Вторник, 30 Май 2017 10:31

Ферментовані зволожені корми – захист від вірусних захворювань і африканської чуми свиней (15 років без вірусних захворювань, у тому числі АЧС)

 Ферментовані зволожені корми
Одним із головних завдань у наш час – не лише виростити поголів’я свиней, але й зберегти його від хвороб та ризиків, особливо від біди ХХ і ХХІ століття – африканської чуми свиней (АЧС).

У 2002 році Академією інженерних наук України, президентом Академії П.М. Таланчуком було поставлено завдання відділенню №18 «Інженерні проблеми агропромислового комплексу» про створення кормоагрегата нового покоління, з метою приготування кормів, здатних протистояти вірусним захворюванням, у т.ч. африканській чумі свиней (АЧС). Очолив групу вчених директор Науково-виробничого впроваджувального центру АІНУ д.ф., к. с.-г. н., академік АІНУ – М.Б. Соляник.

Поставлене завдання перед вченими України в боротьбі з АЧС успішно виконується – ми на вірному шляху!

Багаторічна праця вчених України дала перші паростки в боротьбі з вірусною епідемією світового значення, що наносить мільярдні збитки в розвитку свинарства – африканською чумою свиней.

В результаті 15-річних зусиль спільної праці підрозділів Академії інженерних наук України і Української академії аграрних наук у 2002 році був створений дослідний зразок агрегату кормоприготування нового покоління, серії АКГСМ «Мрія». Завдяки своїй конструкції кормоагрегат готує корм особливої молекулярної структури, що має антибактеріальні та противірусні властивості – зволожену ферментовану гомогенну кормову суспензію (ф.г.к.с.) – тобто суміш зернових культур, при співвідношенні зерносуміші до води як 1:2.

Кормоагрегат і спосіб приготування ферментованих кормів успішно завершились випробуванням у 2012 році на Херсонській державній машиновипробувальній станції, він сертифікований Держстандартом України, має патент на винахід №97565 від 27.02.2012 і рекомендований до серійного випуску Науково-виробничим упроваджувальним центром Академії інженерних наук України, м. Нова Каховка Херсонської області.

На базі агрегатів кормоприготування серії АКГСМ «Мрія» впроваджена в життя і успішно працює з 2002 року на фермерських та індивідуальних господарствах України, а також ближнього і далекого зарубіжжя «Технологія утримання і відгодівлі свиней зволоженою ферментованою гомогенною кормовою суспензією (ф.г.к.с.), яку забезпечують більше 8400 кормоагрегатів «Мрія» різної модифікації та продуктивності. Кормоагрегати виробляють висококалорійні, збагачені протеїном і амінокислотами корми, що мають антивірусну структуру та легко засвоюються шлунково-кишковим трактом. Високу стійкість корму (ф.г.к.с.) до вірусних захворювань забезпечує конструкція кормоагрегатів і процеси, що відбуваються в гідромлині-змішувачі агрегатів. Дослідження корму (ф.г.к.с.), що проводились з 2002 року Полтавським інститутом свинарства ім. Квасницького, інститутом степових районів «Асканія Нова» ім. Іванова та інститутом «Landsudvalget for Svine», Данія, підтвердили унікальні противірусні властивості зволожених ферментованих кормів з суміші зернових, їх стійкість до вірусних захворювань, в т.ч. на 99% до АЧС, що підтверджує 15-річний період використання ферментованих кормів у господарствах України, далекого і ближнього зарубіжжя, де працюють понад 8400 кормоагрегатів. За цей період не було зафіксовано ні єдиного випадку захворювання свиней не лише АЧС, але й іншими вірусними захворюваннями, і це не випадковість, а факт!

Це не означає, що ферментовані корми є панацеєю від усіх бід і вірусів, у т.ч. АЧС. Треба виконувати увесь комплекс захисту від АЧС, але на 99%, а це великий відсоток, ви захищені при застосуванні ферментованих кормів з урахуванням усіх комплексів захисту від АЧС та інших вірусних захворювань, про це говорить 15-річний досвід застосування ф.г.к.с. і агрегатів «Мрія» в індивідуальних і фермерських господарствах.

Іспанія вважається країною, що перемогла АЧС.

В основу боротьби з АЧС увійшли такі основні заходи:

1. Обмеження доступу до приміщень свинарників.

2. Сувора гігієна тварин, приміщень і людей, що обслуговують тварин.

3. Застосування зволожених ферментованих кормів, де рН 5.2-5.5 і температура – не менше 35-40°С впродовж 10-15 хвилин, вміст в кормі білків та їх з’єднань.

4. 100% вакцинація поголів’я від класичної чуми свиней (КЧС), що дає можливість швидкого визначення вогнищ АЧС, впродовж 1-3 днів.

5. Своєчасне виявлення хворих тварин та їх знищення.

6. Застосування сучасних дезінфектантів для обробки приміщень, предметів, територій глутаровим альдегідом від 2-25%, або четвертинними амонієвими з’єднаннями, найбільш ефективними на сьогодні.

