• Головна
  • Статті
  • Рослинництво
  • Вплив підживлення препаратами регулятора росту «СИЗАМ-НАНО» і регулятора росту «Грейнактив-С» на врожайність озимої пшениці
Понедельник, 02 Апрель 2018 10:10

Вплив підживлення препаратами регулятора росту «СИЗАМ-НАНО» і регулятора росту «Грейнактив-С» на врожайність озимої пшениці

Вплив підживлення препаратами регулятора росту  «СИЗАМ-НАНО» і регулятора росту «Грейнактив-С»  на врожайність озимої пшениціВиробництво зерна пшениці – головне завдання рослинництва багатьох регіонів України. Одним із визначальних критеріїв одержання стабільно високих врожаїв зерна пшениці є дотримання і чітке та своєчасне виконання регламенту агротехнології.

Проте не завжди вдається отримати очікуваний урожай пшениці, що обмежується багатьма зовнішніми факторами. Для підвищення рівня реалізації біологічного потенціалу культури важливе значення має впровадження у виробництво сучасних ефективних конкурентоспроможних технологій вирощування із застосування регуляторів росту та мікродобрив, головними перевагами яких повинні бути висока ефективність, низькі дози використання та екологічна безпека. До таких препаратів і належать регулятори росту рослин «СИЗАМ-НАНО» та «ГРЕЙНАКТИВ-С». Препарати використовують як для обробки посівного матеріалу, так і по вегетуючим рослинам, ефективність дії яких залежить від способу застосування, фізіологічних особливостей культури, ґрунтово-кліматичних умов та технології вирощування.

Регулятор росту рослин «СИЗАМ-НАНО» продукт виробництва товариства з обмеженою відповідальністю «Континент-Агро», головним дистриб’ютором якого є ТОВ «ТД» «Агро Лідер» (м. Херсон). Препарат являє собою суміш борної кислоти, сахарози і комплексу солей мікроелементів: марганцю, цинку, заліза, міді, кобальту та ін. Дія препарату базується на посиленні функціональної діяльності грибів-ендофітів, які продукують життєво необхідні фізіологічно активні речовини, що сприяють гармонізації процесів розвитку рослин. З появою подібного роду підходів у агровиробництві з’явилася можливість спрямованої регуляції життєво важливих процесів в рослинному організмі, мобілізації потенційних можливостей, які закладені в їх геномі з метою збільшення врожайності та поліпшення якості сільськогосподарської продукції.

Регулятор росту рослин «ГРЕЙНАКТИВ-С» – новий унікальний препарат вітчизняного виробництва, успішно пройшов багаторічні випробування в господарствах різної форми власності. Препарат екологічно безпечний, робота з ним не вимагає спеціальних захисних заходів. Діюча речовина – це добре розчинна у воді біологічно активна органічна сполука, що містить велику кількість атомів азоту, має фунгіцидну та бактерицидну дію, а також властивості прилипачів.

Висока ефективність застосування препаратів «СИЗАМ-НАНО» та «ГРЕЙНАКТИВ-С» вже не перший рік підтверджується на полях сільськогосподарських підприємств та в наукових закладах багатьох регіонів України.

За результатами досліду НААН України «Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» від 20.08.2017 обидва регулятори росту рослин дали високі показники приросту врожайності як для обробки насіння, так і на некореневому підживленню.

agrolierfoto opt
Вплив обробки посівного матеріалу на схожість пшениці озимої 25.10.2016 р.

Таблиця 1. Урожай пшениці озимоїВрожай, ц/га

Приріст

ц/га

%

Без застосування препарату «СИЗАМ-НАНО»

53,9

Передпосівна обробка насіння «СИЗАМ-НАНО»

59,8

5,9

11,0

Передпосівна обробка насіння «СИЗАМ-НАНО» + некореневе підживлення 
«СИЗАМ-НАНО» (фаза кінець кущення)

62,8

8,9

16,5

Передпосівна обробка насіння «ГРЕЙНАКТИВ-С»

57,4

3,5

6,5

Передпосівна обробка насіння «ГРЕЙНАКТИВ-С» + некореневе підживлення 
«ГРЕЙНАКТИВ-С» (фаза кінець кущення)

60,1

6,2

11,5

НІР05

6,8Таблиця 2. Економічний ефект застосування регуляторів росту

  Обробка насіння

Обробка по вегетації

Обробка насіння пшениці регулятором росту «СИЗАМ-НАНО» та перше обприскування регулятором росту «Грейнактив-С» у фазу кінця кущіння, друге обприскування – у фазу виходу в трубку.

1 упаковку «СИЗАМ-НАНО» розчинити в 6 л води (на 500 кг). Гранули не ділити. Ділити робочий розчин.

