Пятница, 01 Сентябрь 2017 09:40

Назустріч озимим культурам

17Напередодні осені для аграріїв знов настає гаряча пора – пора підготовки ґрунту під посіви озимих культур та проведення передпосівної обробки. В цей час для багатьох з них актуальним є питання пошуку найбільш вигідних, в економічному плані, варіантів для проведення передпосівної обробки насіння озимих культур.

Н
а сьогодні агрохімічні добрива, протруйники та засоби захисту рослин значно подорожчали. Застосування їх в сільському господарстві значно зменшує доходи та зводить до мінімуму рентабельність аграрного бізнесу. Змінити ситуацію на користь аграріїв може лише застосування в сільському господарстві новітніх ресурсозберігаючих біотехнологій. Одною із таких біотехнологій є вже добре відома на агроринку технологія на базі біопрепарату КЛЕПС. Ця технологія дає можливість значно зменшити використання азотних добрив та хімічних засобів захисту рослин від хвороб. Крім того, вона не забруднює навколишнє середовище, сприяє отриманню екологічно чистих продуктів, відродженню ґрунтів, високих і якісних врожаїв та значної економії коштів.

Перш ніж почати передпосівну обробку насіння озимих культур, треба пам’ятати, що формування майбутнього врожаю залежить не тільки від препарату, а й від посівного матеріалу, який повинен бути якісним, з високим життєвим потенціалом, закладеним природою та селекцією. Для максимальної реалізації цього потенціалу насінню і рослині в цілому потрібна стороння допомога. Біопрепарат КЛЕПС як альтернатива агрохімії володіє властивостями, які дозволяють йому, без стресового впливу хімії, здійснити цю допомогу і в повної мірі реалізувати його життєвий потенціал.

При проведенні передпосівної обробки озимих культур біопрепаратом КЛЕПС ендофітні азотофіксуючі бактерії Klebsiella oxytoca та Bacillus mucslaginosus, разом з мікроелементами мінералу цеоліт запускають потужний біомеханізм постачання рослинам необхідних елементів живлення, стимуляторів розвитку кореневої і листової поверхні та засобів захисту від хвороб. Цей механізм забезпечує кращі умови для схожості насіння, оптимізує кореневе живлення азотом, фосфором та іншими необхідними елементами живлення, формує потужну кореневу систему, яка в 1,5-2 рази міцніша, ніж без препарату КЛЕПС. Азотофіксуючі бактерії забезпечують рослину біологічним азотом, продукують вітаміни, амінокислоти і органічні речовини з низькою температурою замерзання. Дефіцит в ґрунті мікроелементів та інших поживних речовин зменшується. Рослина з самого початку росте здоровою, стійкою до різних стресів, температурних коливань. Створюються умови, які дозволяють рослині реалізувати закладений в ній генетичний потенціал.

Аграріям, при нормальному фітосанітарному стані насіннєвого матеріалу немає сенсу застосовувати хімічні протруйники, які до речі, набагато дорожчі. Препарат як протруйник працює не гірше, а іноді краще відомих сучасних хімічних протруйників. Тільки на відміну від них він не отруює зерно і грунт, а діє на рослину, викликаючи в неї захист від збудників захворювань. При застосуванні препарату рівень захворювань рослин на такі хвороби як аскохітоз, корончаста іржа, коренева гниль, фузаріоз, гельмінтоспоріоз та інші значно знижується. Крім того, спроможність ендофітних бактерій препарату зміцнювати імунну систему рослини створюють умови, при яких загроза їх інфікуванню бактеріальними хворобами, такими як мікоплазма, карликовість ячменю та інші значно знижується. Багаторічний досвід свідчить, що там, де препарат застосовувався на посівах як по зерну та вегетації, захворюванність була мінімальною або відсутня зовсім, в залежності від агрокліматичних умов.

Як бачимо, препарат працює як протруйник, однак є хвороби які потребують особливої уваги – це захворюваність зернових озимих культур сажкою. Коли насіння зернових культур вирощено на чистому фоні, незараженому сажковими хворобами, то краще проводити передпосівну обробку посівного матеріалу біопрепаратом Клепс.

Якщо насіння зернових культур вирощено на агресивному фоні зараженому сажковими хворобами та зерно має високій процент ураженості ними – необхідно обов’язково проводити передпосівну обробку цього насіння, використовуючи хімічний протруйник разом з біопрепаратом Клепс. Це поєднання, як свідчить практичний досвід, нівелює стресовий, негативний вплив хімії на насіння, забезпечує кращі умови для їх схожості, а також дає рослині усе необхідне для нормального розвитку.

Іноді через складні погодні умови аграріям не вдається вчасно провести посівні роботи, як це було в осені 2016 року. Виникає ризик входження недостатньо розвинених озимих культур в зимовий період, що може призвести до негативних наслідків. Змінити стан посівів на кращий може додаткова обробка по листовій поверхні рослин біопрепаратом КЛЕПС у фазі 3-6 листків за 10-15 днів до настання морозів. Особливо вибагливий до погодних умов в осінньо-зимовий період є рапс озимий. Коли виникає ризик входження недостатньо розвинених рослин у зимовий період – листове підживлення до настання періоду спокою для нього особливо важливе. Близько 70% майбутнього врожаю рапсу закладається саме восени, ще до початку зими, оскільки саме в цей період формується коренева система, діаметр шийки якої повинен бути не менше 8-10 мм.

Передпосівна обробка насіння препаратом КЛЕПС веде до зменшення хімічного навантаження при вирощуванні сільгоспкультур. Аграрії, які використовували його в своїх господарствах, вже після перших спроб його застосування в цьому переконувались і, як правило, ставали його прихильниками. Хто ж після перших спроб його застосування повертався до інших технологій з використанням агрохімії і не побачивши різниці в кінцевих результатах між ними, повертався до препарату знов. Вибір між двома технологіями завжди на боці, який дає можливість заощадити кошти, а це може зробити біопрепарат КЛЕПС, адже він є альтернативою хімії, а вона значно дорожче. Тому застосування технології з препаратом КЛЕПС значно вигідніше, крім того, вона дає не тільки економію коштів, а й сприяє отриманню екологічно чистих продуктів та відродженню ґрунтів.

Щоб отримати гарний врожай озимих культур, треба користувачам препарату дотримуватись технології по його застосуванню. Передпосівна обробка препаратом Клепс дуже важлива, вона дозволяє ендофітним бактеріям в процесі їх життєдіяльності забезпечити рослину необхідними елементами живлення та успішно перезимувати. Не менш важливі весняні роботи, які згідно з технологією проводять в найбільш відповідальні періоди росту рослин. Тому для тих, хто зробив передпосівну обробку насіння озимих культур з препаратом Клепс, є можливість в подальшому використати технологію по його застосуванню в повному обсязі і дійсно впевнитись, що ця технологія працює. Більш детальнішу інформацію можна отримати на нашому сайті.

Директор НВЦ «Енергія» В.Є. Деркач

Добрих Вам цін на сільгосппродукцію і гарних врожаїв з препаратом КЛЕПС!
Науково виробничий центр «Енергія»,
м. Київ-24, вул. Лютеранська, 30, тел: (044) 253-82-88, 253-99-04, 067-445-20-77, 050-991-86-12
www.kleps.com.ua, energia90@ukr.net
Прочитано 825 разів