Пятница, 28 Июль 2017 14:24

Органічні колосові – практика вирощування БТУ-Центр

Органічні колосові –  практика вирощування БТУ-Центр16 червня компанія «БТУ-Центр», український виробник біопрепаратів та біодобрив, під час «Органічного дня поля» продемонструвала програму для вирощування органічної озимої пшениці. Ця подія відбулась на базі ДП «Дослідне господарство «Сквирське» ІАП НААН» (Київська обл.)

Біопрепарати «БТУ-Центр», що виходять на ринок під брендом «Жива земля», вже доволі добре знані в Україні. Часто ними користуються сільгоспвиробники, які практикують інтегровану систему землеробства (в поєднанні з хімічними препаратами – ред.), коли потрібно вивести рослини зі стресів, повернути корисні елементи від великої кількості рослинних решток у ґрунт тощо. В цих та подібних умовах біопрепарати діють, але, зрозуміло, що найкраще їхню роботу видно за органічної технології вирощування сільгоспкультур.

Відвідувачі «Органічного дня поля» оцінили попередні результати (остаточні висновки робитимуться після збору врожаю) застосування програми «БТУ-Центр» для озимої пшениці. Варто відмітити, що під час заходу компанія «БТУ-Центр» продемонструвала програму-максимум, яка створена для найважчих умов вирощування органічних культур. На практиці експерти компанії надають господарству індивідуальне рішення, відповідно до ґрунтових умов, наявності стресів рослин, рівня зараження патогенами насіння для висіву тощо.
Органічні колосові –  практика вирощування БТУ-ЦентрТож, що собою являють програми «БТУ-Центр» і як виглядають вирощені за цими програмами культури? Більш детально розглянемо вирощування озимої пшениці.

Внесення біопрепаратів у комплексних рішеннях «БТУ-Центр» розділено на чотири основних етапи: під час обробітку ґрунту, обробка насіння, по вегетації, по пожнивних рештках.

Завдання біопрепаратів, які вносяться на першому етапі програми, – створити сприятливе для росту і розвитку культури середовище. Першим тут є біодобриво Граундфікс®, застосування якого збільшує кількість та сприяє накопиченню в ґрунті доступних для рослин форм NPK. Це відбувається завдяки синергії силікатних та активних штамів калій- і фосформобілізуючих мікроорганізмів, природних ендофітних і ґрунтових азотфіксуючих бактерій, а також іншої мікрофлори, яка в процесі життєдіяльності утворює біологічно активні речовини: амінокислоти, вітаміни, ферменти, фітогормони тощо. Крім того, до складу препарату входять бактерії Bacillus subtillus, які створюють фунгіцидну дію.

Не менш важливою складовою першого етапу є МікоХелп® – біофунгіцид, який складається з найагресивніших штамів сапрофітних грибів-антагоністів Trichoderma (харчуються збудниками хвороб), а також із певних штамів бактерій Bacillus subtilis і Enterococcus у високій концентрації, які мають високу антагоністичну активність щодо збудників бактеріальних та грибкових хвороб. Завдяки такому поєднанню препарат МікоХелп® сильно пригнічує гриби-паразити родів Fuzarium, Phytophthora, Pythium, Rhizoctoria, Sclerotinia та Verticillium. Разом із тим до препарату входять бактерії Azotobacter, які насичують ґрунт біологічним азотом, і Enterobacter, які поліпшують фосфор-калійне живлення.

Другий етап програм «БТУ-Центр» є найважливішім, адже «…ми рекомендуємо завжди працювати біопрепаратами на випередження, аби вберегти рослину на початкових етапах розвитку та допомогти сформувати сильний імунітет. Навіть якщо в подальшому будуть розвиватися хвороби – їх можна буде позбутися мінімальними дозами біофунгіцидів», – наголошує агроном Євген Кожухар.

«Озима пшениця, була посіяна в оптимальні строки після гарних попередників – чистий пар, перезимівля пройшла добре, тож на сьогодні вона перебуває в гарному стані, – дає оцінку агроном «БТУ-Центр» Олександр Шморгун. – Окремо варто відмітити роботу біофунгіцидів: на сьогодні хвороби вразили лише нижній ярус, що відмирає, основні ж яруси чисті, або з мінімальним порогом шкодочинності».

Біопрепарати третього етапу програм «БТУ-Центр» можна розділити на дві категорії. До першої групи належать такі продукти, як ФітоХелп®, Органік-баланс®, Азотофіт-р®, HELPROST®. Вони сприяють появі сильного імунітету в рослин, стимулюють їхній ріст і розвиток, забезпечують необхідними елементами, підвищують стійкість до стресів та допомагають виходити зі стресів, борються з бактеріальними хворобами та мають загально позитивний вплив на якість ґрунту. Друга група представлена біоінсектицидами, створеними на основі бактерій, що знищують шкідливих комах у різних стадіях розвитку, при цьому не викликаючи у них резистентності. Так, наприклад, біопрепарат Бітоксибацилін БТУ-р®, створений на основі бактеріальних спор, ендо- та екзотоксинів бактерії Bacillus thuringiensis. (Титр 1,0 × 109 КУО/см3) контролює лучного та кукурудзяного метеликів і совок в посівах зернових і зернобобових культур.

Після збирання врожаю починається останній етап всіх програм «БТУ-Центр»: для швидкого розкладання пожнивні рештки обробляються біодеструктором Екостерн®. Ця операція дає три ключові переваги: повернення корисних елементів із пожнивних решток у ґрунт, а також зменшення патогенного рівня поля, адже для багатьох збудників хвороб (зокрема фузаріозів) рослинні рештки є життєвим середовищем (без нього вони гинуть). Екостерн® привабливий ще й тим, що бактерії і мікроміцети в ньому здатні утворювати спори, або полісахариди, які захищають їх від перегріву, висихання та охолодження, і загалом покращують деструкцію. Це зберігає ефективність Екостерну® за браку вологи.
Органічні колосові –  практика вирощування БТУ-Центр  
www.btu-center.com
(044) 594-38-83, (066) 155-98-89, (096) 155-89-89
Прочитано 857 разів