Пятница, 17 Август 2018 15:28

АЛХІМІЯ СТЕРНІ, або як перетворити рослинні рештки в золото?

АЛХІМІЯ СТЕРНІ,  або як перетворити рослинні рештки в золото?Значення рослинних решток для ґрунту складно переоцінити. Вони є природним захистом від перегрівання і втрати продуктивної вологи в умовах посухи, та поживним середовищем для корисної ґрунтової мікрофлори. Для розкладання стерні в природних умовах необхідно декілька років. З метою прискорення цього процесу, покращення структури та родючості ґрунту компанія Родоніт пропонує після жнив обробити рослинні рештки мікробіологічним препаратом.

Ризобакт СП Гуміфікатор (без азотних добрив)

Технологія з застосуванням Ризобакту СП Гуміфікатору – це не просто деструкція з втратою вуглецю, що виділився з решток, а гуматизація – закріплення в ґрунті за допомогою ризосферних мікроорганізмів елементів живлення (органічного вуглецю, NPK та мікроелементів), перетворення недоступних форм елементів живлення в доступні, і отримання 0,5-3,0 т/га високогуматизованого органічного добрива, залежно від культури і маси рослинних залишків.

Гуміфікація має післядію, мікробіота, що розмножилася, продовжує відновлювати структуру ґрунту, патогенна і гнильна мікрофлора (особливо збудники кореневих гнилей і мікотоксинів) пригнічується за рахунок розвитку корисних мікроорганізмів і, як наслідок, буде зниження захворювань, підвищення врожайності, зменшення кількості бур’янів та шкідників.

Особливу увагу варто звернути на інтенсифікацію процесу азотфіксації в ґрунті після гуміфікації. Завдяки роботі мікрофлори, що розмножилася, вміст азоту в ґрунті після гуміфікації значно вищий, ніж на полях без гуматизації.

Норми застосування Ризобакту СП Гуміфікатор:

При масі соломи злакових культур 3-4 т/га норма складає 1,5-2,0 л/га; при кількості соломи більше 4,0 т/га і для кукурудзи, соняшнику та інших високостеблових культур – 2,0-3,0 л/га.

Оптимальна норма робочого розчину 200 л/га, в умовах посухи – 300-400 л/га.

Умови внесення:

Препарат вносять у вечірні-нічні години, або у похмуру погоду шляхом обприскування (подрібнених або не подрібнених) рослинних решток із заробкою в ґрунт, або без неї. Максимальна інтенсивність процесу гуміфікації досягається при розмірах рослинних залишків – 2-5 см і неглибокій заробці у ґрунт (до 6 см).

Результати застосування Ризобакту СП Гуміфікатор в умовах дефіциту вологи (на прикладі Миколаївської області)
Ashampoo Snap 2018.08.17 15h47m11s 001 Фермерське господарство «Володимирське» (Миколаївська обл.)

У ФГ «Володимирське» були проблеми з нерозкладеними пожнивними рештками при посіві. Вперше внесли Ризобакт СП Гуміфікатор
у кінці жовтня 2017 р. Обробили 10 га задискованих пожнивних решток пшениці озимої. Норма витрати препарату 2 л/га. У 2018 році посіяли соняшник. Поле перед посівом було більш вирівняне, ґрунт пухкіший, а потім у подальшому було отримано дружні сходи соняшнику.002 opt

Миколаївщина – регіон, що вирізняється дуже жарким та посушливим літом. У ФГ «Михайленко» Ризобакт СП Гуміфікатор, 3 л/га вносили на пожнивні рештки соняшнику в середині серпня з подальшим дискуванням ґрунту, у вечірній час після невеликого дощу. До бакової суміші додавали Лігногумат 0,4 л/га. Через місяць після внесення препарату на полі відчувався яскраво виражений грибний запах, а на пожнивних рештках з’явився наліт, що свідчило про дієвість препарату Ризобакт СП «Гуміфікатор». Обробка пожнивних решток соняшника Ризобактом СП Гумікатор забезпечила кращий розвиток наступної культури – пшениці озимої та її врожайність 40 ц/га.


У фермерському господарстві «Мрія» – рослинні рештки взагалі палили. В 2017 р. використали препарат Ризобакт СП Гуміфікатор на рослинних рештках пшениці озимої. Що помітили?* І оралося на цьому полі набагато краще. Настільки були задоволені результатом, що цього року збільшили площі внесення препарату.

ВАЖЛИВО! З Ризобактом СП Гуміфікатор Ви зекономите кошти на розкладання пожнивних решток за рахунок відмови від використання азотних добрив!


* На соломі з’явився характерний грибний наліт і на полі був присутній грибний запах.
к.с.-г.н. Матусевич Г.Д.Прочитано 1729 разів