Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 3232

Понедельник, 03 Апрель 2017 14:52

Як запобігти промиванню гербіцидів?


з липосамомҐрунтові гербіциди – важливий та вкрай необхідний елемент у технологіях вирощування сільськогосподарських культур. Втрати врожаю, пов’язані із забур’яненістю посівів, у середньому складають 20-25%. Окрім того, погіршується якість врожаю, створюються сприятливі умови для поширення хвороб та шкідників.


без липосамаВтім, щоб конкретний гербіцид ефективно спрацював, потрібні ледве не ідеальні чинники: нетоксичність для основної культури, дотримання регламентних умов (норм витрати, строків обробки, фаз розвитку культури та бур’янів), оптимальні кліматичні умови (наявність чи відсутність опадів, температурний режим, швидкість вітру), підготовки ґрунту тощо.

Зокрема, важливим є якість обробітку ґрунту та запас вологи у орному шарі. Перед застосуванням базових гербіцидів ґрунт має бути структурованим з ретельно подрібненими рослинними рештками, бажано вологим після опадів або зрошення (70-80% капілярної вологоємкості) з оптимальною температурою – від +15 до +25°С.

А що робити, коли цього досягнути майже неможливо? Техніки не вистачає зробити все одночасно. Польові роботи розтягуються. Матінка- природа не балує. Неоптимальні умови при внесенні гербіцидів знижують їх ефективність. Окрім того, застосування гербіцидів завжди спричиняє токсичність ґрунту, що негативно впливає на рослини та якість продукції. Які ж є можливості зняти негативний вплив на посівні культури та екологію?

Липосам-прилипач – препарат, що допомагає позбутися багатьох проблем, пов’язаних із застосуванням гербіцидів. Завдяки Липосаму гербіцидний екран спрацює як за недостатньої кількості вологи, так і у випадку надлишку опадів, що призводить до небажаного промивання гербіциду на глибину. Липосам-прилипач з цим чітко справляється: він фіксує гербіциди на поверхні ґрунту та запобігає їх промиванню у зону проростання насіння та розвитку кореневої системи. 

У 2016 році у господарстві Житомирської області на поля одночасно з ґрунтовими гербіцидами (д.в. Прометрин, Ацетохлор) був внесений Липосам у нормі 0,4 л/га. Ціна питання 34,8 грн/га (фото 1). Як видно на фото, поле з посівами соняшнику, оброблене гербіцидами з Липосамом, було чисте від бур’янів навіть через 1,5 місяця вегетації. На контролі, де не використовували прилипач Липосам, фітотоксичність вражала. Спостерігалось пригнічення культури та місцями повна загибель рослин.

З Липосамом-прилипачем є реальна можливість у декілька разів зменшити грошові і матеріальні витрати на застосування агрохімікатів, а продукцію рослинництва зробити високорентабельною та конкурентоспроможною. Адже як у природі, так і в ринкових умовах – виживає сильніший. Нижче на фото наведений приклад позитивної дії Липосаму при застосуванні з ґрунтовими гербіцидами.

Ольга КУЛІНІЧ, агроном Компанії «БТУ-Центр»

Тел.: (044) 594-38-83, (066) 155-98-89, (096) 155-89-89

Сайт: www.btu-center.com
 
Прочитано 1286 разів