Пятница, 01 Июнь 2018 15:39

Біопрепарат КЛЕПС – це шлях до успіху сільгоспвиробника

Біопрепарат КЛЕПС –  це шлях до успіху сільгоспвиробникаСьогодні аграрний ринок України має в наявності великий асортимент сучасних препаратів, які дають можливість сільськогосподарським виробникам в корені змінити своє ставлення до традиційних технологій по вирощуванню сільськогосподарських культур із застосуванням агрохімії і перейти до нових ресурсозберігаючих технологій, зокрема біотехнологій. Більшість сучасних препаратів дають таку можливість. Однак товаровиробнику серед цього різноманіття препаратів без належних випробувань важко зробити правильний вибір і вибрати саме ті, які могли б увійти в основу його технології по вирощуванню сільськогосподарських культур і які могли б забезпечити йому оптимально вигідний баланс між витратами і врожайністю та давали б можливість отримувати екологічно чисті продукти, сприяли відродженню родючості земель і збереженню чистоти навколишнього середовища.

Щоб не витрачати час на пошук препаратів, які могли б забезпечити відповідний баланс, візьміть за основу ваших технологій препарат, перевірений часом – біопрепарат КЛЕПС. Свідченням ефективності цього препарату служить його висока популярність серед аграріїв, більшість з них при вирощуванні сільгоспкультур брали КЛЕПС в основу своїх аграрних технологій. Зараз, коли азотні добрива та хімічні засоби захисту рослин значно подорожчали, цей препарат для них став ще привабливішим, так як дає їм можливість не тільки отримувати високі та якісні врожаї, а й скорочувати витрати на їх вирощування в десятки разів.

Щоб переконатися в цьому, як приклад, можна порівняти витрати, які необхідні для вирощування зернових культур на одному гектарі за традиційною технологію з застосуванням хімії та витратами, отриманими на базі біотехнології із застосуванням препарату КЛЕПС.

Традиційна технологія вирощування зернових культур передбачає застосування великої кількості азотних добрив, це не менше 300 кг селітри, середня ціна якої на сьогодні близько 10 тисяч гривень за одну тонну. Додамо сюди вартість хімічних протруйників для насіння, фунгіциди, транспортні, складські витрати і витрати на ПММ. В результаті отримуємо суму, яка може значно перевищувати 10 000 грн на один гектар. Якщо додати сюди витрати, які неминуче виникнуть через негативний вплив хімії на навколишнє середовище і все живе, то вартість врожаю виросте за рахунок необхідності оздоровлення людей, рекреації заражених угідь та навколишнього середовища.

Зовсім інакше, в економічному плані, виглядає альтернативний підхід до вирощування зернових культур у варіанті з застосуванням біотехнології на базі біопрепарату КЛЕПС, основою якого є живі ендофітні бактерії з азотофіксуючими властивостями. Виконуючи функції агрохімікатів, бактерії препарату забезпечують рослину біологічним азотом, що при певних умовах може бути еквівалентним двомстам кілограмам аміачної селітри на гектар, а на бідних ґрунтах цей показник може бути навіть більше. Крім того, бактерії препарату виробляють полісахариди, синтезують біологічно активні речовини (фітогормони, вітамін та інше), які разом з продуктами метаболізму дають можливість препарату, без стресового впливу хімічних препаратів, більш ефективно виконувати функції живлення рослин, ніж агрохімікати. У фінансово-проблемних господарствах, в котрих недостатньо коштів на придбання добрив та хімічних засобів захисту рослин від хвороб, застосування препарату КЛЕПС дає можливість аграріям отримати врожаї на рівні середніх показників по Україні і навіть вище. При цьому мати продукцію чистою від нітратів та пестицидів.

Висока концентрація ендофітних бактерій препарату, в одному мілілітрі не менше одного мільярда, дозволяють застосовувати малі дози, які науково обґрунтовані і їх результативність підтверджена на практиці на полях в різних областях України. Для прикладу, одного літра препарату достатньо для обробки насіння зернових культур на площі до 70 га, а повна обробка одного гектара, згідно з технологією, передпосівна і подвійна обробка по вегетації в найбільш відповідальні періоди росту рослин вимагає в середньому всього 70 мл препарату, ціна якого, на сьогодні, становить близько 200 грн. До речі, такі малі дози не вимагають складських приміщень і транспортних витрат.

Якщо порівняти ці два підходи вирощування зернових культур, то доцільність застосування сучасної біотехнології з застосуванням препарату КЛЕПС очевидна.

На завершення, для тих, хто ще не знайомий з біопрепаратом КЛЕПС, рекомендуємо зайти на сайт фірми, ознайомитися з ним і, переконавшись в його унікальності, стати його шанувальниками.

В.Є. ДЕРКАЧ, директор НВЦ «Енергія»

Біопрепарат КЛЕПС –  це шлях до успіху сільгоспвиробникаНауково виробничий центр «Енергія»

01024, м. Київ
вул. Лютеранська, 30

(044) 253-82-88, 253-99-04
067-445-20-77
050-99-18-612
www.kleps.com.ua

Прочитано 1245 разів