• Головна
  • Статті
  • Тваринництво
  • Сучасна, перспективна технологія відгодівлі тварин зволоженою ферментованою гомогенною кормовою суспензією (ф.г.к.с.), де прибуток перевищує витрати в 2,5-3 рази
Пятница, 27 Апрель 2018 11:55

Сучасна, перспективна технологія відгодівлі тварин зволоженою ферментованою гомогенною кормовою суспензією (ф.г.к.с.), де прибуток перевищує витрати в 2,5-3 рази

Сучасна, перспективна технологіяДержавна програма в дії! Знижка 25% на кормоагрегати «Мрія»

Директор НВУЦ АІНУ д.ф., к. с.-г. н., академік АІНУ – М.Б. СОЛЯНИК

Сучасна масова відгодівля свиней виконується двома способами – сухі корми та зволожені, а також її варіації. Вибір за фермером. На життя має право будь-яка технологія відгодівлі, але перевагу має та, яка дає найкращий прибуток, бо не для краси ви її обираєте.

А світ і Європа вибрали – це технологія відгодівлі свиней зволоженою ферментованою гомогенною кормовою суспензією із суміші зернових, бо саме вона на сьогоднішній день є однією з найекономічніших технологій, де при найменших витратах фермери мають найбільший прибуток, тобто прибуток перевищує витрати в 2,5-3 рази. І це не реклама, це факт! Кожна технологія має свої переваги перед іншою, але головний фактор – це кінцевий результат, тобто прибуток.

Цей результат забезпечать кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія», які успішно працюють у понад 8800 господарствах України, ближнього та дальнього зарубіжжя. В своїх статтях ми приводили факти і результати переваги технології і відгодівлі ферментованими кормами із суміші зернових.

Кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія» фахівці з тваринництва вибирають по різним мотивам: одні – для відгодівлі поросят і готують ф.г.к.с. на знежиреному молоці або відвійках, інші – для свиноматок і хряків, але найбільший попит для відгодівлі поголів’я. Останній час багато фермерів беруть кормоагрегати «Мрія» різної потужності, для відгодівлі телят та ВРХ, для молочних і лактуючих корів, де до основних грубих кормів додають 30-40% зволоженої ф.г.к.с. – переробляють зернові або комбікорми в ф.г.к.с., що дає значні економічні результати, і таких господарств стає нарівні із свинофермами.

Які ж переваги має обладнання кормоагрегатів «Мрія» вітчизняного виробництва перед зарубіжним обладнанням?

Чим відрізняється вітчизняне обладнання в приготуванні зволожених ферментованих кормів і в чому його переваги перед зарубіжними аналогами:

1. Якщо обладнання Європи готує зволожені ферментовані корми поопераційно, на окремих агрегатах: помел зернових, підігрів, ферментація, змішувач (гомогенізація), видача корму окремим насосом, і на кожному стоять окремі електродвигуни, а на підігрів витрачається додаткова електроенергія, або газ, при помелі зернових (здрібненні), використовуються додаткове обладнання з пиловими циклонами або кормозаводи, а при ферментації окремий ферментатор – то українське, вітчизняне обладнання виконує всі п’ять технологічних операцій одночасно, на одному електродвигуні, не потребуючи окремого обладнання, в гідромлині-ферментаторі, скорочуючи термін приготування зволоженої ф.г.к.с. та економлячи електроенергію.

2. Наше обладнання готує корм із цілого зерна на місці, на фермі, не потребуючи транспортних витрат для його завозу на кормозавод для подрібнення і назад на ферму, що зменшує ціну корму і дає можливість оперативно змінювати раціони кормів для різновікових груп і призначення. Не потребує кормозаводів.

3. Наше обладнання готує фіксовану фракцію, яка найкраще засвоюється кишковим трактом тварин: 0,5÷1,4 мм для свиней і 0,8÷2 мм для телят і ВРХ, і цю операцію виконують тільки кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія».

4. За рахунок конструкції гідромлина-змішувача (ферментатора), періодичного тиску до 5 бар та розширенню, при 1500-3000 об./хв. електродвигуна, температурі 26-30°С, що відтворюється, кислотності до рН 4,5 од, гомогенізації, без доступу повітря, в замкнутому просторі іде процес ферментації, що забезпечує розпад корму на амінокислоти, збільшуючи його протеїнову та енергетичну цінність, покращуючи засвоєння корму та викликаючи зростання живої маси тварин.
Сучасна, перспективна технологія
Технологія набирає темпи розвитку в світі, переходячи від концентрованих «сухих» та екструдованих кормів до зволоженої ф.г.к.с. Так в Європі і світі, в 2000 році, вона займала 3-5%, а сьогодні понад 50%, в Ірландії, Фінляндії 90-95%, Америці – до 30-40%; Китаї – до 50%, Голландії, Данії, Франції та ін. – до 60%.

Задумайтесь, чому Європа і світ різко збільшили відгодівлю свиней та ВРХ, використовуючи саме цю технологію? Тому що вона на сьогоднішній день є однією з найприбутковіших, енергозберігаючих висококалорійних технологій, де прибуток перевищує витрати в 2,5-3,0 рази, не у відсотках, а в рази:

  • зменшуючи загальні витрати фермерів до 40%; не потребує кормозаводів, готує корми на фермі, що різко зменшує транспортні витрати і ціну кормів; економить зерносуміш до 30%; скорочує енерговитрати до 50%;
  • зменшує вихід гною до 44% у свиней, та 25% – у телят і ВРХ, за рахунок посиленого засвоєння корму, а це екологія;
  • скорочує термін відгодівлі до забійної ваги на 15-18 днів, а це загальні витрати; покращує стан здоров’я поголів’я за рахунок легких кормів ф.г.к.с., володіє противірусними антибактеріальними властивостями.

Збільшення вологи на 3-5% від сухого годування компенсується провітрюванням та вентиляцією приміщень в сучасних умовах, що дозволяє утримувати вологість 65-75% до комфортного стану.

Ось що таке технологія відгодівлі тварин зволоженою ф.г.к.с.

Установка кормоагрегату серії АКГСМ «Мрія» на вашій фермі позитивно змінить ваш погляд на тваринництво, з найкращої сторони, а високий прибуток зігріє вашу рішучість. Всі вищеперелічені чинники підтверджені науково-виробничими дослідами: Інститутом свинарства ім. Квасницького УААН, м. Полтава, інститутом «Landsudvalget fom Svine», Данія, інститутом тваринництва «Асканія-Нова», ХДАУ УААН та іншими науковими підрозділами України, мають патенти на винахід та відмічені міжнародними нагородами, мають золоті медалі та дипломи.

Технологія особливо рекомендована фермерським господарствам малого і середнього бізнесу, враховуючи її простоту в обслуговуванні та швидку окупність витрат обладнання за 10-15 днів.
Адреса прямого виробника кормоагрегатів АКГСМ «Мрія»:
Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. М. Букіна, 52
Т/ф: (05549) 7-08-88; 7-08-01; (050) 848-50-68; (098) 346-35-22
e-mail: 8mriya@gmail.com сайт: www.agrokorm.info
Прочитано 1201 разів