Вторник, 19 Сентябрь 2017 00:41

Кормоагрегати АКГСМ «Мрія» для молочного стада ВРХ та відгодівлі телят

Кормоагрегати АКГСМ «Мрія» для молочного стада ВРХ  та відгодівлі телятЗа останній час спостерігається великий попит на кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія» у фермерів для утримання великої рогатої худоби, відгодівлі телят і бичків. Ці універсальні агрегати використовують як малі, середні, так і великі фермерські господарства. Наприклад, Київська обл., ТОВ «Чорнобайпродсервіс»; Харківська обл., ПП «Рудика В.П.».; Вінницька обл. СФГ «Рось» та багато інших. Їхнім результатам можна позаздрити. При невеликій ціні на кормоагрегати дивує їх доступність в експлуатації, швидка окупність, універсальність при використанні. Фермери України, ближнього та далекого зарубіжжя все частіше замовляють для відгодівлі як молочного стада, так і телят на відгодівлі.

Здавалося, зовсім недавно, в 2011 році в Херсонському державному аграрному університеті, під керівництвом к.с.г.н., доцента кафедри годування тварин В.Ф. Лисенка проводився експеримент по використанню ферментованих зволожених суспензій, які готують кормоагрегати, в раціонах молочних корів та бичків на відгодівлі в знаменитому господарстві Херсонської області, Білозерського р-ну, двічі героя СРСР, героя України Дмитра Костянтиновича Моторного. Експеримент перетворився на практичну реальність. Виникла навіть черга на їх використання, і щоб її ліквідовувати, довелося перейти підприємству на двозмінну роботу.

Нині вчені України опублікували звіт проведених Херсонським державним аграрним університетом випробувань, що дає 30% добавка зволоженої ферментованої гомогенної кормової суспензії (ф.г.к.с.) з суміші зернових до грубих сінажних кормів. Приводимо короткі висновки:

1. Використання в раціонах молочних корів зернових кормів у вигляді зволоженої ферментованої гомогенізованої суспензії зумовлює зменшення споживання тваринами вегетативних соковитих кормів і відповідну економію основних поживних речовин, яка збільшує в середньому: кормових одиниць в межах 0,9-1,1; перетравного протеїну 127-137 г, на 1 голову за добу порівняно з іншими раціонами.

2. Використання у раціоні молочних лактаційних корів зерна у формі ферментованої гомогенізованої суспензії забезпечує підвищення молочної продуктивності, в середньому на 1,1-1,5 кг в 4% молоці. При цьому вартість добового раціону зменшується на 10-12 гривень, а додатковий прибуток від реалізації молока становить до 12,00 гривен на 1 голову в день, порівняно з іншими раціонами.

3. При дослідженнях продуктивної дії ферментованої гомогенізованої зернової суспензії в раціонах лактаційних корів, відносно зерна, сухого комбікорму, дерті, отримуємо значно більше продуктивного ефекту.

4. Раціони піддослідних бичків з ферментованою гомогенізованою зерновою суспензією забезпечують середньодобовий приріст живої маси молодняка ВРХ на відгодівлі, в середньому на рівні 950-1300 г, який перевищує на 16,5%, або на 134,7 г, показник в контролі, де зернова частина була представлена плющеним ячменем. При цьому, собівартість 1 кг яловичини знизилася на 12,5 грн, а додатковий економічний ефект склав 12-15 грн на 1 голову в день.

5. В процесі проведення досліджень відпрацьовано оптимальне, найбільш технологічне співвідношення компонентів для гомогенізованого корму як для корів, так і для бичків в пропорції: на 1 частину зерна – 2 частини води, по вагових еквівалентах, при високій клейковині зерносуміші – 1 частина зерна – 3 частини води.

Отримуємо відмінні результати. Високоудійні корови, як і телята на відгодівлі, повинні отримувати не менше 2-4 кг зерносуміші на 100 кг живої маси, переробленої у ф.г.к.с., тобто через кормоагрегат серії АКГСМ «Мрія». При забезпеченні достатньої кількості сухої речовини, переробленої у ферментовану г.к.с., мікроорганізми та інфузорії рубця інтенсивно розмножуються і добре перетравлюють клітковину. Ферментована г.к.с. посилює це травлення. Мікроорганізми впродовж доби синтезують 0,7-1,5 кг протеїну, 4-6 кг легких жирних кислот (оцтову, пропіонову і масляну) і 110-350 г жирів.

За допомогою кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія», які осолоджують корми і дають зміст в тілі тваринного азоту – до 30%, кальцію – до12%, фосфору – до 6%, магнію – до 4%, що додатково забезпечує перетравність клітковини на 14,5%, сирого протеїну на 12,3% і позитивно впливає на зростання живої маси телят, збільшує надої молока і його жирність.

Ці показники забезпечує ферментована г.к.с. і як доповнення – 30-40% комбікормів або зернової суміші до основного корму, перероблених в кормоагрегатах серії АКГСМ «Мрія» у ферментовану гомогенну суспензію.

В даному випадку наша технологія забезпечить підвищення удоїв на 20%, жирність молока на 17%, а також поліпшення здоров’я корів в лактаційний період.

Підводячи підсумки, робимо висновок, що добавка 30-40% зернової суміші або концентрованих кормів, перероблених у ферментовану г.к.с., до основного корму для телят і ВРХ, дають:

  •  підвищення середньодобової живої маси (ж.м.) телят на відгодівлі – до 30%;
  •  збільшення надоїв молока – до 20%;
  •  підвищення жирності молока – до 17%;
  •  поліпшення стану тварин;
  •  зменшення ускладнень після отелення;
  •  підвищення енергетики тварин;
  •  собівартість 1 кг ж.м. – 4,0-4,5 грн, а разом це – зменшення собівартості до 30% при рентабельності до 130÷140%.

Впровадження в господарствах кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія» забезпечать фермерам світовий рівень тваринництва.

В.Ф. ЛИСЕНКО – доцент кафедри годування тварин ХДАУ, к.с.-г.н
М.Б. СОЛЯНИК – директор НВУЦ АІНУ д.ф., к.с.-г.н., академік АІНУ
Адреса прямого виробника кормоагрегатів АКГСМ «Мрія»:
Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. М. Букіна, 52
Т/ф: (05549) 7-08-88; 7-08-01; (050) 848-50-68; (098) 346-35-22
e-mail: 8mriya@gmail.com сайт: www.agrokorm.info
Прочитано 1130 разів