Понедельник, 18 Сентябрь 2017 13:20

Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи – запорука високого врожаю

Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи – запорука високого врожаюІ. КОВАЛЬЧУК, канд. с.-г. наук, доцент, менеджер з маркетингу, розвиток напряму насіння кукурудзи

Створення і впровадження у виробництво нових високопродуктивних гібридів кукурудзи, адаптованих до умов вирощування кожної ґрунтово-кліматичної зони, є одним із найважливіших шляхів підвищення врожайності й покращення якості продукції цієї культури.

Компанія «Сингента» щороку пропонує товаровиробникам нові конкурентоспроможні гібриди, які мають високий потенціал урожайності та адаптовані до умов середовища. Так, у 2017 році до Державного реєстру сортів рослин України занесено нові високопродуктивні гібриди: СИ Талісман (ФАО 200), СИ Теліас (ФАО 220) і СИ Фотон (ФАО 260), СИ Фортаго (ФАО 260) та СИ Зефір (ФАО 430), – які за умови дотримання рекомендацій щодо технології їх вирощування здатні значно підвищити рентабельність сільськогосподарського виробництва.
Ashampoo Snap 2017.09.18 14h26m57s 003 Гібрид високоврожайний, скоростиглий, що дозволяє отримати ранній урожай зерна й поживного силосу для худоби. Вміст білка у зерні становить 8,8-9,5%, крохмалю – 72,1-74,1%.

Зерно придатне для переробки на крупу. СИ Талісман має добру холодостійкість і толерантний до гельмінтоспоріозу, фузаріозу, стеблових гнилей, пухирчастої та летючої сажок. Саме тому він придатний для сівби в ранні строки. Це дає змогу отримати сходи на 5-7 днів раніше, ніж у нехолодостійких, навіть у роки з недостатньою сумою активних температур. Таким чином, з’являється можливість збільшити фазу активного фотосинтезу, за якої в рослині інтенсивно накопичується органічна речовина.

Отримання більш ранніх сходів і швидшого розвитку рослин у холодостійких гібридів дозволяє підвищити врожайність зерна і силосної маси, особливо в ті роки, коли друга половина вегетації проходить у посушливих умовах. СИ Талісман характеризується доброю посухостійкістю та високою врожайністю (рис. 1).
Ashampoo Snap 2017.09.18 15h22m13s 007
Отже, можливість використання цього гібрида для ранніх строків сівби і короткий період вегетації також дають змогу оптимізувати посівну й збиральну кампанії та швидше звільнити поле для наступної культури, отримавши високу окупність витрат на вирощування.СИ Теліас1 opt

В умовах змінних метеорологічних чинників важко переоцінити значення високостабільних гібридів кукурудзи.

Саме до цієї когорти належить СИ Теліас. 

Гібрид має високу і стабільну врожайність (рис. 2), швидкий ріст на початку вегетації. В умовах достатнього вологозабезпечення і поживного стану ґрунту формує два господарсько-придатні качани. Вміст білка у зерні становить 8,8-9,7%, крохмалю – 72,4-73,5%.
Ashampoo Snap 2017.09.18 14h06m50s 002 СИ Теліас – холодо- та посухостійкий; толерантний до гельмінтоспоріозу, фузаріозу, стеблових гнилей, пухирчастої та летючої сажок. Завдяки високому рівню прояву вищезгаданих корисних ознак його можна висівати як у ранні строки, так і використовувати для пересіву озимих культур, що погано перезимували.
Ashampoo Snap 2017.09.18 14h55m34s 001 Здатність гібрида різко підвищувати врожайність на високому агрофоні, забезпечуючи високу окупність матеріально-грошових витрат, – цінна ознака, особливо для господарств інтенсивного типу. 
Тому їх особливо зацікавить новий гібрид СИ Фотон.

СИ Фотон має високий потенціал урожайності (рис. 3) та добру вологовіддачу під час дозрівання. Вміст білка у зерні становить 9,0-10,1%, крохмалю – 71,8-73,1%.

СИ Фотон також характеризується доброю посухостійкістю і толерантністю проти гельмінтоспоріозу, стеблових і кореневих гнилей. Рослини типу Stay Green забезпечують можливість вирощування його не лише на зерно, а й для виробництва високоякісного силосу для тваринництва.

Гібрид СИ Фотон придатний для вирощування в усіх зонах кукурудзосіяння України. Рекомендована густота стояння рослин під час збирання в зоні Лісостепу та Полісся – 60-75, у Степу – 45-55 тис./га.

«Сингента», мета якої – забезпечувати стабільне сільськогосподарське виробництво за допомогою сучасних інноваційних досліджень і технологій, пропонує нову розробку «Артезіан», що передбачає створення і впровадження в сільськогосподарське виробництво нових гібридів кукурудзи з високим генетичним потенціалом урожайності й стабільності в умовах мінливих метеорологічних чинників.


Зона

кукурудзосіяння

Густота рослин на період збирання, тис./га

Полісся

до 85

Лісостеп

60-80

Степ

50-55
СИ Фортаго належить до гібридів елітної генетики  «Артезіан». Він має низку цінних господарських ознак:
  • високий потенціал і рівень посухостійкості, стабільність урожайності (рис. 4);
  • швидкий ріст на початку вегетації;
  • швидка вологовіддача зерном під час дозрівання, холодостійкий;
  • високотолерантний до стеблових і кореневих гнилей, пухирчастої сажки;
  • характеризується еректоїдним типом розміщення листків;
  • вміст білка у зерні складає 9,2-9,8%, крохмалю – 73,8-74,3%.


Зона кукурудзосіяння

Густота рослин на період збирання, тис./га

Лісостеп

55-65

Степ

45-55

Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи – запорука високого врожаю
 
Ashampoo Snap 2017.09.18 15h13m50s 006
 
Якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, звертайтесь до консультаційного центру
0800 50 04 49
безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України
www.syngenta.ua
Прочитано 1225 разів