Понедельник, 18 Сентябрь 2017 15:42

Біопрепарати від «БТУ-Центр» і врожай підвищують, і землю бережуть

Біопрепарати від «БТУ-Центр»  і врожай підвищують, і землю бережуть18 серпня у Кропивницькому відбувся День поля, організований ТД «Соєвий вік». 
Цього року захід проходив під гаслом: «Органіка та хімія – два шляхи до врожаю».
Свято зібрало понад 700 аграріїв із різних регіонів України, 33 компанії-партнери, 17 доповідей і презентацій від кваліфікованих спеціалістів із насінництва, органічного та хімічного вирощування і виробництва. Порівнювали традиційне та органічне землеробство, вивчали результати дослідів, які проводили експерти на демонстраційних ділянках.

Органічні препарати, які роблять землю живою

Демонстрував результати своїх дослідів і один із потужних вітчизняних виробників органічних засобів – компанія «БТУ-Центр». Ось уже 18 років на Вінниччині, у м. Ладижин, вона випускає за власними технологіями, які захищені патентами, біопрепарати під ТМ «Жива Земля». Це і активатори росту, і біостимулятори, лінійка біодеструкторів стерні, інокулянтів, мікроелементи, біоінсектициди, ґрунтові добрива, прилипач біологічного походження, біоклей для склеювання стручків тощо.

Віднедавна 28 біопрепаратів ТМ «Жива Земля» можна використовувати в органічному землеробстві. В 2014 році підприємство отримало сертифікат від швейцарського Інституту ринкової екології IMO, який засвідчує, що ці засоби придатні для вирощування органічної продукції.

Олександр Слободянюк, агроном-консультат компанії «БТУ-Центр» розповів, що з компанією «Соєвий вік» співпрацюють вже п’ять років. На демонстраційних ділянках застосовують різноманітні технології для того, щоб дослідити різні комбінації обробок, різні схеми – від мінімальної до максимальної. І постійно їх коригують, виходячи з потреб аграріїв і викликів часу, оскільки змінюються технології, змінюється клімат, виходять нові продукти, яких потребує ринок.

– Які досліди були закладені на цьому полі і чого ви тут досягли?

– Цього року ми проводили досліди на чотирьох ділянках, п’ята була контрольна, яку для чистоти досліду обробляли водою. Приміром, одна ділянка була оброблена лише мікроелементами на основі амінокислот і більше нічим для того, щоб показати ефективність використання мікродобрив, та у яку фазу їх потрібно використовувати. І це досить серйозна проблема, оскільки часто виробники засобів дають дуже широкий термін для обробки, і зазвичай час обробки зміщається. Ми ж хотіли показати, що потрібно вносити саме в ті фази, які ми рекомендуємо. Був закладений дослід з чітким супроводом за фазами, і зараз на ділянці стоїть досить непогана соя.

Також є ще два варіанти дослідів, які пропонує компанія «БТУ-Центр» із використанням біопрепаратів, різниця лише у використанні одного препарату. В основі першого варіанту досліду лежить наш класичний антистресант – препарат для покращення живлення і профілактики хвороб «Органік Баланс». Цього року антистресант дуже гарно себе показав, оскільки весна була холодна, всі рослини, як сою, так і пшеницю, виводили зі стресу. Були проблеми із підмерзанням прапорцевого листка, колосу. Після використання «Органік Баланс» завдяки амінокислотам, комплексу фізіологічно активних речовин, на полях Київщини, Кіровоградщини, Миколаївщини аграрії врятували і пшеницю, і сою.
Біопрепарати від «БТУ-Центр»  і врожай підвищують, і землю бережуть
– Олександре Михайловичу, які новинки, що скоро з’являться у продажу, Ви тут досліджували?

– Тут представлена ділянка сої, насіння якої обробили новинкою – мікоризним препаратом «Мікофренд». Препарат сприяє утворенню на коренях рослини мікоризи – це результат співіснування рослини і гриба. Завдяки тому, що гриб існує на коренях рослини, коренева система збільшується у 2-3 рази, відповідно відбувається краще поглинання вологи, засвоєння поживних елементів. Ця технологія дуже перспективна, дає гарні результати, які остаточно підрахуємо вже після збирання, бо зараз соя ще вегетує – перебуває у фазі наливу бобів. Проте навіть візуально можна констатувати факт, що дослід вдався. Оскільки у порівнянні з контрольною ділянкою ми спостерігаємо різницю у кількості закладання бобів на рослині. Контрольні ж рослини виглядають набагато гірше. Особливо це добре видно у спекотні дні. Вчора наприкінці дня ми приїхали і побачили, що рослини на контрольній ділянці були набагато слабшими.

