Понедельник, 02 Октябрь 2017 11:09

Стабільність врожаю понад усе, або як перевірені гібриди кукурудзи забезпечують гарний врожай із року в рік

 Олександр Іванович СвинаренкоТериторія Дніпропетровщини останні роки все більше перетворюється на пустелю – така думка більшості товаровиробників, які тут господарюють. Проте якщо аномальна спека, яка є постійним гостем, вже нікого не здивує, то морози та сніги – стали непередбачуваним явищем для багатьох господарів навесні 2017 року. Сніг майже по коліно, який випав 18 квітня та пролежав майже чотири дні, морози до мінус 6°С на ґрунті, які його супроводжували, – все це стало початком кінця для багатьох посівів.

Проте, всупереч неочікуваним погодним «сюрпризам», товаровиробники, що обрали якісний та пристосований до несприятливих погодних умов насіннєвий матеріал, зокрема, кукурудзи, зберуть гарний, а головне – стабільний з року в рік врожай.

Олександр Іванович Свинаренко, одноосібник (Дніпропетровська обл., Синельниківський р-н)

Сільським господарством я займаюсь давно, обираючи традиційний обробіток ґрунту. Вирощую пшеницю, соняшник, овес і, звичайно, кукурудзу. На сьогоднішній день в моєму обробітку знаходиться майже 100 га, з яких значну частину займає саме кукурудза.

З компаніє «Селекта» знайомий більше десяти років і весь цей час обираю саме їхні гібриди кукурудзи. Чому саме їхні? А тому що гібриди гібриди цієї компанії чудово витримують весь спектр несприятливих погодних умов і є жаростійкими, посухостійкими та стійкими до вилягання.

Розумієте, зона у якій я займаюсь веденням сільського господарства, належать до зони ризикованого землеробства як через глинистий важкий чорнозем, так і через постійну посуху, яка кожного року тільки посилюється.

До знайомства із «Селектою» вирощував гібриди кукурудзи як вітчизняної селекції, так й іноземної, проте з часом відмовився від них з огляду на те, що вказані гібриди потребують сприятливих погодних умов, а за умов посухи не дають обіцяного врожаю. А ось гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» мене повністю влаштовують, оскільки стабільно дають гарний врожай, витримуючи при цьому всі погодні негаразди.

Так, у 2017 році мною було посіяно три гібриди компанії – МЕЛ 272 МВ, Лювена та Полтава. Всі обрані мною гібриди кукурудзи, безперечно, варті уваги, оскільки чудово щороку витримують посуху, втім особливу увагу хотілось би звернути на гібрид кукурудзи МЕЛ 272 МВ (ФАО 250), який відрізняється тим, що дає сухе зерно із року в рік, незважаючи на будь-які погодні умови, та стабільно забезпечує мені отримання гарного врожаю. І хоча він не є «новинкою» селекції, втім його такі характеристики як сухе зерно та стабільність врожаю мене повністю влаштовують.

Відтак раджу продукцію компанії «Селекта» іншим товаровиробникам, які хочуть кожного року бачити у себе на полі гарний врожай кукурудзи та бути впевненими в цьому на всі 100 відсотків.

Анатолій Пантелійович ПолівановАнатолій Пантелійович Поліванов, одноосібник (Дніпропетровська обл., Синельниківський р-н)

У сільському господарстві я з 1992 року – майже 25 років. В обробітку у мене знаходиться близько 120 га, на яких я вирощую пшеницю, ячмінь, соняшник, овес та кукурудзу.

Кукурудза як культура займає значне місце у структурі посівів – десь 30-40% всіх посівних площ, а відтак до вибору посівного матеріалу ставлюсь зважено та серйозно.

Різноманіття сучасних насіннєвих компаній на сьогоднішній день дає змогу обрати безліч гібридів, проте вже більше 10 років я обираю насіння кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта».

Серед переліку гібридів «Селекти» особливо мені подобається гібрид кукурудзи Лювена (ФАО 260), оскільки він чудово кожного року витримує посуху, а цьогоріч ще й морози, формуючи повністю виповнені та налиті качани, а це забезпечує мені із року в рік стабільний та гарний врожай. Ще однією характерною ознакою цього гібриду є те, що він стійкий до вилягання – так кукурудза із качанами може стояти до весни і жоден з них не впаде на землю.

Чи порадив би я гібриди кукурудзи компанії «Селекта» іншим товаровиробникам? Авжеж!!! По-перше, вказана компанія є вітчизняною, по-друге, її гібриди чудово адаптовані до сучасних несприятливих погодних умов – посухи та морозів, а по-третє, – цінова політика є прийнятною та адекватною в сучасних економічних умовах.
З питань співпраці та консультацій звертайтесь за телефоном: (050) 361-66-65 – комерційний директор Мельник Т. В.
Прочитано 935 разів