Понедельник, 15 Май 2017 10:05

Захист яблуні від плодожерки

ЗАХИСТ ЯБЛУНІ ВІД ПЛОДОЖЕРКИВ. В. ВОЄВОДІН, кандидат с.-г. наук, технічний експерт компанії «Сингента»

Лускокрилі є одними з найчисленніших шкідників садових насаджень. У зонах України налічують понад 25 видів найпоширеніших лускокрилих – шкідників плодових насаджень. У роки масового розмноження лускокрилі є основним фактором зниження врожайності та якості продукції.

Яблунева плодожерка – один із найбільш небезпечних шкідників плодових культур. Крім яблуні та груші, пошкоджує плоди сливи, аличі, абрикоса, черешні, персика і деяких інших культур, але найбільшої шкоди завдає в насадженнях яблуні. У недостатньо захищених садах пошкодження плодів може сягати 80-90%, які передчасно опадають і загнивають, втрачають товарну якість.

В умовах України яблунева плодожерка розвивається здебільшого в двох поколіннях, у південному регіоні – частково в трьох. Основним засобом захисту багаторічних насаджень яблуні є хімічний. Підставою для проведення хімічних обробок проти шкідників повинні бути результати обстеження, яке слід проводити перед кожним обприскуванням, а також знання стійкості шкідників до препаратів, що заплановано використовувати.
ЗАХИСТ ЯБЛУНІ ВІД ПЛОДОЖЕРКИКомпанія «Сингента» пропонує такі сучасні препарати проти плодожерки, як Люфокс, Матч, Ампліго, ПРОКЛЕЙМ®.

Останнім часом строки обприскування яблуні інсектицидами визначають за допомогою феромонних пасток, які вивішуються в саду на початку льоту метеликів першого покоління. Пастки оглядають щодня і коли впродовж семи днів спостережень є п’ять відловлених самців, проводять обприскування препаратом ЛЮФОКС. Орієнтовно це буває, коли сума ефективних температур сягне 230оС. Враховуючи період захисної дії інсектицидів, через 14-16 днів здійснюють друге обприскування яблуні препаратами МАТЧ або Ампліго.

Захист садів від другого покоління плодожерки проводять інсектицидом Ампліго на початку льоту, потім обприскують на початку відродження гусениць яблуневої плодожерки другого покоління. На даний період найефективнішим є препарат ПРОКЛЕЙМ®, а також ним проводять останнє обприскування з урахуванням періодів очікування.

Люфокс 105 ЕC, к. е. – потужний інсектицид з акарицидними властивостями для садів та виноградників.

ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ ЛЮФОКС®

 •  Висока ефективність проти шкідників за рахунок поєднання двох діючих речовин
 •  Потужна овіцидна дія (на яйцекладку до 5-7 днів)
 •  Має ларвіцидну дію – порушує процеси линьки гусені
 •  Має стерилятивний ефект на імаго (при безпосередньому контакті)
 •  Не має фітотоксичної дії (не утворює «сітки» навіть на плодах високочутливих сортів)
 •  Безпечний для людей і корисної ентомофауни

ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ

 •  Препарат вносять за нормою витрати 1 л/га
 •  Термін очікування – 30 днів

ПРОКЛЕЙМ®

ПРОКЛЕЙМ® – це спеціалізований інсектицид природного походження кишково-контактної дії для контролю понад 40 видів лускокрилих. Унікальність препарату полягає у швидкому проникненні в рослину та створенні резервуарів в тканині. Гусінь, яка поглинула оброблену частину, за 1-4 години зазнає порушення нервової системи, що призводить до паралічу. Смерть настає через 1-4 доби після поїдання обробленої рослини.

Проте унікальність препарату цим не обмежується. Він також не втрачає ефективності за високих температур. Це пов’язано з тим, що діюча речовина інсектициду ПРОКЛЕЙМ® після проникнення в рослину (повне її переміщення всередину листка триває не більше двох годин після обробки) стає недосяжною для сонячних променів, дощу і нечутливою до температури. Слід зазначити, що навіть нагрівання до +95°С не позначається на ефективності препарату.

Ще одна властивість: на ПРОКЛЕЙМ® не впливає рН розчину. Це має неабияке значення, особливо в регіонах, де вода, яка потрібна для приготування робочого розчину, має лужну реакцію.
ЗАХИСТ ЯБЛУНІ ВІД ПЛОДОЖЕРКИТакож у агронома з’являється більше можливостей при застосуванні бакових сумішей, рН розчину, за якого не знижується ефективність ПРОКЛЕЙМ®, перебуває в межах від 3 до 9.

Черговою перевагою ПРОКЛЕЙМ® є його дія на яйця шкідників у період їхнього відродження. Це значно розширює період застосування препарату – від стадії яйця до початку заляльковування, включаючи всі стадії розвитку личинок. Проте найбільший ефект проти лускокрилих досягається при використанні препарату, коли шкідник перебуває в фазі початку відродження гусені.

ПРОКЛЕЙМ® безпечний для більшості корисної ентомофауни. Після повного проникнення препарату через поверхню листка його вплив на корисних комах мінімальний, тому часто за кордоном ПРОКЛЕЙМ® суміщають з використанням біометоду в інтегрованих системах захисту.

Ще однією важливою особливістю ПРОКЛЕЙМ® є короткий термін очікування. Після використання препарату в садах і на виноградниках продукцію можна вживати вже через 14 днів після останньої обробки. Це важливо в регіонах, де лускокрилі, зокрема яблунева плодожерка, мають два повних покоління, а третє є факультативним і часто розвивається під час зберігання продукції.

Щоб знизити кількість пошкоджених плодів у цей період, за два тижні до збирання врожаю слід провести останню обробку інсектицидом.

ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ ПРОКЛЕЙМ®

 •  Знищує всіх лускокрилих шкідників
 •  Починає діяти з фази яйця
 •  Короткий термін очікування (до 14 днів)
 •  Ефективність не залежить від погодних умов

ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ

 •  Препарат вносять за нормою використання 0,4-0,5 л/га
 •  Термін очікування – 14 днів
Якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, звертайтесь до консультаційного центру
0800 50 04 49
безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України
www.syngenta.ua
Прочитано 3710 разів