Понедельник, 18 Сентябрь 2017 16:49

Осіннє позакореневе підживлення озимих культур

Осіннє позакореневе підживлення озимих культурС. ПОЛЯНЧИКОВ, директор із розвитку;
О. КАПІТАНСЬКА, науковий консультант з живлення рослин;
В. ПОБЕРЕЖНИК, агроном-консультант;
А. КОВБЕЛЬ, агроном-консультант ТОВ «НВК «КВАДРАТ»

Очевидно, що озимі культури (пшениця, ячмінь, ріпак) суттєво відрізняються від ярих. У своєму розвитку озимі проходять досить тривалий період анабіозу (призупинення вегетації), який припадає на зиму. Враховуючи кліматичні умови України, у цей період можливий такий збіг погодних умов, за яких рослини мають суттєвий ризик загибелі, знаходячись у пригніченому стані, що призводить до значних втрат врожаю. Насамперед такими небезпечними чинниками є тривала відлига з наступним різким похолоданням і суттєвими морозами та відсутністю снігового покрову.

Особливо великим є ризик загибелі значної частини посівів, якщо рослини входять в зиму ослабленими, зі слаборозвиненою кореневою системою. Тому доцільно особливу увагу приділити осіннім заходам, що спрямовані на підготовку рослин до зимівлі: профілактика та боротьба з хворобами, підвищення зимостійкості, стимуляція розвитку кореневої системи, забезпечення рослин необхідним комплексом поживних елементів. Для цього виконують обробку насіння відповідними препаратами і обприскування вегетуючих рослин ЗЗР, біопрепаратами та мікродобривами.
Ashampoo Snap 2017.09.18 16h50m35s 009 Ми вже приділяли увагу передпосівній обробці насіння у своїх публікаціях, тому зараз зупинимося на осінньому позакореневому підживленні озимих культур: ріпака та пшениці. Такі підживлення доцільно виконувати комплексними мікродобривами, що містять збалансовані композиції поживних речовин (макро- та мікроелементів) та біологічно активних речовин (амінокислот, гуматів та ін.). Основна мета таких обробок – сприяти розвитку потужної кореневої системи, кращому накопиченню пластичних речовин (цукрів, амінокислот, вітамінів), підвищувати зимостійкість рослин.
Осіннє позакореневе підживлення озимих культур
Враховуючи, що в осінній та ранньовесняний періоди температура ґрунту на глибині залягання кореневої системи значно нижча від оптимальної, що знижує засвоєння наявних поживних елементів з ґрунтового розчину, осіннє позакореневе підживлення мікродобривами, що забезпечує рослину доступними елементами живлення, набуває дуже важливого, а інколи – і ключового значення. Зокрема, мікроелементи в осінній період дуже важливі для стартового розвитку рослин – вони активують ферментну систему, беруть участь у вуглеводному, азотному обміні, підвищують кількість зв’язаної (незамерзаючої) води в рослині, що зумовлює її більшу морозостійкість.
Будемо раді відповісти
на Ваші запитання та зауваження.
ТОВ «НВК «КВАДРАТ»
(050) 320-24-66
(057) 736-03-43
s-p-p@i.ua
www.quantum.ua
Прочитано 1488 разів