• Головна
  • Статті
  • Рослинництво
  • Впровадження у виробництво комплексних гумінових препаратів виробництва ПП «Біоконверсія» – запорука високих й сталих врожаїв
Четверг, 19 Октябрь 2017 14:35

Впровадження у виробництво комплексних гумінових препаратів виробництва ПП «Біоконверсія» – запорука високих й сталих врожаїв

image large optЗа умов значного зменшення поголів’я тварин, катастрофічно зменшилось виробництво та внесення органічних добрив, майже припинено вапнування грунтів, зменшилися посіви багаторічних трав, а тому розвиваються деградаційні процеси, що призвело до значних втрат гумусу і погіршення родючості грунтів.

Для того, щоб забезпечити виробництво с/г продукції більшість аграріїв впроваджують іноземні технології, які ґрунтуються на внесенні високих доз міндобрив і пестицидів, що призводить до зниження родючості грунтів.

На превеликий жаль не перевелися скептики серед практиків і вчених, які забули твердження Юстаса Лібіха «Поверніть грунту те, що в нього взяли, або не чекайте від нього в майбутньому стільки, скільки раніше». Варто зауважити, що німці, які вносять великі дози міндобрив, щороку засівають сидератами (основний і післяжнивний посів) 10-12% площ, а в скандинавських країнах з міндобривами вносять велику кількість органічних речовин.

В Україні про сидерати майже забули, а солому спалюють на полі або в котлах, частину приорюють, але без деструкції. Треба пам’ятати, що солома у перший рік використання як добриво, не тільки не забезпечує збільшення врожайності культур, а навіть зменшує її. Тому розроблена вченими асоціації «Біоконверсія» технологія біологізації вимагає впровадження з чітким дотриманням усіх означених вченими елементів і результат буде очевидний.

Досвід агропідприємств Кіровоградської, Івано-Франківської, Київської, Одеської, Тернопільської та інших областей, а також результати досліджень наукових установ показують, щоб збільшити виробництво зерна та іншої продукції із зменшенням затрат на 20-30% на придбання міндобрив і пестицидів, треба впроваджувати деструкцію соломи, застосовувати в технологіях вирощування с/г культур біостимулятори-добрива нового покоління «Вермимаг» і «Вермийодіс» для передпосівного оброблення насіння та позакореневого підживлення рослин під час вегетації, в баковій суміші з мінімальними дозами міндобрив.

Зазвичай виробництву пропонується понад 90 препаратів, але більшість з них містять лише рістрегулюючі речовини, а відсутні макро- і мікроелементи. Наприклад, в гумінових препаратах, виготовлених із бурого вугілля, містяться гумінові речовини, причому в інертній формі, а макро- і мікроелементи, корисні мікроорганізми відсутні. У біостимуляторі-добриві «Вермимаг», крім рістрегулюючих речовин, міститься 1,5-2,5% азоту, 1,2-1,5% фосфору, до 3% калію, мікроелементи в достатній кількості для рослин – бор, молібден, цинк, мідь, кобальт, залізо і природний магній, який відіграє основну роль у фотосинтезі, а також в необхідній кількості мікроелемент селен і в 1 см3 до мільярда корисних мікроорганізмів, а у «Вермийодісі» ще й біологічно активний йод.

В ПФ «Богдан і К» Івано-Франківської області досвід іноземних країн синтезували з розробленою у співдружності з асоціацією «Біоконверсія» українською технологію, яка полягає у впровадженні у виробництво елементів біологізації землеробства. Це щорічно в сівозмінах площі під зернобобовими займають 30-40%, на всіх площах здійснюється деструкція соломи озимих і ярих культур «Вермистимом-Д», а на 20-30% площі сумісно з післяжнивним висіванням сидератів (гірчиця, редька олійна та ін.), на всій площі посіву виконують передпосівне оброблення насіння регулятором росту «Вермистим», а під час вегетації рослини обприскують двічі – перший раз препаратом «Вермимаг», другий – «Вермийодіс». На окремих площах обприскують тричі, за необхідності на окремих площах виконують осіннє обприскування препаратом «Вермимаг».

Впровадження елементів новітніх технологій біологізації землеробства дало змогу упродовж 2012-2017 років значно покращити агрофізичні, агрохімічні та водно-фізичні властивості ґрунтів, що уможливило навіть у посушливі роки збирати високі врожаї. За ці роки врожайність озимих зернових у середньому становила 50-60 ц/га (на окремих площах минулого року отримано 88-92 ц/га), кукурудзи – 70-118 ц/га, ріпаків, сої, соняшнику – 28-45 ц/га. А 2016 року на площі 510 га зібрано рекордний врожай соняшнику – 46,1 ц/га. Все це дало можливість отримати 7920 грн/га чистого прибутку при зменшенні витрат на придбання міндобрив, пестицидів, пального. В цьому році погодні умови значно вплинули на урожай соняшнику, але з кожних 600 га зібрано понад 30 ц.

На площі 100 га озимого ячменю сорту Наомі зібрано по 83 ц/га, а гороху із 100 га зібрали по 52 ц/га, зібрали по 36 ц/га озимого ріпаку, проводиться збирання кукурудзи, з перших 120 га зібрали по 104 ц/га зерна.

Після збирання озимих і ярих культур проведено деструкцію, а всі озимі зернові та ріпаки посіяли під урожай 2018 року насінням, обробленим «Вермимагом».

Таких прикладів можна навести і по інших областях.

На завершення звертаємося до власників малих і середніх фермерських господарств. Не беріть приклад з великих холдингів, які є тимчасовими «прибульцями» на землі, вони забирають з неї все що можна взяти, а якою земля буде через 10-20 років, їх це не хвилює. А Вам і Вашим внукам на цій землі доведеться жити, тож подбаймо про збереження родючості грунтів застосуванням елементів біологізації землеробства, як це роблять в ПФ «Богдан і К» Івано-Франківської, в корпорації «Колос ВС» Тернопільської, ТзОВ «Агрофірма Колос» Київської та ряді інших господарств України.
Детальнішу інформацію та придбати біопрепарати можна в ПП «Біоконверсія»
Адреса: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2
тел.: (0342) 53-11-30; 53-05-88;
тел./факс (0342) 71-62-38; моб.: 067-34-34-527; 067-34-22-188
e-mail: vermos2007@ukr.net.
Прочитано 768 разів