Четверг, 16 Ноябрь 2017 11:33

Селекта на Вінничині

Селекта на ВінничиніБільшість аграріїв погодяться, що після несприятливого високосного 2016 року, рік 2017 мав бути значно кращим на погодні умови. Втім, у погоди виявились зовсім інші плани.

Холодна весна із заморозками на ґрунті, опади, вдвічі менші за норму, спекотний серпень, який тримав температуру на рівні з духовою шафою – все це підставило під сумнів можливість отримання гарних врожаїв більшості зернових культур, зокрема, кукурудзи.

Відтак, задля отримання дійсно гарного та стабільного врожаю кукурудзи, аграріям потрібно звертати увагу на ті гібриди кукурудзи, які витримують як весняні холоди так і аномальну українську спеку.

Всі вищеперераховані якості мають гібриди кукурудзи української насіннєвої компанії «Селекта», яка вже понад 20 років забезпечує українських аграріїв якісним насінням посухо- та жаростійких гібридів кукурудзи з високим рівнем холодостійкості, гарантуючи отримання високих та стабільних врожаїв.

Враження від таких гібридів з перших вуст отримані від аграріїв Вінницької області, які познайомились із гібридами компанії «Селекта».

Качула Олександр Іванович, одноосібник (Вінницька обл., Ямпільський р-н).Фото Качула

Моєму знайомству з компанією «Селекта» завдячую засобам масової інформації. Компанія презентувала себе як «знавець» української посухи та пропонувала гібриди кукурудзи, які найкраще підходять до сучасних несприятливих погодних умов України.

На моє прохання надати, так би мовити, «на пробу» декілька гібридів задля закладення демо-посівів – керівництво Селекти відповіло згодою та вже навесні мною було висіяно декілька їх гібридів: Купава, Серенада, Кредо та Легенда.

Зважаючи на цьогорічні досить несприятливі погодні умови на Ямпільщині, а саме: весняні морози та сніг, малу кількість опадів та дуже сильну серпневу спеку – гібриди компанії Селекта чудово себе показали. Хочу зауважити, що всі гібриди чудово пережили погодні катаклізми, проте з випробуваних мною гібридів кукурудзи, найбільше мені сподобалось два гібриди – Серенада (ФАО 280) та Легенда (ФАО 290).

Гібрид кукурудзи Серенада безперечно сподобався своєю еректоїдністю, врожайністю та вологовіддачею, сформувавши близько 80 ц/га при вологості 16%, а гібрид кукурудзи Легенда сподобався високим та міцним стеблом, одним-двома великими качанами, забезпечивши врожай на рівні 93 ц/га при вологості 19%.

Якщо ж говорити про гібрид кукурудзи Кредо (ФАО 260), то варто зауважити, що по вологовіддачі та зовнішньому вигляду він стоїть на рівні імпортних гібридів сусіднього господарства та безперечно вартий уваги, оскільки за несприятливих погодних умов дав врожай на рівні 80 ц/га за вологості 16%.

З огляду на той факт, що я раніше сіяв гібриди іноземної селекції, які вимагають сприятливих погодних умов, а останні роки були вкрай засушливими, раджу аграріям звернути увагу на гібриди вітчизняної компанії «Селекта», які не уступають гібридам іноземної селекції та безперечно варті уваги.

Савчук Володимир Михайлович, СФГ «Агро-ВМС» (Вінницька обл., Гайсинський р-н).Фото Савчук Зернослав opt

Селянське (фермерське) господарство «Агро-ВМС» було створено у кінці 2000 року та вирощує наступні зернові культури: сою, озиму пшеницю, кукурудзу.

На сьогоднішній день в обробітку мого господарства знаходиться небагато землі – близько 45 га, а відтак вибір насіння зернової культури, яка буде посіяна, є справою відповідальною.

За рекомендацією регіонального представника компанії Селекта у Вінницькій області Палагнюка Сергія Миколайовича у 2017 році господарство придбало два гібриди – Полтаву та Легенду й заклало в порядку демо посіви гібридів кукурудзи Зернослав, Кредо та Корвет МВ.

Оцінюючи вказані вище гібриди хотілось би наголосити на погодних умовах цього року: морози у травні (заморозки на ґрунті тримались на рівні – 2 С0), посуха, яка прийшла услід, відсутність дощів протягом вегетаційного періоду та неймовірна спека у серпні. Незважаючи на те, що сходи всіх гібридів кукурудзи попали під травневі морози, а потім гібриди пройшли всі етапи цьогорічних негараздів, результат виявився гарним – всі гібриди сформували повністю виповнені качани, внаслідок чого можна же сьогодні спрогнозувати врожай на рівні 70-80 ц/га.

Серед представлених у господарстві гібридів хотілось би особливу увагу приділити гібриду кукурудзи Зернослав (ФАО 230), який завдяки виповненим до самої верхівки качанам забезпечив врожай цього року на рівні 70 ц/га практично при базовій вологості зерна.

Не меншої уваги заслуговує й гібрид Полтава (ФАО 270), який чудово витримує аномальні погодні умови, формуючи стабільні 75 ц/га за вологості 18,5 %.

Гібрид кукурудзи Легенда (ФАО 290) за таких складних погодних умов дав максимальний врожай серед представлених компанією «Селекта» гібридів – 80 ц/га за вологості 20%.

З огляду на власний досвід рекомендую іншим товаровиробникам продукцію компанії «Селекта», яка відрізняється високою якістю посівного матеріалу та доступністю цінової політики.
ТОВ НВКФ «Селекта» n 050-450-62-24, 098-180-88-30 n www.selekta.com.ua
Прочитано 1534 разів