Четверг, 28 Июнь 2018 18:10

ОРГАНІЧНИЙ ДЕНЬ ПОЛЯ НА МИКОЛАЇВЩИНІ

ОРГАНІЧНИЙ ДЕНЬ ПОЛЯ НА МИКОЛАЇВЩИНІВиростити органічні пшеницю, ріпак, кукурудзу, соняшник чи сою – це сьогодні не мрії, а реальність. Фермерське господарство «Король», що знаходиться на Миколаївщині, спільно з компанією-виробником біологічних препаратів БТУ-Центр та компанією БАРБЕТ, що займається менеджментом органічного виробництва та збутом цієї ж продукції, продемонстрували застосування біологічних технологій учасникам другого Органічного дня поля, яке відбулося 15 червня. Поля цього господарства забули, що таке хімія та спалювання пожнивних решток, і кожного року тішать господарів щедрими врожаями усіх культур.

«Земля оживає. Хочу сказати, що коли ми у 2015 році брали в оренду землю, то гумус становив 2,3% і черв’яка на полі знайти не могли. В даний час ситуація набагато покращилася. Фахівці з Німеччини, які приїжджають сертифікувати господарство, при контрольній перевірці кажуть «зер гут». Ми робимо раз у два роки аналіз ґрунту. І на сьогоднішній день вміст гумусу становить від 4,5 до 5 відсотків», – каже Сергій Король, голова ФГ «Король» Миколаївської області.

«Компанія БАРБЕТ займається органічним виробництвом з 2014 року і господарство, в якому ми знаходимось, також є органічним. Землі сертифіковані швейцарською компанією «Біоінспекта», яка сертифікує виробництво та надає органічний сертифікат. Завдяки цьому вирощену продукцію продаємо в Європу. Ми є активними учасниками органічного ринку, як України так і Європи. А компанія БТУ-Центр – надійний помічник у вирощуванні органічної продукції», – розповідає Олександр Гож, головний агроном ПП «БАРБЕТ».

ОРГАНІЧНИЙ ДЕНЬ ПОЛЯ НА МИКОЛАЇВЩИНІ

«Вирощуємо абсолютно всю продукцію по органічній технології із застосуванням, наголошую, біопрепаратів української компанії БТУ-Центр, які є сертифікованими в органічному виробництві. Ми за українське, ми за органічне, ми за здоров’я нації. На своєму власному досвіді переконалися, що препарати ефективні, покращують родючість ґрунту, працюють при складних та жорстких природних умовах».

Головний агроном підприємства «БАРБЕТ» добре знається на біологічних технологіях вирощування культур і з гордістю демонструє органічну пшеницю.

«Це хліб, а хліб має бути органічним. І тому ми займаємось вирощуванням органічної пшениці. Пшениця у нас відповідає усім показникам якості європейського органічного ринку. Тому ми її експортуємо до Європи. Українська продукція є екологічно-чиста і має високий попит на європейському ринку. Закликаю всіх споживати органічне, купувати органічне, вирощувати органічне».

Як бачимо, на півдні України на фермерському господарстві «Король», 15 червня пшениця ще наливалася, це при тому, що у сусідів вона була сухою. Фахівці пояснюють, рослини здорові, забезпечені всіма необхідними елементами живлення.

«Препарати компанії БТУ-Центр представлені на ринку України під ТМ «Жива Земля» і вирішують наступні основні напрямки – це захист від шкідників і хвороб, це живлення, насамперед за рахунок мікроелементів, гуматів і мікробіологічного добрива Граундфікс, що дає можливість дати рослині необхідну кількість елементів, яку вона потребує. Також, вирішуємо проблеми поживних решток, адже їх потрібно швидше розкласти і обеззаразити від патогенів та довести до такого стану, щоб рослина з них мала користь. За це у нас відповідають лінійка біодеструкторів стерні і такий препарат як Екостерн. Прекрасно, особливо на півдні, показує себе обробка насіння новинкою – мікоризуючим препаратом МікоФренд. Дійсно, за рахунок симбіозу гриба і рослини утворюється у декілька разів більша коренева система, яка забезпечує і додаткове живлення, і вологу», – ділиться з нами Олександр Ростоцький, головний агроном компанії «БТУ-Центр».

Біотехнології БТУ-Центру посприяли формуванню багатого врожаю навіть за гострої нестачі вологи.

У фермерському господарстві «Король» ріпак також органічний. Біологічні технології БТУ-Центру посприяли гарному розгалуженню рослин.

«Ми працювали комплексно по нашим препаратам. Проводилися підживлення мікробіологічним добривом Органік-баланс, Азотофіт та мікроелементами ХелпРост. До бакової суміші додавали біологічний прилипач Енпосам. По захисту від хвороб та шкідників використовувалися такі біофунгіциди як ФітоХелп, МікоХелп, Бітокибацилін-БТУ та Лепідоцид-БТУ. А щоб ріпак не осипався від сильного вітру чи дощу – обробили біологічним склеювачем Енпосам. Це як мінімум від 10 до 20 відсотків збереження врожаю», – прокоментував Євгеній Кожухар, агроном компанії «БТУ-Центр».

Оглядаючи поля, аграрії розповідали колегам про свої напрацювання в напрямі застосування біологічних технологій при вирощуванні кукурудзи та соняшнику.

123

«Як ви бачите, вирощувати органічну кукурудзу можна. Потрібно сформувати живлення, на основі того, що ми вносимо деструктори, які допомагають розкладатись пожнивним решткам і забезпечують поживне живлення, плюс додавання препарату Граундфікс, а це фосфор- та каліймобілізація. Далі нам потрібно допомогти рослині, щоб вона була здорова і не ушкоджувалась хворобами. Що перш за все потрібно зробити – це обробіток насіння препаратом Мікохелп – три літри на тонну, щоб дійсно забезпечити якісний фунгіцидний захист для рослини. Потім по вегетації даємо комплекс препаратів Органік-баланс, Азотофіт, Енпосам та мікроелементи ХелпРости. У даному випадку це ХелпРост кукурудза і ХелпРост цинк. Чому саме ці мікроелементи? Тому що кукурудза потребує найбільше саме цинку для свого росту та розвитку, а також для формування продуктивності», – продовжує розповідати Євгеній Кожухар, агроном компанії «БТУ-Центр».

По стану рослин видно, що вони вдосталь забезпечені всіма необхідними елементами живлення.

А соняшник у фермерському господарстві «Король» такий, що в сусідів подібного знайти важко, при тому, що він екологічно чистий.

«З осені використовується препарат Екостерн в нормі 1,5 літра на гектар, весною під час культивації перед посівам вносили Граундфікс 10 літрів на гектар плюс півлітра Енпосаму. Проведено два підживлення по програмі Стоп Стрес – Органік-баланс, Азотофіт і Енпосам, добавлено мікродобриво ХелпРост соняшник та бор»

Фермерське господарство «Король», компанія «БТУ-Центр» та підприємство «БАРБЕТ» – доказ того, що органічне землеробство – це не тільки теорія, це реальність. Його запровадження потребує часу, проте результат дуже привабливий. З точки зору і економіки, і збереження довкілля.

бту центр тд тов сзр и удобрения

Прочитано 1669 разів