200 мл «Грейнактив-С» розчинити в 200 л води (на 1 га). В одну бакову суміш додати 7 кг карбаміду.

Обробка насіння соняшнику регулятором росту «СИЗАМ-НАНО» та обприскування регулятором росту «Грейнактив-С» в фазу 4-5 пар листків.

1 упаковку «СИЗАМ-НАНО» розчинити в 1 л води (на 100 кг). Гранули не ділити, ділити робочий розчин.

200 мл «Грейнактив-С» розчинити в 200 л води (на 1 га). В одну бакову суміш додати 4-5 кг карбаміду.

Обробка насіння кукурудзи регулятором росту «СИЗАМ-НАНО» та обприскування регулятором росту «Грейнактив-С» в фазу 7-8 листків.

1 упаковку «СИЗАМ-НАНО» розчинити в 1 л. води (на 100 кг.) Гранули не ділити, ділити робочий розчин.

200 мл «Грейнактив-С» розчинити в 200 л води (на 1 га). В одну бакову суміш додати 5 кг карбаміду.

Обробка насіння сої регулятором росту «СИЗАМ-НАНО» та обприскування регулятором росту «Грейнактив-С» в фазу бутонізації.

1 упаковку «СИЗАМ-НАНО» розчинити в 6 л. води (на 500 кг.) Гранули не ділити, ділити робочий розчин.

200 мл «Грейнактив-С» розчинити в 200 л води (на 1 га). В одну бакову суміш додати 5 кг карбаміду.


Пропозиції виробництву

В умовах сьогодення вартість мінеральних добрив надзвичайно висока, віддача від них недостатня і не повністю виправдовує покладених надій та не відповідає доволі високим вимогам, які ставлять до добрив. Суттєве скорочення об’ємів їх внесення й привело до формування майже у всіх типах ґрунтів від’ємного балансу поживних речовин і, як наслідок цих негативних змін, генетичний потенціал сучасних сортів та гібридів сільськогосподарських культур реалізується не в повній мірі. До того ж штучне порушення паритету цін на добрива і сільськогосподарську продукцію спонукає до пошуку добрив, які були б маловитратними та забезпечували високий коефіцієнт використання поживних речовин мінеральних добрив, відносно простими і доступними в технологічному використанні.

Безпосередній досвід виробничої практики щодо використання регуляторів росту і розвитку рослин вказує на високі показники їхньої дії, які залежать щонайменше від двох факторів. Перше – властивостей ґрунту, та друге – якість посівного матеріалу вирощуваних рослин. Використання регулятора росту «СИЗАМ-НАНО» приводить до відновлення мікробіотики та родючості ґрунтів, що сприяє старту та розвитку рослин на першому етапі.

Результати проведених досліджень засвідчують перспективність застосування препаратів «СИЗАМ-НАНО» та «ГРЕЙНАКТИВ-С» на посівах пшениці озимої у зонах ризикованого землеробства.

Передпосівна обробка насіння озимини препаратами має адаптогенний ефект і дозволяє покращити стан посівів перед відходом в зиму за пізнього посіву та в умовах дефіциту вологи.

Зважаючи на те, що застосування регуляторів росту впливає на фізіологічні процеси розвитку вегетативної маси рослин та на закладання репродуктивних функцій, позакореневе підживлення озимої пшениці препаратами «СИЗАМ-НАНО» та «ГРЕЙНАКТИВ-С» вимагає суворого дотримання фази внесення з врахуванням варіювання строків фізіологічного розвитку культури в залежності від температурних особливостей весняного періоду. Використання «СИЗАМ-НАНО» та «ГРЕЙНАКТИВ-С» у технологіях вирощування пшениці озимої дозволяє отримати чистий прибуток за рахунок приросту врожаю зерна від 1235,3 грн/га до 3191,6 грн/га навіть в екстремальних умовах щодо нестачі зволоження у період посіву та тривалого періоду знижених температур після весняного відновлення вегетації культури.

Варіант

Чистий прибуток, грн/га

Без застосування препарату «СИЗАМ-НАНО»Передпосівна обробка насіння «СИЗАМ-НАНО»

2 008,9

Передпосівна обробка насіння «СИЗАМ-НАНО» + некореневе підживлення 
«СИЗАМ-НАНО» (фаза кінець кущення)

3 191,6

Передпосівна обробка насіння «ГРЕЙНАКТИВ-С»

1 235,3

Передпосівна обробка насіння «ГРЕЙНАКТИВ-С» + некореневе підживлення 
«ГРЕЙНАКТИВ-С» (фаза кінець кущення)

2 240,2


Замовлення продукції:
73011, м. Херсон
вул. Робоча, 82-а, оф. 38

Старший консультант:
Світлана Іванівна Шестакова.
(050) 315-04-02
Прочитано 1293 разів