Среда, 27 Июнь 2018 10:46

Прибуток, прихований на вашому полі!

Прибуток, прихований на вашому полі!Відновлення родючості ґрунтів з препаратом Ризобакт СП «Гуміфікатор»

Типовий підхід до рослинних решток в сільському господарстві часто зводиться до їх спалювання або розкладання з використанням азотних добрив. В обох випадках втрачається вуглець, значення якого для живлення ґрунтової мікрофлори і енергозабезпечення всіх ґрунтових процесів, що відбуваються в ній, неможливо переоцінити. При спалюванні рослинних решток (соломи) також руйнується органічна речовина, гине ґрунтова мікробіота, знижується родючість ґрунту.

Для підвищення і відновлення родючості сільгоспугідь компанія «Родоніт» пропонує Вам високорентабельну складову Технології «Три-Е» (екологічно, економічно, ефективно) – технологію гуміфікації рослинних решток сільськогосподарських культур із застосуванням препарату Ризобакт СП «Гуміфікатор» – поживного середовища для активізації розвитку консорціуму грибних та бактеріальних мікроорганізмів-гуміфікаторів, що мають лігнін та целюлозолітичну дію, здатні фіксувати атмосферний азот, акумулювати в ґрунті фосфор, калій, мікроелементи, амінокислоти та вітаміни для власного розвитку.

Ця технологія «управління» рослинними рештками дозволяє за 4-6 місяців, без застосування азотних добрив, додатково розкласти 4 т/га і більше соломи та інших рослинних залишків, зробити їх ламкими при найменшому механічному впливі, зберегти та закріпити в ґрунті елементи живлення (органічний вуглець, NPK і мікроелементи) з них, перевести недоступні форми елементів живлення в доступні.

Внесення Ризобакту «Гуміфікатора», Вінницька обл.

Важливо! Після внесення препарату Ризобакт СП «Гуміфікатор» рослинні рештки не потребують заробки в ґрунт. Необмежений доступ кисню, сонячне тепло, волога ґрунту та конденсат, що утворюється на соломі, забезпечують життєдіяльність внесених мікроорганізмів і прискорюють перетворення рослинних залишків у гуматизоване органічне добриво.

Ashampoo Snap 2018.06.27 10h57m36s 002

Норми внесення препарату: в залежності від культури-попередника та маси рослинних решток на 1 га – 1,5-3,0 л/га.

Технологія гуміфікації є найбільш економічно вигідною, ефективною з усіх існуючих технологій роботи з рослинними залишками.

Ashampoo Snap 2018.06.27 10h54m22s 001

Результати застосування

Ризобакту СП «Гуміфікатор»

Господарство Агрофорт, що на Київщині, одне з перших застосувало Ризобакт СП «Гуміфікатор». До його застосування для роботи з утилізації пожнивних решток використовували аміачну селітру, або карбамід. Першого року застосували Ризобакт Гуміфікатор на кукурудзі, на 50 гектарах. У 2016 році обробили вже всю площу, яка була відведена під кукурудзу. А це близько 4000 га. Норма внесення 2 л/га. Після гуміфікації рослинних решток урожайність наступної культури – сої підвищилася на 3,4 ц/га порівняно з урожайністю на полі, де не вносився препарат.

Агрономи господарства помітили, що структура ґрунту після Ризобакту відчутно поліпшилася. Коли сівалка під’їхала до місця, де препарат уже вносили два роки поспіль, вона сама по собі опустилася на 2-3 см – настільки пухкішим там виявився ґрунт.

У СТОВ «Дружба Нова», Чернігівська обл. Ризобакт СП «Гуміфікатор» вносили у порівнянні з іншими деструкторами для розкладання рослинних решток кукурудзи (Екостерн, Целюлад). Урожайність наступної культури – соняшнику на всіх варіантах була майже однаковою – 28,7-28,9 ц/га, але варіант з внесенням Ризобакту СП «Гуміфікатор» виявився найбільш економічно вигідним за рахунок відмови від мінеральних добрив.

Г.Д. МАТУСЕВИЧ, к. с.-г. н.

З технологією «Гуміфікація рослинних решток» Ви зекономите кошти, підвищите урожайність,та зробите крок до збереження довкілля для нащадків!

Прочитано 1222 разів