдають суттєвих збитків при вирощуванні капусти, томатів, перцю, баклажанів, огірків. В сприятливих умовах бактеріальні хвороби рослин можуть викликати втрати до 70% врожаю, значно знижуючи якість і лежкість продукції.

Симптоми слизового бактеріозу капусти
Ashampoo Snap 2018.09.14 13h34m18s 001
Слизовий бактеріоз – одне з найбільш шкідливих захворювань капусти, уражує всі види капусти в усі фази росту. Перші симптоми починають проявлятися в другій половині вегетації. Зовнішні листки капусти загнивають, утворюючи мокру гниль з неприємним запахом. До бактеріального гниття схильні в першу чергу качани, травмовані при збиранні або транспортуванні, підморожені, уражені судинним бактеріозом або пошкоджені шкідниками, а також перезрілі, а також качани з ознаками розтріскування, що утворилися в теплу і вологу осінь. При закладці уражених головок капусти на зберігання слизовий бактеріоз продовжує розвиватися і в сховищі, викликаючи загнивання схоже на мокру гниль.

Ashampoo Snap 2018.09.14 13h35m58s 002
Симптоми судинного бактеріозу капусти

Судинним бактеріозом уражаються і сходи, і розсада, і дорослі рослини. У дорослих рослин на листках з’являються пожовтіння V-подібної форми. Надалі це пожовтіння темніє і жилки листа стають чорними. При ураженні головок капусти судинним бактеріозом знижується їх врожайність та лежкість.

Найбільш поширеними бактеріальними хворобами різних видів капусти (білокачанна, пекінська, цвітна…) є слизовий та судинний бактеріози.

ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ БАКТЕРІОЗІВ КАПУСТИ КОМПАНІЯ РОДОНІТ ПРОПОНУЄ ВАМ

ФІТОЛАВІН, РК – ЕФЕКТИВНИЙ СИСТЕМНИЙ ПРЕПАРАТ БІОЛОГІЧНОГО ПОХОДЖЕННЯ

Діюча речовина – фітобактеріоміцин – комплекс стрептотрицинових антибіотиків, що легко проникає в тканини рослин і циркулює в них впродовж 10-14 днів, блокуючи збудників бактеріозів і викликаючи їх загибель.

Регламент застосування:

Норма витрати Фітолавіну, РК – 1,2-2,0 л/га (обприскування під час вегетації).

Для попередження ураження бактеріозами та зменшення втрат врожаю при зберіганні потрібно зробити профілактичну обробку капусти Фітолавіном, РК за 2-3 тижні перед збиранням.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Фітолавін має короткий термін очікування (2 дні) та не накопичується у кінцевій продукції.
Г.Д. Матусевич, к. с.-г. н.

ФІТОЛАВІН, РК ДОПОМОЖЕ ВАМ ОТРИМАТИ ВИСОКИЙ УРОЖАЙ КАПУСТИ НАЙВИЩОЇ ЯКОСТІ
ТА НАДІЙНО ЙОГО
ЯК ПЕРЕМОГТИ БАКТЕРІОЗИ ТА ЗБЕРЕГТИ ТОВАРНІ ЯКОСТІ КАПУСТИ?
Прочитано 2096 разів