Четверг, 22 Февраль 2018 10:15

Вибір агронавігатора. Підводні камені

 Вибір агронавігатора. Підводні каменіНа які параметри системи паралельного водіння слід звернути увагу, аби зробити правильний вибір

Фахівці-аналітики з дослідження товарного ринку констатують: сьогодні в області пропозицій GPS систем паралельного водіння спостерігається ситуація, при якій все активніше розширюється асортимент приладів в низькому ціновому сегменті. З одного боку, такі пропозиції виглядають дуже заманливо для покупця, у якого завжди є мета «купити з вигодою». Але важливо відзначити, що тут є і зворотний, не настільки райдужний бік медалі: здешевлення товару може відбуватися тільки за рахунок зниження якості. Це звичайні закони економіки, і від цього нікуди не дітися...

Щоб згодом не виявитися розчарованим покупкою курсо­вказівника, важливо розуміти, на чому можуть заощаджувати виробники і на які характеристики варто звернути особливу увагу при виборі приладу.

Дисплей

У першу чергу варто врахувати, яким дисплеєм комплектується система паралельного водіння. Якщо найперші курсо­вказівники могли бути взагалі без екранів, так як цю роль виконували спеціальні індикатори, то сучасний агронавігатор обов’язково повинен мати великий, якісний, кольоровий екран, на якому в процесі роботи зафарбовується оброблена площа, ведеться її підрахунок, промальовуються треки руху техніки і даються підказки щодо ступеня відхилення. Важливою функцією є можливість регулювання яскравості екрану, а також наявність денного та нічного режимів роботи, щоб можна було знизити навантаження на очі механізатора в темний час доби. Дивує, але такі елементарні функціональні можливості іноді відсутні навіть у дорогих агронавігаторів.

Надійність корпусу

Як правило, робота в полі часто супроводжується умовами підвищеної запиленості, вологості та вібрації. Щоб ці зовнішні чинники не завдавали шкоди електронному GPS агроприладу, його корпус повинен мати достатній ступінь захищеності. Виробники дешевих систем паралельного водіння комплектують їх дисплеями в недорогому пластиковому корпусі, що не мають ніяких захисних характеристик. Пил легко проникає 
в щілини і відкриті роз’єми дисплея та осідає на електронних елементах. Під впливом умов вологого середовища пило-грязьова суміш набуває агресивних властивостей і завдає незворотного шкідливого впливу.

Як наслідок, термін служби таких дешевих дисплеїв виявляється недовгим, і такі види поломок зазвичай не підлягають ремонту. Компанія ГеоМетр піклується про надійність вироблених приладів, тому комплектує свої курсовказівники ГеоТрек пило- та вологозахищеними дисплеями. Вони виконані з міцного промислового пластика і мають стійкість до ударів, вібрації та високих температур. Прогумовані деталі забезпечують герметичність корпусу, що дозволяє працювати з курсовказівником навіть 
в умовах стовідсоткової запиленості та підвищеної вологості.

Ресурси

При паралельному водінні системі доводиться обробляти великі потоки даних, які вона щомиті отримує від супутників для точного позиціонування. Виконання таких завдань вимагає максимального залучення системних ресурсів. Але якщо виробник, заощадивши, укомплектував прилад недостатньо потужним процесором та іншими низькоякісними деталями, то цілком імовірно, що в самий розпал роботи система не впорається з навантаженням і почне зависати, або ж і зовсім зупиниться.

Однією з причин виходу курсовказівника з ладу може стати його перегрів або перепади напруги. Це цілком можливо, адже чимало аграріїв використовують старі моделі тракторів, робота яких часто не відрізняється стабільністю. Однак живлення прилад отримує саме від агрегату, на якому він встановлений. Тому якісний курсовказівник обов’язково матиме захист від перепадів напруги, а також систему відводу тепла, що захищає від перегріву.

Точність

Однією з головних задач будь-якого агронавігатора є точне позиціонування, що залежить від того, який GPS приймач використовується. Хороший GPS приймач, здатний забезпечити сантиметрову точність, коштує досить дорого, саме тому високоточна якісна система паралельного водіння не може бути дешевою. Щоб не стати жертвою обману, при покупці потрібно не тільки на словах дізнатися, яку точність гарантує виробник, але і з’ясувати, який саме GPS приймач буде входити до комплекту, як він виглядає, які характеристики має.
 Вибір агронавігатора. Підводні камені
Сервіс

Відповідальний виробник ретельно тестує свої прилади, і якщо треба – працює над їх вдосконаленням, робить доопрацювання програмного забезпечення. Він зацікавлений у зворотному зв’язку з кінцевим споживачем і завжди готовий надати технічну підтримку. А націлений тільки на прибуток виробник особливо не задається питанням якості та власної репутації. Тому, стикаючись з негативними наслідками після продажу низькоякісних приладів, може просто змінити свою адресу, сайт або телефон, щоб уникнути відповідальності.

Восьмирічний досвід компанії ГеоМетр-Україна по впровадженню систем паралельного водіння підтвердив: бренд має значення. Люди довіряють компанії, яка має хорошу репутацію і виробляє якісні прилади для аграріїв. Фахівці ГеоМетр-Україна завжди готові надати технічну підтримку своїм клієнтам, охоче прислухаються до їхніх пропозицій, цікавляться їх потребами і регулярно розширюють свій асортимент, поповнюючи його новими моделями і аксесуарами.

Агронавігатор – це прилад, який повинен допомогти оптимізувати роботу техніки в полі та сприяти зниженню витрат на паливо, добрива, посівні матеріали. Щоб система паралельного водіння принесла в підсумку реальний економічний ефект і не викликала розчарувань, при її виборі краще довіряти професіоналам. Не варто купувати дуже дешеві прилади від неперевірених виробників, адже це – безумовний ризик.геометр-украина оборуд optПрочитано 859 разів