Пятница, 01 Июнь 2018 13:45

Бурхлива посівна компанія, або як захистити посіви нуту

Бурхлива посівна компанія, або як захистити посіви нутуОлег Бушулян, канд. с.-г. наук, СГІ – НЦ НС, м. Одеса

Минув травень і всі захоплені нутом отримали сходи і чекають результатів. Як всі раділи кількості опадів у зимовий період. Було враження, що запасів вологи буде достатньо для отримання сходів та формування достойного врожаю і озимих, і ярих культур. За прогнозами синоптиків, як професійних, так і народних, нетрадиційних (рання Пасха, байбак Тимко та ін.), передбачалася рання весна. Однак природа все зробила інакше, замість ранньої весни отримали раннє літо. Велика кількість опадів у зимовий період на практично не мерзлий ґрунт призвела до суттєвого його ущільнення. А тривала прохолодна погода березня не сприяла поступовому прогріванню ґрунту та його дозріванню. Лише на початку квітня фермери змогли вийти в поле, тож всі строки сівби ранніх ярих культур були зрушені на календарний місяць, практично співпадаючи із сівбою пізніх культур. З першої декади квітня температура повітря різко підвищилася до літніх значень, а сухий сильний вітер ще більше ускладнив ситуацію. На поверхні утворилася потужна кірка, тоді як під нею ґрунт залишився вогким та пластичним. Всі ці негаразди та труднощі відчули на собі як досвідчені нутовики, так і початківці. Недотримання технології, а саме затримка з сівбою навіть на кілька днів, неякісний передпосівний обробіток ґрунту, сівба непротруєним насінням – все це призвело у більшості випадків до отримання зріджених та слабких сходів. Тільки дотримуючись науково обґрунтованих рекомендацій, використовуючи сучасну техніку та високоякісне насіння, можна чекати високого врожаю, особливо це яскраво виражено в умовах цього року.
Коренева система нуту на полях ТОВ «Мічуріна+». Комплексне протравлення: фунгіцид, інсектицид, мікроелементи, стимулятори росту.  А. Фальман, ТОВ «Маєр. Українська бобова компанія»
Попри все нут росте, бур’яни подолані (гербіцидами, механічними способами або сумісним використанням). Саме в цей час необхідно всіма способами не допускати ураження рослин збудниками хвороб та шкідниками. Треба пам’ятати, що будь-яку хворобу краще попередити, ніж потім її лікувати. Фунгіцид, навіть самий сучасний, може тільки загальмувати розвиток хвороби, яка при настанні сприятливих умов, або послаблення дії препарату, знову ще з більшою силою вдарить. Досвід вирощування нуту останніми роками дав змогу оцінити значимість у загальній технологічній схемі прийому фунгіцидної обробки вегетуючих рослин, особливо до початку цвітіння та на початку формування бобів. За інтенсивної технології вирощування культури виправдані мінімум дві фунгіцидні обробки, а при виникненні сприятливих умов кількість обробок доцільно збільшити. Рекомендуємо наступну схему:
В умовах погодних реалій 2017-2018 року на полях  ТОВ «Мічуріна+» зимуючі сорти гороху сербської селекції «НС Мороз» показали значні переваги перед класичними ярими сортами.  А. Фальман, ТОВ «Маєр. Українська бобова компанія»
– протруєння насіння одним з рекомендованих протруйників, а далі – фунгіцидна обробка на вибір одним з препаратів у фазу бутонізації: Коронет (0,6 л/га) + Меро (0,4 л/га) і друга обробка у фазу початок бобоутворення: Спіріт, 0,5–0,7 л/га, Супрім 400, 0,75–1,5 л/га. Бажано використовувати у кожній обробці препарати із різними діючими речовинами, щоб не отримати ефекту звикання. Обробку рослин фунгіцидами рекомендується поєднувати з позакореневим підживленням рослин баковою сумішшю добрив. Це активує антистресові механізми, підвищує стійкість рослин до шкодочинних об’єктів і підвищує продуктивність.

Цілком доречно сумісно із фунгіцидами проводити обробку проти шкідників. Якщо ігнорувати захисні заходи від шкідників, можна загубити до 50% майбутнього врожаю, а отриманий урожай втрачає товарний вигляд. Тому боротьба зі шкідниками є технологічною та економічною необхідністю. Проти шкідників на нуті ефективні одно- або дворазові обробки посівів інсектицидами під час масового льоту та відкладання яєць, що співпадає з фазами розвитку цвітіння – початок бобоутворення. Рекомендовані препарати: Коннект 0,5 л/га, Борей 0,1–0,14 л/га, Борей Нео 0,2–0,3 л/га, Протеус 0,5–0,75 л/га, Каліпсо 0,1–0,15 л/га, Енжіо 0,18 л/га, Брейк 0,07–0,12 л/га, Карате Зеон 0,2–0,3 л/га, Децис f-Люкс 0,25–0,5 л/га, Децис Профі 0,04 кг/га та інші.

+38 (099) 149 77 77
+38 (066) 660-62-48
+38 (098) 077-34-94
+38 (097) 206-50-06
sales@maerpulse.com
Прочитано 1873 разів