Враховуючи іспанський метод боротьби з АЧС, де відмічено, що у ферментованих зволожених кормах білкові з’єднання грають важливу роль в боротьбі з вірусом, які першими реагують на вторгнення вірусів і примушують імунну систему тварин виробляти інтерферон (білкові з’єднання), яких цілком достатньо у ферментованих зернових кормах. Саме інтерферон гальмує розвиток вірусу АЧС в організмі тварин оскільки складний зв’язок з’єднання білкових молекул міняє процес в клітинах, викликаючи реакцію гальмування захворювання.

Процеси, що відбуваються в гідромлині-змішувачі кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія» – при періодичному стискуванні і розширенні, при тиску 4-5 бар, 1500-3000 об./хв. електродвигуна, температура 35-40°С протягом 10-15 хвилин, без доступу повітря, вмісті в зерні білків, вуглеводів, пектинів, цукрів, крохмалів та ін., при з’єднанні з водою, в реакції ферментативних процесів та розпаду корму на амінокислоти, забезпечують кислотність корму рН=5.2-5.5 і створюють біопрепарати, тобто складні білкові з’єднання, які знижують інфекційну активність вірусів АЧС на 99%, загальмовують і знищують розвиток вірусів, виробляючи імунітет в організмі свиней та сприяючи стійкості до вірусних захворювань.

Ферментативні процеси сприяють перетворенню частки крохмалів у глюкозу, а потім – у 2 моля лактату (сіль молочної кислоти), яка має антибактеріальні властивості в кишковику, покращує флору і стабілізує стан здоров’я тварин, знижуючи збудників хвороб.

Ще один чинник, що впливає на вірус АЧС, це імуногенність, яку утворюють ферментовані корми. Білкові з’єднання забезпечують введення в кровообіг тварин антигени, саме вони забезпечують боротьбу з вірусом АЧС і створюють найбільш сприятливе середовище, не сприйнятливе до гомогенних штамів вірусу, утворюючи антитіла, що викликають реакцію контралізації (знищення) вірусів. Цю властивість мають декілька речовин, що містяться в зерновій суміші ф.г.к.с.

Висновок:

Враховуючи вищевикладені чинники впровадження агрегатів кормоприготування нового покоління серії АКГСМ «Мрія» у фермерських господарствах і на їх основі технології відгодівлі та утримання свиней зволоженою ферментованою гомогенною кормовою суспензією особливої молекулярної структури, що має антибактеріальні, противірусні властивості, збагаченою протеїном та амінокислотами, з суміші зернових відмічаємо:

1. Ця технологія відгодівлі і утримання свиней ф.г.к.с. є однією з найбільш економічною, енергозберігаючою, високоприбутковою, менш витратною технологією у світі, де прибуток перевищує витрати в 2-2,5 рази, не в %, а в рази!!!

2. Єдина технологія, що забезпечує захист поголів’я від вірусних захворювань, в т.ч. на 99% від африканської чуми свиней (по Іспанському методу захисту тварин від АЧС).

3. Кормоагрегати «Мрія» не мають світових аналогів, бо готують фіксовану фракцію зернових, окупність устаткування від 10 до 20 днів. Гарантія 1 рік. 10 років праці до капремонту, займають від 1 до 2 м2 площі. Прості в обслуговуванні.

4. Гарантує чистоту якості м’яса і високих смакових властивостей, має підвищений попит споживачів, де добавка преміксів зменшена на 50%.

5. Швидке повернення вкладених коштів з високим прибутком – на 1 грн/руб отримуєте 2.5-3 грн/руб чистого прибутку.

6. Устаткування АКГСМ «Мрія» забезпечить роботою приватні, малі, середні та великі фермерські господарства за доступною ціною, а держава – якісною, недорогою, м’ясо-молочною продукцією.

Враховуючи підвищений попит фермерських господарств і населення на кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія»,
Науковий центр АІНУ випускає 16 модифікацій (від мережі 220; 380В), обслуговуючих на відгодівлі
10; 20; 40; 100; 200; 300; 1000; 1200 різновікових голів свиней, телят, ВРХ.
Ashampoo Snap 2017.05.30 11h15m08s 005
Науковий центр виконає установку і монтаж устаткування з механічною роздачею кормів в стислі терміни, без зупинки виробництва, за доступною ціною

Впровадження в індивідуальні, приватні та фермерські тваринницькі господарства кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія» нового покоління – це і є світовий рівень тваринництва при мінімальних витратах, що забезпечить високу рентабельність і прибуток, а головне – захистить ваше поголів’я від вірусних захворювань, особливо від африканської чуми свиней (АЧС) на 99%!

Збережи своє поголів'я! Більше 8400 кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія» – 15 років без вірусних захворювань, в т.ч. африканської чуми свиней (АЧС)

Директор наукового центру АІНУ, д.ф., к. с.- г. н., академік АІНУ – М.Б. СоляникЗавкафедрою генетики ХДАУ, професор д. с.-г. н. – Т.І. Нежлукченко;За участю зав. лабораторією Полтавського інституту свинарства, професора, д. с.-г. н., академіка УААН – В.Ф. Коваленко

Адреса прямого виробника кормоагрегатів АКГСМ «Мрія»:
74900, Херсонська область, м. Нова Каховка, вул. М. Букіна, 52
Т/ф: (05549) 7-08-88; 7-08-01; (050) 848-50-68; (098) 346-35-22; e-mail: 8mriya@gmail.com, сайт: www.agrokorm.info
Прочитано 886 разів