Вторник, 19 Декабрь 2017 15:13

Млин-дробарка-змішувач

Млин-дробарка-змішувачВиробникам тваринницької продукції потрібно дробити різноманітне зерно і змішувати його для годівлі худоби та птиці, молоти на борошно для власних харчових потреб. Виконувати ці операції можна розробленою та широко апробованою у виробничих умовах універсальною зернодробаркою Карпенка.

Останнім часом набуває поширення органічне землеробство, при якому отримують екологічно чисту сільськогосподарську продукцію без шкідливих для людини домішок. Особливе місце в харчуванні українців займає ХЛІБ. Але при його виробництві додають багато речовин, які не зовсім корисні організму споживачів. Тому виробники зерна часто виділяють невеликі площі землі під вирощування чистого зерна, з якого випікають хліб та оладки для власних родин. Наукою встановлено позитивний вплив на здоров’я людини хліба, випеченого з обойного борошна, з якого не відокремлюють багаті на вітаміни висівки. Недаремно виробники пропонують до батонів купляти ще й висівковий хліб, який дорожчий звичайного.

Навіщо ж розділяти, коли можна одразу випікати вдома оладки та хліб, повноцінний та корисний для організму людини, як колись це робили наші пращури?! В здоровій зернині все є для image003 1 optтого, щоб з неї виріс вагомий колос із новим зерном, що і потрібно для раціонального харчування людини.
Щоб отримувати борошно з висівками в домашніх умовах, автор розробив, дослідив та випробував спеціальний млин, простий і надійний у використанні. Цим млином необхідне мливо без додаткового просіювання отримується за один прохід. При використанні побутового струму на 220 Вольт і потужності електродвигуна 2,2 кВт можна за годину намолоти із зерна пшениці 25 кг борошна, готового до випікання оладок і хліба. Якщо ж використати двигун потужністю 4,0 кВт і промисловий трифазний струм на 380 Вольт, то продуктивність зростає до 50 кг/год.

image005 optМи з дружиною замінили куплені хліб та батони простими та швидкими у приготуванні смачними домашніми оладками, які вживаємо з борщем і юшкою, молоком і кисляком, чаєм і кавою. Таким шляхом ідуть і багато інших послідовників, які бережуть здоров’я своїх родин і близьких.

Цей млин легко переобладнується в зернодробарку шляхом заміни сепаруючого пристрою для отримання борошна звичайним решетом. Наразі її продуктивність при потужності 4,0 кВт і отриманні дрібної дерті зростає до 1000 кг/год, якої практично достатньо для одночасної відгодівлі тисячі свиней.
Цікавляться тваринники також простими агрегатами для приготування комбікормів з обмеженою кількістю складових. Для цього бункер зернодробарки місткістю 90 літрів розділяється двома перегородками на три секції зі своїми заслінками, якими регулюється співвідношення між інгредієнтами. Якщо потрібно змішувати більше трьох складових, то за кожним наступним проходом можна додавати ще два. При подачі в одну із секцій води отримують вологі комбікорми.
Вартість млина-зернодробарки-змішувача в залежності від комплектації не перевищує 12 000 гривень, що дешевше існуючих аналогів.

МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ КАРПЕНКО,
автор 32 розробок, 90 винаходів, більше 320 публікацій та 500 впроваджень, кандидат технічних наук.
Прочитано 2146 разів