Четверг, 01 Март 2018 11:09

ВНІС. ПОСТ-РЕЛІЗ

ВНІС. ПОСТ-РЕЛІЗ21 лютого 2018 року у рамках виставки АгроВесна 2018 Всеукраїнський науковий інститут селекції провів навчальний семінар «Особливості технології вирощування соняшнику та кукурудзи в різних кліматичних зонах України».

Доповідач Володимир Вікторович Скорик – кандидат сільгосп наук, заступник директора ТОВ «АПК ВНІС» розповів
про ключові аспекти, на які потрібно звернути увагу при організації виробництва соняшнику та кукурудзи.

Важливим фактором для забезпечення формування високих врожаїв є попередній глибокий обробіток ґрунту, збільшення глибини рихлення сприяє накопиченню вологи в ґрунті за зимовий період, відіграє важливу роль у водо- і повітряпроникності ґрунту, впливає на кількість засвоюваних рослинами доступних елементів живлення.

Наведена таблиця потреб соняшнику та кукурудзи в основних елементах живлення для формування зерна з відповідною кількістю побічної продукції, кг/т свідчить про необхідність обґрунтованого підходу до системи удобрення цих культур в кожному господарстві, залежно від вмісту елементів живлення в ґрунті та від запланованого врожаю культури на поточний рік.

Доповідач наголосив на необхідності збереження органічної маси побічної продукції в ґрунті і порівняв органічні та мінеральні добрива за кількісними нормами. Тобто 20 тонн гною ВРХ дорівнюватиме 240 кг сульфату калію, 108 кг суперфосфату та 294 кг аміачної селітри.

ВНІС. ПОСТ-РЕЛІЗ
Особливу увагу було приділено проблемі передпосівного обробітку ґрунту, оскільки тільки рівномірна дрібно грудкувата структура посівного шару може забезпечити точний і якісний посів насіння на оптимальну глибину у вологий ґрунт, що дасть змогу отримати рівномірні дружні сходи вирощуваної культури. Густота посіву залежить від зони вирощування, наявності елементів живлення та вологи в ґрунті, а також від гібриду. Схема посіву для соняшника і кукурудзи тільки широкорядна. Доповідачем наголошено, що суцільний висів соняшнику недоцільний.

Під час семінару було надано інформацію про гібриди соняшнику та кукурудзи селекції ВНІС та рекомендації по вирощуванню цих культур. Для класичної технології рекомендовані науковцями ВНІС ультраранні та ранньостиглі гібриди Українське сонечко, Атілла, Український F1, Заграва. Гібрид Атілла є останнім поколінням гібридів під класичну технологію вирощування. При вегетаційному періоді 95-105 днів має потенціал врожайності 52 ц/га при вмісті олії 51-52%. Також відзначається стійкістю до вовчка раси F. Гібриди Атілла та Українське сонечко придатні для використання на пожнивний посів в центральних, південних та східних областях. Атілла має потужну кореневу систему за рахунок чого проявляє виняткову посухостійкість та стійкість до вилягання. В портфелі селекції ВНІС наявні нові сучасні високоврожайні гібриди для вирощування за сучасною технологією Clearfield® – Армагедон, Карлос 105 та Карлос 115, а також гібриди, стійкі до гербіцидів групи трибенурон-метилу – Ауріс, Сонячний настрій, Матадор, Дракон. Під час доповіді наголошено, що необхідно обов’язково застосовувати тільки зареєстровані страхові гербіциди з нормами витрати, що рекомендує виробник насіння.
ВНІС. ПОСТ-РЕЛІЗ
Приведено дані за результатами вирощування товарних посівів соняшнику та кукурудзи впродовж трьох років, які підтверджують свою конкурентоздатність на низьких фонах мінерального живлення. Табл. 1

Науковці ВНІС на окремих ділянках в різних областях проводили дослідження гібридів соняшнику, і результати врожайності за 2017 рік виглядали так:

  •  Армагедон – 3,20 т/га в Калинівському районі Вінницької області та 4,08 т/га в Новоград-Волинському р-ні, Житомирської області.
  •  Карлос 115 – 3,24 т/га в Калинівському районі Вінницької області та 3,61 т/га в Новоград-Волинському р-ні, Житомирської області.
  •  Карлос 105 – 3,24 т/га в Калинівському районі Він­ницької області та 3,61 т/га в Новоград-Волинському р-ні., Житомирської області.
  •  Ауріс – 2,97 т/га в Калинівському районі Вінниць­кої області та 3,61 т/га в Новоград-Волинському р-ні, Житомирської області.
  •  Дракон – 3,19 т/га в Калинівському районі Вінницької області та 3,61 т/га в Новоград-Волинському р-ні, Житомирської області.
  •  Матадор – 3,25 т/га в Калинівському районі Вінницької області та 3,61 т/га в Новоград-Волинському р-ні, Житомирської області.
  •  Атілла – 3,92 в смт. Городок Львівської області, та 3,61 т/га в Новоград-Волинському р-ні, Житомирської області.
  •  Українське сонечко – 3,63 т/га в Малинському районі Житомирської обл., 3,61 т/га в Новоград-Волинському р-ні., Житомирської області та 3,15 т/га в Калинівському районі Вінницької області.

Найвищі показники врожайності соняшнику селекції ВНІС були отримані у Львівській області, адже кількість опадів сприяла вдалому розвитку культури.

Лінійка гібридів кукурудзи селекції ВНІС представлена гібридами з ФАО від 210 до 370. В рамках такого вегетаційного періоду вдається поєднати високу адаптивність та врожайність, а також забезпечити оптимальні по відношенню до погодних умов строки проходження критичних фаз розвитку.

Хотілося б відзначити нові гібриди ВНІС, які мають оптимальне поєднання ремонтантності, високої врожайності та швидкої вологовіддачі. Тесла (ФАО 350) – стабільний гібрид подвійного напрямку використання. Характеризується дуже високою посухостійкістю, найкращий у своїй групі стиглості. Гран 1 (ФАО 370) – високоврожайний гібрид, пластичний за різних умов вирощування. Стійкий до температурних стресів та нестачі вологи. Придатний для отримання біогазу та біоетанолу. У Калинівському районі Вінницької області Гран 1 2017 року на площі понад 120 та сформував врожайність понад 14.5 т/га. У 2017 році ВНІС зареєстрував два нові високоврожайні гібриди кукурудзи Амарок 290 та Амарок 300. Потенціал врожайності 160 ц/га.

Пан Скорик зауважив, що пізнє збирання кукурудзи провокує накопичення таких хвороб як фузаріоз, сіра гниль, сіро-зелене пліснявіння, червона гниль, рожеве пліснявіння, темне пліснявіння та бактеріоз початків.

Програма семінару теж включала виступ керівника діагностичної лабораторії «АГРОГЕН-НОВО», к. б. н. Віталія Миколайовичана Повова на тему «Комплексна діагностика для агропромислової галузі у випробувальній лабораторії АГРОГЕН-НОВО»

На завершення семінару організатор компанія ВНІС провела розіграш призів серед учасників, де було отримано в подарунок насіння гібридів соняшнику та кукурудзи, а також сертифікати на знижку при замовленні діагностичних послуг в лабораторії «АГРОГЕН-НОВО».

Підсумовуючи результати семінару, хочемо подякувати кожному учаснику, а також нашим партнерам та всім гостям, які відвідали наш семінар. Ми отримали значну кількість позитивних відгуків про змістовність семінару та актуальність отриманої інформації.
 
Прочитано 1383 разів