Вторник, 30 Май 2017 13:44

Фунгіцидний захист посівів цукрових буряків

Фунгіцидний захист посівів цукрових буряківВ. МАКСИМОВИЧ, менеджер з розвитку напрямів ЗЗР на польових культурах, компанія «Сингента»

Технології вирощування цукрових буряків присвячено багато вітчизняних та іноземних публікацій, але наразі ми зупинимося на особливостях захисту цієї культури від листкових хвороб, таких як церкоспороз, борошниста роса, іржа, альтернаріоз.

Проти цих головних хвороб доцільно використовувати фунгіциди, наприклад, відомі препарати компанії «Сингента» Альто Супер та Амістар Екстра.Фунгіцидний захист посівів цукрових буряків

Альто Супер – потужний двокомпонентний системний азол (ципроконазол, 80 г/л; пропіконазол, 250 г/л), який має швидкий лікувальний та стоп-ефект. Це своєрідний антибіотик, що швидко зупиняє хворобу, зараження якою вже відбулося, і почалася стадія загострення. Завдяки своїм системним властивостям, зокрема ципроконазолу, препарат швидко проникає та розповсюджується по рослині, досягаючи найвіддаленіших осередків уражених листків. Альто Супер у нормі внесення 0,5 л/га здатний швидко зупинити церкоспороз, борошнисту росу та іржу, коли хвороби вже з‘явилися на полі й мають 5-10% ураження листкової поверхні. При цьому він працює значно краще, ніж більш дешеві інші азоли, навіть внесені двократно (рис. 1-2).
Фунгіцидний захист посівів цукрових буряків
Фунгіцид Амістар Екстра один з перших та відомих препаратів стробілуринової групи фунгіцидів, який на цукрових буряках завжди застосовується як превентивний захід. На відміну від Альто Супер, який є своєрідним антибіотиком і зупиняє розвиток хвороб, коли вони вже з‘явилися та вирують на полі, Амістар Екстра використовується для запобігання ураженню листкової поверхні цукрових буряків хворобами. Але завдяки ципроконазолу, що входить до його складу, при перших симптомах захворювання Амістар Екстра має також і лікувальну дію. Обидві діючі речовини в його складі – ципроконазол та азоксистробін – є найсистемнішими на ринку, й саме тому превентивна та лікувальна дії в них найбільш виражені. Крім того, Амістар Екстра доцільно також використовувати проти альтернаріозу цукрових буряків, що прогресує на цій культурі останніми роками. І ще однією важливою особливістю Амістар Екстра є те, що він так само, як і на зернових колосових, бере участь у фізіологічних процесах цукрових буряків і зумовлює подовження вегетації культурних рослин, що в свою чергу збільшує врожайність та позитивно впливає на вміст цукру.
Якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, звертайтесь до консультаційного центру
0800 50 04 49
безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України
www.syngenta.ua
Прочитано 1177 разів