Пятница, 31 Август 2018 16:16

У природи немає поганої погоди.  Але як протидіяти її негараздам? Готувати сильне насіння!

У природи немає поганої погоди.  Але як протидіяти її негараздам? Готувати сильне насіння!Головне бажання аграріїв – отримання високих, сталих і в той же час якісних врожаїв, що неможливо без комплексного живлення та захисних заходів. В останні роки відділом захисту рослин Інституту сільського господарства Полісся УААН було випробувано розроблений нами Агробіокомплекс (АБК) з властивостями системно-контактного фунгіциду широкого спектру дії для підвищення врожайності рослин та їх захисту від хвороб. Результати – 56-113% прибавки з АБК на пшениці та сої.

Застосування органічних та мінеральних добрив сприяє поліпшенню умов живлення рослин завдяки безпосередньому збагаченню їх доступними для рослин поживними речовинами. Добрива, крім поліпшення умов живлення, впливають на ріст та розвиток рослин, забезпечують більшу стійкість проти несприятливих умов вирощування, збільшують врожай та його якість.

Але як підібрати склад добрив, мікродобрив, ЗЗР, щоб отримати максимально можливий результат на кожному конкретному полі? Для цього мало знати правила агротехніки та мати найкраще насіння і найсучаснішу техніку!

Ми намагаємося якнайчастіше повідомляти про наші результати, що перевищують потенціал найвидатніших селекціонерів сучасності – озима пшениця Смуглянка – 126 ц/га на полі, Ювівата – 156 ц/га на дослідній ділянці, 100,2 ц/га сої на фрегатах. Ці результати отримані завдяки легкодоступним препаратам, які легко засвоюються рослинами, вони ефективні при діапазоні температур від 2-5 до 28-45 градусів по Цельсію та підібрані для важливих і критичних фаз розвитку рослин з урахуванням їх фізіологічних потреб. Але не може кожен аграрій повірити чи дотриматись всіх правил агротехніки та рекомендацій застосування АБК. Тому наведемо мінімально можливі результати при мінімальних витратах при погіршених погодних умовах.

Приклад 1.

Південь Миколаївської обл. Опади 18 мм за вегетаційний період зернових 2018. Врожайність озимого ячменю – 42,5 ц/га при витратах на АБК 1286 грн/га. При визначенні результатів від додаткової обробки рослинних решток АБК-Д (при затратах 375 грн/га) прибавку врожаю отримували в межах 5-8 ц/га пшениці, 5-12 ц/га ячменю. Прибавка збільшувалась, залежно від збільшення долі азоту в баковій суміші, від 9 до 35 кг/га д.р. Порівняння ж проводилося з однаковою кількістю азоту.

Приклад 2.

Озима пшениця в Одеської обл. При одноразовій обробці насіння комплексом АБК з 8 препаратів (314 грн за гектарну дозу), протруйником лише інсектицидним – прибавка урожайності склала 5,2 ц/га. При зменшенні дози висіву насіння та деяких змінах в агротехніці – витрати менші, економія більша, а врожайність – 55 ц/га.

Приклад 3.

Дніпропетровська обл. Опади 00 мм за вегетаційний період зернових 2018, агрофон – N32P32P32 перед посівом та N43 у лютому. Результат – врожайність пшениці 9,98 ц/га, а плюс дворазова обробка АБК– 25,99 ц/га. Фермер Ю. Кущинський зерно збирав дуже ретельно – рік критичний!

Неможливо все розповісти в невеликій статті, але можливо кожному аграрію досягти вказаних (і кращих) результатів і на своїх полях – при правильному виборі, а вибір сьогодення є і він на користь українським технологіям. Практика врожайності озимого ріпаку з АБК – по 40 ц/га в чотирьох областях з далеко не найкращими погодними умовами тому підтвердження.

Для того, щоб впевнено рекомендувати елементи 
АгроБіоКомплексної (АБК) технології на цих та інших полях, і проходять багаторічні досліди препаратів, елементів АБК на різних культурах і рекомендується лише кращі варіанти з одночасним аналізом «вузьких місць» як по живленню, так і по захисту. Але «вузькі» місця на своїх полях та ділянках кожен повинен знати ще до посіву, або ж звернутися за допомогою до фахівців. Фітосанітарний огляд сходів можливо виконати з необхідним коригуванням, але доганяти завжди важче, ніж стартувати вчасно.

Берегти честь змолоду – це значить готовити насіння сильним, забезпечити його перед посівом, сходи при початку кущення – перед зимою АБК для закладки потенціалу гідного врожаю і зберегти його як мінімум до весни.
У природи немає поганої погоди.  Але як протидіяти її негараздам? Готувати сильне насіння!

2.04.2016, В Білоцерківському р-ні Київської обл. Ліворуч без АБК буде 78 ц/га, а праворуч з АБК – 109 ц/га пшениці. І це ще не найкращі результати, але це є показник допомоги пшениці при інкрустації насіння та обприскуванні восени сходів АБК – для продовження формування найвищих врожаїв.

067-404-63-99; 097-386-08-50; 050 318-80-16 (м. Херсон)

сайт– www.agroprofi.info пошта – vpagro51@gmail.com

Прочитано 1698 разів