Четверг, 01 Ноябрь 2018 00:30

Запобіжні муфти – гарантія безвідмовної роботи обладнання

ЗАПОБІЖНІ МУФТИ – ГАРАНТІЯ БЕЗВІДМОВНОЇ РОБОТИ ОБЛАДНАННЯЗастосування запобіжних муфт забезпечує захист устаткування від поломки при надмірних навантаженнях й інших нештатних ситуаціях. Треба розуміти, що значення обертаючого моменту, що передається валу відбору потужності трактора, може в 2-5 разів перевищувати встановлене номінальне значення на валу прийому потужності сільгоспмашини. І отже, перевищувати значення максимального обертаючого моменту, що допускається конструкцією карданного валу. Установка запобіжної муфти дозволить гарантувати надійну роботу сільгоспмашини, не перевищувати значення навантажень, визначених виробником. Встановлення потужнішого карданного валу без використання обмежувачів обертаючого моменту недоцільне, оскільки призведе до поломок більш коштовного обладнання сільгоспмашини.

До групи запобіжних елементів можна віднести ширококутні шарніри, які забезпечують роботу карданного валу на більших робочих кутах без зниження його працездатності.


ОБГІННІ МУФТИ

Призначені для захисту трактора, а також приводних валів від залишкової кінетичної енергії великої маси обертових частин, що виникає під час зупинки трактора або при різкому уповільненні ходу. Обгінна муфта передає обертаючий момент тільки в одному напрямку і не захищає від перевантаження. Найбільш поширені муфти з правим обертанням. Муфта встановлюється з боку сільгоспмашини. У тому випадку, якщо на валу встановлюється ще одна запобіжна муфта іншого типу, обгінна муфта розташовується з боку трактора.

Застосування: косарки ротаційні, обприскувачі, сівалки.

РАДІАЛЬНО-ШТИФТОВІ МУФТИ

Використовуються для захисту трактора, а також приводних валів від ушкоджень, які виникають внаслідок перевантаження сільгоспмашини під час роботи, наприклад, заклинювання робочих органів. Передача обертаючого моменту відбувається за допомогою підпружинених кулачків. Якщо з’являється звук при спрацьовуванні муфти, який є ознакою виникнення перевантаження, необхідно зупинити техніку, щоб запобігти виникненню зносу та руйнування.

Застосування: навантажувачі, підбирачі, роторні граблі-ворушилки, зернові жниварки.


МУФТИ ЗІ ЗРІЗНИМ БОЛТОМ

Призначені для обмеження надмірного обертаючого моменту, який виникає при перевантаженні сільгоспмашини. При перевищенні встановленого обертаючого моменту болт зрізується, що дозволяє вилці та маточині (ступиці) обертатися незалежно один від одного. Запобіжна муфта зі зрізним болтом встановлюється з боку сільгоспмашини.

Застосування: машини для внесення рідких добрив, прес-підбирачі, кормороздавачі.

ФРИКЦІЙНІ МУФТИ

Використовуються для передачі обертаючого моменту за допомогою підпружинених фрикційних накладок. Залежно від коефіцієнта тертя фрикційного диска і ступеню стискування пружини визначається обертаючий момент, що передається. Обертаючий момент коригується стисненням пружини. Фрикційна муфта встановлюється з боку сільгоспмашини.

Застосування: роторні косарки, прес-підбирачі, ґрунтові фрези і техніка, що працює з ґрунтом.

ШИРОКОКУТНІ ШАРНІРИ

Призначені для установки на карданні вали для збільшення робочого кута при збереженні плавності роботи за рахунок постійної рівності кутів кінцевих вилок. Шарнір збільшує робочий кут в горизонтальній і вертикальній площині. Встановлюється як на приймальний вал сільгоспмашини, так і на вал трактора.

Застосування: обприскувачі, міксери, прес-підбирачі.


Виробляємо карданні вали, комплектуємо їх муфтами та ширококутними шарнірами

моб.: (050) 396-30-10
(067) 494-19-40
(067) 494-19-20
(050) 43-43-010
т./ф.: (0552) 48-52-33
www.progress-k.com.ua
office@auto-detal.com.ua

Прочитано 1772 разів