Четверг, 01 Март 2018 08:54

Карлос 105 та Карлос 115 – перспектива аграрного ринку

ЛоготипНОВЫЙ optКожен аграрій чітко усвідомлює, що перехід на якісно нові відносини виробника та споживача можливий тільки при досконалій та високоефективній продукції.

Багаторічний досвід вирощування соняшнику в Україні свідчить про те, що високого результату можливо досягти лише за дотримання науково обґрунтованої технології вирощування культури, одним з основних аспектів якої є правильний вибір насіннєвого матеріалу. На сучасному етапі розвитку сільського господарства гібриди є найважливішим елементом інтенсивного землеробства. Необхідно зазначити, що саме вони в значній мірі визначають ефективність виробництва, збільшуючи валові збори врожаю і покращуючи його якість.

Не менш важливу роль відіграє технологія захисту посівів. Ще до недавнього часу, серед варіантів боротьби з бур’янами, які полюбляють рости по сусідству з рослинами соняшнику, було або застосування ґрунтових препаратів до сходів, або післясходових гербіцидів з вузьким спектром дії. Окрім того, звичайний спосіб боротьби з бур’янами передбачає принаймні дві, а інколи й три гербіцидні обробки. А це відповідно – додаткові чималі фінансові витрати. Тож поява системи Clearfield у компанії BASF стала справжнім відкриттям, якого так довго чекали сільгоспвиробники нашої країни. Завдяки їй аграрії можуть досягнути нового рівня боротьби з бур’янами на посівах соняшнику, за допомогою лише однієї гербіцидної обробки. Дія якої спостерігається вже на 5-8 день після внесення препарату. 
А повна загибель бур’янів триває від двох до восьми тижнів.

Виробнича система Clearfield – унікальна комбінація імідазолінонових гербіцидів (Євро-Лайтнінг) і високоврожайних гібридів соняшнику, стійких до цього препарату. Євро-Лайтнінг має системну дію на однорічні та багаторічні дводольні і злакові бур’яни, у т.ч. на амброзію, осоти, канатник, а також на соняшниковий вовчок. Гербіцид також має ґрунтову дію проти наступних хвиль бур’янів.

Основні переваги використання гербіцидів групи імідазолінонів:

  •  забезпечення одночасного знищення як однорічних дводольних, так і однорічних злакових бур’янів;
  •  можливість контролювати найбільш проблемні бур’яни (амброзія, нетреба, циклохена та ін.) в посівах соняшнику після сходів культурних рослин;
  •  тривалий контроль появи нових сходів бур’янів у посівах;
  •  можливість контролю всіх рас вовчка в посівах соняшнику;
  •  у рослини бур’янів надходить як через надземну частину (під час внесення робочого препарату), так і з вологою ґрунту (ґрунтова дія препарату) через кореневу систему;
  •  можливе використання в системах з мінімальним та нульовим обробітком ґрунту.

Соняшник уражається багатьма хворобами і шкідниками з моменту проростання до зберігання насіння, що вимагає постійного моніторингу, дотримання всіх правил інтегрованого захисту рослин. Селекціонери ВНІС в процесі створення нових гібридів приділяють значну увагу ретельному добору ознак, які сприяють зменшенню негативного впливу стресових факторів.

Одна із таких ознак – висока адаптивність гібриду у різних ґрунтово-кліматичних умовах. Тут не поділяють сорти та гібриди на «степові» чи «лісостепові», а створюють нові, які здатні реалізувати свій потенціал у кожному регіоні України.

Друга ключова особливість продукції ВНІС – висока стійкість до фітотоксичних явищ, зокрема до дії та післядії найпоширеніших видів гербіцидів. Головним завданням фахівців інституту в селекції гібридів соняшнику є поєднання одночасного забезпечення генетичної стійкості до найпоширеніших рас вовчка та толерантності до гербіцидів групи імідазолінонів.

Сьогодні у лінійці компанії ВНІС присутні три гібриди соняшнику, що водночас є стійкими до шести рас вовчка (A-F) та толерантні до гербіцидів групи імідазолінонів: Армагедон, Карлос 105 та Карлос 115. А в процесі сортовипробування та внесення до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні знаходяться гібриди стійкі до рас, більше ніж G.

Армагедон – це сучасний ранньостиглий гібрид, вегетаційний період якого становить 110 днів. Потенціал врожайності сягає 53 ц/га, а середня врожайність у товарних посівах становить 36 ц/га. Армагедон характеризується генетичною стійкістю до вовчка (раси A-F) та несправжньої борошнистої роси, крупними розмірами насінини з високою натурою. За рахунок гарному покриттю листям закриває ґрунт до фази бутонізації. Гібрид вирізняється особливою посухостійкістю, завдяки чому забезпечує стабільно високі показники врожайності у засушливих зонах Степу та Сходу України.

Новинками в лінійці ІМІ гібридів соняшнику селекції компанії ВНІС стали гібриди Карлос 105 та Карлос 115, що за роки випробування показали стабільно високу врожайність в різних регіонах України.

Карлос 105 – ранньостиглий гібрид, з вегетаційним періодом 105 днів, помірно інтенсивного типу з добрими темпами росту на початкових етапах розвитку, гнучкий до строків висіву. Гібрид поєднує в собі високий потенціал врожайності, стійкість до стресових факторів та високу толерантність до основних хвороб. Карлос 105 має високий рівень олійності – 48-50%. Не рекомендується загущувати посіви.

Карлос 115 – це гібрид інтенсивного типу із потенціалом врожайності до 52 ц/га. Середню врожайність за роки випробування зафіксовано на рівні 37 ц/га. Даний гібрид рекомендовано висівати на найкращих родючих ґрунтах та за високого рівня агротехніки з метою максимальної реалізації його потенціалу. Карлос 115 має високу пластичність та стабільну врожайність. Рекомендований для вирощування в зоні Центрального й Північного Степу, Лісостепу та Полісся України. Вирізняється високим рівнем олійності – до 52%.
Карлос 105 та Карлос 115 – перспектива аграрного ринку Для нас є дуже важливими ваша довіра та визнання саме наших українських гібридів, тому кожна насінина є невід’ємним вкладом в теперішнє і майбутнє аграрної України.

Важливо! Все насіння гібридів соняшнику селекції інституту фасується в фірмові мішки з номерними етикетками, забезпеченими додатковою системою захисту – голограмою з логотипом ВНІС. 
Будь-яке інше фасування свідчить про фальсифікацію насіння.
ТОВ «АПК ВНІС» Клієнтська підтримка: 0-800-302-032 (дзвінки в межах України безкоштовні)
Прочитано 664 разів