Четверг, 19 Октябрь 2017 13:35

Біологія проти стресів

Біологія проти стресівБіопрепарати компанії «БТУ-Центр» виявили високу ефективність у пом’якшенні дії несприятливих факторів як технологічного, так і природного походження

12 вересня на полях сільгосппідприємства «Біотех ЛТД», що у Бориспільському районі на Київщині, було багатолюдно й гамірно. Таке пожвавлення у розміреному виробничому ритмі господарства було викликане Днем поля, який «Біотех ЛТД» щорічно проводить разом з компанією «Євраліс» та її партнерами. Як зазначив Анатолій Бикін, директор «Біотех ЛТД», мета цих Днів поля – показ не окремих фрагментів технології, насіння абощо, а всього комплексу засобів, щоб люди добре розумілися на вирощуванні ключових сільгоспкультур.

Нинішнього року «Євраліс» уперше виступила з новим партнером – компанією «БТУ-Центр», щоб продемонструвати на своїх гібридах дію біологічних препаратів. Треба сказати, що це зайвий раз підтверджує загальний тренд на біологізацію сільгоспвиробництва, що посилюється останнім часом в усіх країнах.

Отже, що цікавого було на кукурудзяних і соняшникових демоділянках? Агроном-консультант «БТУ-Центр» Олександр Шморгун пояснив, що метою компанії було показати сільгоспвиробникам дію біопрепаратів у спільному їх застосуванні з гербіцидами для зняття гербіцидного стресу. А також продемонструвати ефективність нових мікродобрив Хелпрост на кукурудзі й соняшнику.

Препарати вносили у два етапи, щоб мати змогу порівняти ефективність подвійного внесення до одноразового. Звісно, остаточний результат покаже врожай, але позитив було видно неозброєним оком: візуально можна було помітити різницю у рості й розвитку рослин після одноразової і дворазової обробки. Попередньо було визначено біологічну врожайність кукурудзи і приріст від другого внесення становить близько – 3 -4 ц/га.

Про які ж засоби йдеться? Під час першого внесення (18 травня) у бакову суміш з гербіцидом додали Органік-баланс, Азотофіт, Липосам, ХелпРост. Під час другого внесення (3 липня) – на половині рядків застосували тільки мікроелементи ХелпРост з дещо іншими нормами. Сумарна вартість біопрепаратів та мікроелементів на гектар у перше внесення становила 330 грн, а друге внесення – 319 грн/га. Якщо врахувати, що центнер кукурудзи нині коштує приблизно 420 грн, то затрати, понесені на застосування мікроелементів від другого внесення себе повністю окупили.

Олександр Шморгун зауважив також, що тут було продемонстровано не повну програму підживлення і стимулювання кукурудзи й соняшнику, яку пропонує «БТУ-Центр». Зокрема, не було внесено деструктор стерні Екостерн, мобілізатор фосфору і калію в ґрунті Граундфікс. Тобто акцент було зроблено на поєднання мікробних препаратів з хімічними та мікроелементами за інтегрованої технології вирощування культур.

Згодом до розмови підключилася Алла Болоховська, директор відділу маркетингу компанії «БТУ-Центр». Вона наголосила на тому, що «БТУ-Центр» – це український виробник мікробіологічних препаратів з 18-річним досвідом роботи на агроринку. За цей час компанія встановила ділові стосунки з багатьма агрофірмами, зокрема й такими відомими, як «Кернел», «Миронівський хлібопродукт», «Укрлендфармінг», «Кусто Агро», «ТАС Агро», «Аграрні Технології». Ці підприємства найбільше цікавляться деструктром стерні Екостерн, грунтовим добривом Граундфікс, біоінокулянтами для сої та гороху, також має стабільний попит біологічний прилипач Липосам. Компанія «БТУ-Центр» має також низку програм для середніх і малих фермерів. Зокрема, це програма «Стоп стрес»: вона передбачає зняття пестицидного навантаження на рослини і тим самим зберігає її продуктивний потенціал. У цю програму входить мікробіологічне добриво Азотофіт, антистресант Органік-баланс, прилипач Липосам. «Ця програма має найбільший попит у середніх і дрібних виробників», – підкреслила Алла Болоховська.

Наступна програма – «Здоровий ґрунт» передбачає оздоровлення ґрунтів за допомогою деструктора стерні Екостерн та ґрунтового добрива Граундфікс. Найефективніше їх застосовувати з осені, щоб мікроорганізми до весни встигли якнайкраще переробити органічні рештки, і поживні речовини набули б доступнішої форми для наступної культури.

