Среда, 21 Февраль 2018 09:38

Кормоагрегати АКГСМ «Мрія» для молочного стада ВРХ, відгодівлі телят та свиней

Кормоагрегати АКГСМ «Мрія» для молочного стада ВРХ, відгодівлі телят та свинейВ.Ф. ЛИСЕНКО – доцент кафедри годування тварин ХДАУ, к.с.- г.н
М.Б. СОЛЯНИК – директор НВУЦ АІНУ д.ф., к.с.-г.н., академік АІНУ

Останнім часом спостерігається великий попит на кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія» у фермерів для утримання великої рогатої худоби, відгодівлі телят, бичків та свиней. Ці універсальні агрегати використовують як малі та середні, так і великі фермерські господарства. Наприклад: Київська обл., ТОВ «Чорнобайпродсервіс»; Харківська обл., ПП «Рудика В.П.»; Вінницька обл., СФГ «Рось» та багато інших. Результатам цих господарств можна позаздрити. При невеликій ціні на кормоагрегати дивує їхня доступність в експлуатації, швидка окупність та універсальність при використанні. Фермери України, ближнього та далекого зарубіжжя все частіше замовляють кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія» для відгодівлі як молочного стада, так і телят на відгодівлі.

Здавалося, зовсім недавно, у 2011 році Херсонський державний Аграрний університет, під керівництвом к. с.-г. н., доцента кафедри годування тварин В.Ф. Лисенка проводився експеримент по використанню ферментованих зволожених суспензій в раціонах молочних корів та бичків на відгодівлі, яку готують кормоагрегати, в знаменитому господарстві Херсонської області, Білозерського р-ну, двічі героя СРСР, героя України, Дмитра Костянтиновича Моторного. Експеримент перетворився на практичну реальність. Виникла навіть черга на їх використання, і щоб її ліквідовувати, довелося робітникам підприємства перейти на двозмінну роботу.

Нині вчені України опублікували звіт проведених випробувань Херсонського державного аграрного університету, що дає 30% добавка зволоженої ферментованої гомогенної кормової суспензії (ф.г.к.с.) з суміші зернових до грубих сінажних кормів. Приводимо короткі висновки:

1. Використання в раціоні молочних корів зернових кормів у вигляді зволоженої ферментованої гомогенізованої суспензії зумовлює зменшення споживання тваринами вегетативних соковитих кормів і відповідну економію основних поживних речовин, яка збільшує в середньому: кормових одиниць в межах 0,9-1,1; перетравного протеїну 127-137 г на 1 голову за добу порівняно з іншими раціонами.

2. Використання у раціоні молочних лактаційних корів зерна у формі ферментованої гомогенізованої суспензії забезпечує підвищення молочної продуктивності в середньому на 1,1-1,5 кг в 4% молоці. При цьому вартість добового раціону зменшується на 10-12 гривень, а додатковий прибуток від реалізації молока становить до 12,00 гривень на 1 голову в день, порівняно з іншими раціонами.

3. При дослідженнях продуктивної дії ферментованої гомогенізованої зернової суспензії в раціоні лактаційних корів відносно зерна, сухого комбікорму, дерті, отримуємо значно більше продуктивного ефекту.

4. Раціони піддослідних бичків з ферментованою гомогенізованою зерновою суспензією забезпечують середньодобовий приріст живої маси молодняка ВРХ на відгодівлі в середньому на рівні 950-1300 г, який перевищує на 16,5%, або на 134,7 г, показник в контролі, де зернова частина була представлена плющеним ячменем. При цьому собівартість 1 кг яловичини знизилася на 12,5 грн, а додатковий економічний ефект становив 12-15 грн на 1 голову в день.

5. В процесі проведення досліджень відпрацьовано оптимальне, найбільш технологічне співвідношення компонентів для гомогенізованого корму як для корів, так і для бичків в пропорції: на 1 частину зерна – 2 частини води, по вагових еквівалентах, при високій клейковині зерносуміші – 1 частина зерна – 3 частини води.

Отримуємо відмінні результати. Високоудійні корови, як і телята на відгодівлі, повинні отримувати не менше 2-4 кг зерносуміші на 100 кг живої маси, переробленої у ф.г.к.с., тобто через кормоагрегат серії АКГСМ «Мрія». При забезпеченні достатньої кількості сухої речовини, переробленої у ферментовану г.к.с., мікроорганізми та інфузорії рубця інтенсивно розмножуються і добре переварюють клітковину. Ферментована г.к.с. посилює це травлення. Мікроорганізми впродовж доби синтезують 0,7-1,5 кг протеїну, 4-6 кг легких жирних кислот (оцтову, пропіонову та масляну) і 110-350 г жирів.

За допомогою кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія», які осолоджують корми і дають вміст в тілі тваринного азоту – до 30%, кальцію – до 12%, фосфору – до 6%, магнію – до 4%, що додатково забезпечує перетравність клітковини на 14,5%, сирого протеїну на – 12,3% і позитивно впливає на зростання живої маси телят, збільшує надої молока і його жирність.

Ці показники забезпечує ферментована г.к.с. і як доповнення 30-40% комбікормів або зернової суміші до основного корму, перероблених в кормоагрегатах серії АКГСМ «Мрія» у ферментовану гомогенну суспензію.
Кормоагрегати АКГСМ «Мрія» для молочного стада ВРХ, відгодівлі телят та свинейВ даному випадку наша технологія забезпечить підвищення удоїв на 20%, жирність молока на 17%, поліпшення здоров’я корів в лактаційний період.

Підводячи підсумки, робимо висновок, що добавка 30-40% зернової суміші або концентрованих кормів, перероблених у ферментовану г.к.с., до основного корму для телят і ВРХ, дають:

  •  підвищення середньодобової живої маси (ж.м.) телят на відгодівлі – до 30%;
  •  збільшення надоїв молока – до20%;
  •  підвищення жирності молока – до 17%;
  •  поліпшення стану тварин;
  •  зменшення ускладнень після отелення;
  •  підвищення енергетики тварин;
  •  собівартість 1 кг ж.м. – 4,0-4,.5 грн, а разом це – зменшення собівартості до 30% при рентабельності до 130÷ 140%.

Впровадження в господарствах кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія» забезпечить фермерам світовий рівень тваринництва.
Адреса прямого виробника кормоагрегатів АКГСМ «Мрія»:
Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. М. Букіна, 52
Т/ф: (05549) 7-08-88; 7-08-01; (050) 848-50-68; (098) 346-35-22
e-mail: 8mriya@gmail.com сайт: www.agrokorm.info
Прочитано 1280 разів