Четверг, 30 Ноябрь 2017 10:52

Якісне насіння – гарантія високого врожаю

Якісне насіння – гарантія високого врожаю– Шановний Володимире Васильовичу, розкажіть про Ваше господарство і його особливості.

– Я працюю в ТОВ «Промінь-Лан» головним агрономом з 1995 року, тобто понад 20 років. Саме ж господарство було створено на базі колгоспу «Промінь», який почав свою діяльність у шістдесяті роки ХХ століття.

На сьогоднішній день в обробітку господарства знаходиться близько двох тисяч гектарів землі, на яких цього року ми вирощували пшеницю, сою та кукурудзу. До того ж одним із напрямків нашого господарства є тваринництво.

– Полтавщина славиться родючими ґрунтами та сприятливими погодними умовами, що забезпечують формування високих врожаїв. Яким став 2017-й рік для вашого господарства?

– Зазвичай землі Полтавщини славляться родючістю, достатньою кількістю опадів та помірним температурним режимом, що в цілому є одним з ключових моментів в отриманні високих врожаїв.

Проте погодні умови 2017 року виявились вкрай несприятливими для всіх культур, в тому числі й кукурудзи. Спочатку затяжна холодна весна, потім приморозки 11-12 травня, дощі, які прийшли услід і яких до 12 липня не було взагалі, холод, що супроводжував половину літа та відсутність опадів з середини липня й аж до жовтня. Не слід забувати і про серпневу аномальну спеку, внаслідок якої кукурудза просто «згоріла». Все це не пішло на користь формуванню врожаю кукурудзи, оскільки усі етапи вегетації та розвитку рослин супроводжувались погодними аномаліями.

– Володимире Васильовичу, які фактори, на ваш погляд, впливають на формування високих врожаїв?

– Серед факторів отримання високих врожаїв я б виділив родючі ґрунти і сприятливі погодні умови. В той же час не менш важливу роль в отриманні високих врожаїв займають якісне насіння, мінеральні добрива, мікродобрива, стимулятори росту, захист від шкідників та хвороб, правильний та своєчасний обробіток ґрунту (оранка, боронування, культивація). Всі ці складові якраз і дозволяють отримувати високий врожай зернових культур.

Щодо насіння – дуже важливо обрати правильний насіннєвий матеріал, бо посівів кукурудзи у нас чимало – 25% усіх площ господарства.

Протягом тривалого часу господарство висівало насіння різних фірм – як іноземних, так і українських, порівнюючи їх якість та вирішуючи, яка генетика краще підходить до наших умов. Проте, після того, як ми ознайомились у 2005 році на Дні поля з гібридами компанії «Селекта», питання вибору насіннєвої компанії було вирішеним, оскільки ця компанія представила посухостійкі гібриди, що були кращими від тих, які ми вирощували.

У 2017 році гібридами кукурудзи компанії «Селекта» було засіяно 80% посівних площ кукурудзи нашого господарства, в той час як гібриди кукурудзи іноземних компаній представлені на рівні 70-100 га (по-перше, щоб розуміти сучасні тенденції розвитку іноземної селекції, а по-друге, щоб здійснити порівняння якості іноземного насіннєвого матеріалу з гібридами ТОВ НВКФ «Селекта»).

– Які продукти компанії «Селекта» обрало ваше господарство та чому? Чим саме особисто Вам подобаються гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Як я вже казав, у 2017 році кукурудзи в господарстві було посіяно 500 га: 100 га – Кредо, 100 га – Легенда, 100 га – Полтава, 100 га – ТАР 349 МВ, 100 га – гібриди кукурудзи іноземної селекції. Всі гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» прекрасно себе зарекомендували, втім кожен з них вирізняється по-своєму.

Гібрид Кредо (ФАО 260) цього посушливого року забезпечив врожай на рівні 52 ц/га з вологою 15%. Для порівняння скажу, що гібрид іноземної фірми дав 50 ц/га з вологістю 17%. Якщо охарактеризувати гібрид коротко, то він є холодостійким (при посіві 15-20 квітня витримав травневі морози, відновивши у короткі терміни вегетацію), жаростійким для нашого регіону, оскільки пройшов серпневу спеку та здійснив формування виповнених качанів. Сподобався нам цей гібрид ще й тим, що швидко втрачає вологу зерном при дозріванні (!!!). Сильно радує очі надзвичайна вирівняність гібриду – висота прикріплення качана на одному рівні з краю в край. Гібрид Кредо нам безперечно сподобався і ми плануємо його обов’язково взяти на наступний рік.

Гібрид Легенда (ФАО 290) в цьому році за виробничих потреб практично весь був скошений на силос. Проте вирізнявся вказаний гібрид серед усіх інших дуже великим виповненим качаном.

Гібрид ТАР 349 МВ (ФАО 290) цього року сформував врожай силосної кукурудзи десь на рівні 220-250 ц/га, знову ж таки з огляду на повітряну та ґрунтову посуху.

Гібрид Полтава (ФАО 270) сформував врожай на рівні 47 ц/га з вологістю 17%. Наше господарство вирощує означений гібрид вже багато років, і особливістю, яка притаманна цьому гібриду із року в рік, є його суперпосухостійкість, стабільність в отриманні врожаю за будь-яких погодних умов, ступінь витривалості та висока адаптованість до несприятливих погодних умов.

– Володимире Васильовичу, які ще переваги вирізняють ТОВ НВКФ «Селекта» з-поміж інших фірм – виробників насіннєвого матеріалу?

– Можу з впевненістю сказати, що селекція ТОВ НВКФ «Селекта» здійснюється на рівні закордонних стандартів, оскільки її продукція не поступається іноземним компаніям зі світовим ім’ям ані за якістю насіння, ані за кількісним та якісним обсягом отриманого врожаю. І як показує практика останніх років, за врожайністю гібриди компанії «Селекта» перевищують гібриди кукурудзи іноземних компаній, в той час як збиральна вологість зерна є однаковою – що у гібридів «Селекти», що у іноземних гібридів.

Для порівняння додам, що сусіднє з нами господарство цього року посіяло близько дев’яти тисяч гектарів кукурудзи іноземної селекції та зібрало врожай на рівні 20-25 ц/га, в той час як наше господарство за тих самих погодних умов завдяки гібридам компанії «Селекта» отримало врожай в середньому на рівні 50 ц/га фактично при базовій вологості зерна.

Ще однією перевагою, що вирізняє вищеозначену компанію з-поміж інших фірм-виробників насіннєвого матеріалу, є розумна цінова політика, яка дозволяє придбавати посівний матеріал без суттєвих економічних втрат для господарства. Як Ви розумієте, високий курс долару США призводить до того, що купівля гібридів кукурудзи іноземних фірм є економічно невигідною, в той час як співпраця з ТОВ НВКФ «Селекта» навпаки – повністю відповідає умовам сьогодення.

– Чи порадили б Ви іншим товаровиробникам гібриди селекції ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Відмінна якість за розумною ціною – як таке не порекомендувати!? Я особисто всім раджу гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта».
ТОВ НВКФ «Селекта» n 050 487-82-02, 098-180-87-97 n www.selekta.com.ua
Прочитано 875 разів