– А що найбільше вразило аграрії тут, на Дні поля ТД «Соєвий вік»? Що їх найбільше цікавить?

– Сьогодні під час оглядів дослідних ділянок учасники Дня поля активно цікавилися питанням підвищення родючості землі. І ми пропонуємо препарати, які це питання вирішують. Наприклад – «Граундфікс», до складу якого входять два види бактерій: фосфорно-калійні мобілізуючі та азотфіксуючі. За допомогою препарату досягається розщеплення мінералів, вивільнення фосфору і калію у доступній формі, і фіксація азоту для покращення живлення рослин. Його можна вносити під основний обробіток ґрунту, під культивацію, але найкращі результати зафіксували, коли вносили у рядок при посіві. Саме цей спосіб внесення дозволяє пришвидшити ріст і розвиток рослини. Досліди показують: при внесенні під основний обробіток чи культивацію прибавка врожаю – 2-3 центнери, при внесенні в рядок під час посіву прибавка становить 5-6 центнерів з гектара.

Саме час подбати про знезараження та підживлення землі

Про те, які біопрепарати краще використовувати саме зараз, розповідає головний агроном компанії «БТУ-Центр» Олександр Ростоцький.
– Вже не за горами осіння посівна. Олександре Володимировичу, що Ви можете порадити з вашої продукції для наших сільгоспвиробників?

– Насамперед хотів би звернути увагу на наші деструктори стерні, якими варто обробити землю і поживні рештки. Зараз все ще чимало господарств роблять деструкцію старим варварським способом – спалюють стерню. Але цим шляхом ми завдаємо шкоди ґрунту – це і втрата органіки, і елементів живлення, а найголовніше – втрата вуглецю. Ми ж рекомендуємо вносити біопрепарати. Приміром, комплексний препарат «Екостерн» прискорює розкладання поживних решток. Гриби і бактерії, які входять до його складу, прекрасно знезаражують як рештки, так і ґрунт. Він також містить і азотфіксатори, і мобілізатори азоту та калію, які додатково накопичують у ґрунті елементи живлення. Використовуючи «Екостерн», ви можете досягти розкладання решток залишків ріпаку на 50% за місяць.

Ще хочу звернути увагу на ґрунтовий препарат «ГраундФікс» – наше мікробіологічне добриво. Завдяки тому, що в ньому присутні вільноживучі азотфіксатори, ми частково поповнюємо ґрунт доступним азотом за допомогою азотфіксації. Також туди входять фосфор- і каліймобілізатори, які переводять недоступні форми фосфору і калію у доступні, додатково збагачуючи ґрунт цими мінералами та корисними мікроорганізмами, які підвищують коефіцієнт засвоєння внесених мінеральних добрив. Ми сьогодні знаємо, що живлення рослини мікро- і макроелементами не проходить без участі мікроорганізмів. І наскільки ґрунт збагачений корисною мікрофлорою, настільки ефективним буде живлення і доступність тих чи інших елементів.

Для обробки насіння ми пропонуємо наш препарат «ОрганікБаланс». Його використання стимулює і нарощує наземну масу, розвиває кореневу систему. Останній чинник особливо важливий, бо якщо озимина має розвинуту кореневу систему, то вона забезпечить у вузлі кущення достатню кількість цукрів, і це гарантує прекрасну перезимівлю озимої культури.
DSC 0293 opt
Також у нас є лінійка біологічних фунгіцидів. Це «МікоХелп» і «ФітоХелп» для обробки насіння, що зменшує кількість хімічних протравників та хімічне навантаження на насіння.

Можу також порадити наші незамінні прилипачі «Липосам» та «Енпосам» для органічного землеробства.

– Що б Ви запропонували аграріям з новинок, які вже добре себе зарекомендували?

– Сьогодні по всій Україні проходять масштабні випробування нашого препарату проти склеротинії. Це засіб для тих, хто займається вирощуванням соняшнику та озимого ріпаку. Там, де аграрії трохи не дотримуються сівозміни, утворюються склеротинії, які знищують досить високий відсоток врожаю. Тому компанія «БТУ-Центр» запустила масштабне випробування на полях, після того, як в лабораторних умовах препарат прекрасно себе показав. Сподіваємося, що і у виробничих масштабах ці результати підтвердяться.

А загалом розробки тривають, скоро має вийти і лінійка гуматів, які будуть збагачені корисними мікроорганізмами. Словом, компанія «БТУ-Центр» розвивається, досліджує і пропонує нові ефективні засоби.

Ольга Соломка
www.btu-center.com
(044) 594-38-83, (066) 155-98-89, (096) 155-89-89
Прочитано 1099 разів