Добре також зарекомендували себе в органічному землеробстві біологічні фунгіциди, адже цей напрям в Україні дуже швидко розвивається. Такі препарати «БТУ-Центру», як Мікохелп – для обробки насіння, Фітоцид і Фітохелп – для обробки рослин по вегетації захищають їх від грибних і бактеріальних хвороб з моменту сівби і до збирання врожаю. А біологічні інсектициди Актоверм, Лепідоцид, Бітоксибацилін – від шкідників. Але треба розуміти, що дія біологічних препаратів спрямована не на повне знищення шкідників, а лише на зменшення їхньої популяції до економічно неістотного порогу.

А в 2018 році «БТУ-Центр» має намір вивести на ринок мікоризні препарати Мікофренд та Меланоріз, які протягом трьох років проходили випробовування і показали добрі результати.

Утім, неможливо пропонувати органічні технології тим господарствам, які все одно використовують хімічні препарати. Таким компанія радить застосовувати біодобрива і антистресанти, щоб завдяки зняттю стреса підтримати рослину, зробити її сильнішою і тим самим збільшити її продуктивність. Саме це і було продемонстровано на демоділянках господарства «Біотех ЛТД».

«Ми вдячні компанії «Євраліс» за те, що вона визнали нас як партнера і дозволили на своїх гібридах продемонструвати дієвість мікробіологічних препаратів», – сказала на завершення Алла Болоховська.
Біологія проти стресів
Володимир Фантух, кандидат с.-г. наук, директор департаменту рослинництва ГК «Агродім»

Наша компанія складається з п’яти господарств у Чернігівській області, загальна площа близько 25 тис. га. Вирощуємо типові для нашого регіону культури – соняшник, озиму пшеницю, кукурудзу, сою і деякі інші.

З «БТУ-Центром» працюємо уже другий рік, співпрацею задоволені. Беремо в них інокулянти на сою. Цього року купували як рідкий інокулянт, який застосовуємо безпосередньо під час висіву, так і на торф’яній основі, яким можна працювати заздалегідь. Препарати спрацювали дуже ефективно: якби ви тільки побачили ті бульбочки на корінні сої – вони реально як картоплини завбільшки! Маса бульбочок у загальній масі рослин становить до 30%. Тобто, на нашу думку, інокулянт дає нам змогу сформувати для живлення десь 30 кг/га азоту. Тому ефективність інокулянту дуже висока.

Крім того, купуємо в «БТУ-Центру» деструктори, оскільки переконалися, що вони дуже добре розкладають органічні сполуки і дають нам змогу отримувати додатковий урожай. Солому не палимо: завдяки препаратам деструкція органічних решток після кукурудзи пройшла протягом 2–2,5 місяців. І для агрономів цей ефект є настільки очевидним, що ми тепер вносимо деструктори по всій території разом з КАС. Робимо це безпосередньо перед лущенням стерні.

Також під час обробки насіння застосовуємо Липосам-клей, а Липосам-прилипач – під час внесення будь-якого засобу захисту, щоб нейтралізувати їх негативну дію і покращити проникність діючих речовин в рослини.

Навесні, коли були стресові ситуації, використовували Органік-баланс, Азотофіт, що дозволило нам зняти негативні наслідки дії весняних заморозків на озимій пшениці: вона нам дала цього року врожай 67 ц/га на круг, а кращі поля – під 90. Також підтримали кукурудзу, яка була тоді в стадії трьох листочків: про врожай поки що говорити не буду, але стан посівів дуже гарний.

Довідка

Азотофіт® – біопрепарат для покращення родючості грунту і живлення рослин. Являє собою клітини природної азотфіксуючої бактерії Azotobacter chroococcum, макро- та мікроелементи, біологічно активні продукти життєдіяльності бактерій: амінокислоти, вітаміни, фітогормони, фунгіцидні речовини.

Органік-баланс® – біопрепарат для стимуляції росту та розвитку сільськогосподарських культур, стійкості до стресів, хвороб, шкідників та збалансованого живлення. Являє собою концентровану суміш життєздатних та інактивованих мікроорганізмів та їхніх активних метаболітів.

Хелпрост® – органо-мінеральні добрива зі спеціально розробленим для різних культур складом з урахуванням їхніх потреб та особливостей росту й розвитку
Липосам® – композиція біополімерів природного походження з прилиплюючими властивостями
www.btu-center.com
(044) 594-38-83, (066) 155-98-89, (096) 155-89-89
Прочитано 1504 разів