Вторник, 30 Май 2017 11:36

Чи потребує соняшник захисту від хвороб?

соняшникУ сільськогосподарському виробництві соняшник є однією з найважливіших та прибуткових культур, яка вирощується головним чином для одержання олії, яку використовують у харчовій та технічній промисловості. З олії виробляють маргарин, лаки, мило, каучук тощо. Відходи з виробництва використовують у якості високобілкового корму для тварин тощо.

Прибутковість вирощування соняшника в останні роки не могла не позначитися на структурі посівних площ. Часто на практиці зустрічається розміщення соняшника у сівозміні по соняшнику, наявність та накопичення на полях рослинних решток, засміченість посівів бур’янами, які є резерваторами збудників хвороб. Таким чином, висока щільність соняшника у сівозміні сприяла різкому поширенню та розвитку хвороб.

В поточному році настання підвищених температур наприкінці березня – початку квітня стимулювало багатьох розпочати ранній посів соняшнику, проте подальше різке похолодання з чергуванням мінусових температур вночі та помірно теплих днів в багатьох випадках затримало появу дружніх сходів культури і рослини, при цьому рослини стали вразливіші до ураження хворобами. Таким чином ми бачимо, що отримання високих та сталих врожаїв соняшнику стає дедалі неможливим без належного захисту від хвороб. Використання фунгіцидів дозволяє зберегти врожайність соняшнику і розкрити потенціал гібриду.

При виборі фунгіциду для соняшника варто пам’ятати, що ефективність фунгіцидів залежить від інтенсивності розвитку хвороби на час проведення обприскування. Якщо в цей період встановляться сприятливі погодні умови для розвитку хвороби, то період захисної дії препарату може скоротитися в 0,5-2,0 рази. Тому за цих умов важливо обирати та використовувати фунгіциди з більш тривалим періодом захисної дії.

Практичний досвід свідчить, що надійним у захисті соняшника від основних хвороб є Амістар® Екстра 280 SC, який має у своєму складі дві діючі речовини азоксістробін 200 г/л та ципроконазол 80 г/л, що забезпечують надійний захист від збудників хвороб з різних класів та родів. Перевагою фунгіциду Амістар® Екстра 280 SC є те, що азоксістробін має профілактичну (превентивну) дію, не даючи інфекції поширюватися від уражених рослин до здорових впродовж досить тривалого часу. Тобто стримує розвиток хвороб на господарсько-невідчутному рівні, навіть за сприятливих умов для розвитку хвороби. Крім того, діюча речовина азоксістробін проявляє не тільки фунгіцидні, але й фізіологічні властивості. Відмічено, що обприскування посівів соняшника Амістаром® Екстра 280 SC сприяє тому, що рослини краще переносять стресові умови та посуху, що обумовлено специфічною дією на ферментний комплекс рослинної клітини. Що в кінцевому результаті приводить до головної мети сільгоспвиробника – одержання високого врожаю відмінної якості.

Застосовувати Амістар® Екстра 280 SC потрібно з нормою витрати 0,75-1,0 л/га. Що стосується кратності обробок, то це пов’язано в першу чергу з погодними умовами. Якщо протягом вегетаційного періоду утримується відносно суха погода з переважно низькою вологістю повітря, достатньо буде однієї обробки у фазу «зірочки» – початку цвітіння. Цей захід дозволить попередити подальший розвиток комплексу хвороб та підвищити показники врожайності.

У разі якщо весняний період вологий, доцільно проводити дві обробки. Першу на початку вегетації (частіш за все у фазу 2-4 пар листків), другу на початку цвітіння соняшника.

Застосовуючи Амістар ® Екстра 280 SC, маємо змогу:

  •  захистити соняшник від комплексу хвороб;
  •  отримати та забезпечити подовжену захисну дію та не допустити подальшого розповсюдження інфекції за рахунок превентивної та лікувальної дії;
  •  підсилити стійкість рослин до стресових умов та посухи;
  •  покращити ефективність використання вологи рослинами;
  •  підвищити врожайність за рахунок фунгіцидної та фізіологічної дії (прибавка часто буває понад 10%)

Г.В. МАЛИНА, кандидат сільськогосподарських наук, менеджер з маркетингу

Якщо у вас виникнуть питання, будь ласка,звертайтесь до консультаційного центру
0800 50 04 49
безкоштовно зі стаціонарнихтелефонів у межах України
www.syngenta.ua
Прочитано 1336 разів