Четверг, 16 Март 2017 14:45

Мікробні препарати – технології майбутнього

Мікробні препарати – технології майбутнього24 лютого в м. Вінниця компанія «БТУ-Центр», український виробник біопрепаратів, провела всеукраїнську VIII науково-практичну конференцію «Успішні мікробні технології при вирощуванні різних сільськогосподарських культур», на якій представила новинки сезону 2017, а також нові технології, покликані вирішити актуальні проблеми агровиробництва.

Поповнення широкого асортименту

На ринку біопрепаратів одними з найбільш пізнаваних є продукти «БТУ-Центр» під брендом «Жива Земля». Сьогодні він об’єднує 27 мікробних препаратів для рослинництва, 5 – для тваринництва і лінійку з десяти органо-мінеральних добрив ХелпРост®. Цей асортимент розширюється щороку.

Так, цьогорічною новинкою серед інокулянтів став Різолайн®-р для сої, гороху та інших бобових культур. «Унікальність інокулянту Різолайн®-р полягає в тому, що в його склад входять найактивніші та найпродуктивніші штами мікроорганізмів, які відібрані з різних регіонів України – інокулянт створений для українських ґрунтів, – зазначає директор із маркетингу «БТУ-Центр» Алла Болоховська, – Різолайн®-р застосовується разом із біопротектором Різосейв®, який захищає бактерії від негативних явищ і закріплює інокулянт на насінині». Насіння обробляється Різолайн®-р в день посіву або за 7 днів, в нормі 2-3 л/т у співвідношенні з біопротектором 1:1.

Три технології нового сільгоспвиробництваМікробні препарати – технології майбутнього

Цього року у відповідь на численні виклики агробізнесу «БТУ-Центр» пропонує три програми ефективного вирощування сільськогосподарських культур.

Здоровий ґрунт

Через скорочення поголів’я ВРХ багато господарств сьогодні не мають змоги вносити органічні добрива, що негативно позначається на якості ґрунту: без органіки зменшилась кількість біоти, яка переводить недоступні рослинам мікроелементи в доступні форми.

Програма «БТУ-Центр» «Здоровий ґрунт» покликана змінити це. І першою її складовою є ґрунтове добриво Граундфікс®.

Основою Граундфікс® є силікатні й активні штами калій- і фосформобілізуючих бактерій, а також природні ендофітні та ґрунтові азотфіксуючі мікроорганізми.

Разом із тим, до складу Граундфікс® входить інша корисна мікрофлора, в процесі життєдіяльності якої утворюються біологічно активні речовини (БАР): вітаміни, фітогормони, ферменти, амінокислоти тощо. Завдяки такій синергії Граундфікс® не тільки поліпшує засвоєння елементів живлення рослинами, а й дозволяє збільшити в ґрунті запаси NPK в доступній для культур формі.

Граундфікс® вноситься під основний обробіток, передпосівну культивацію, або в рядок під час сівби в нормі 3-5 л/га (за інтегрованого землеробства з внесенням мінеральних добрив) та 8-10 л/га (за органічного землеробства).

Другою складовою програми «Здоровий ґрунт» біодеструктор Екостерн®. Його характерна риса – здатність мікроорганізмів утворювати спори або капсульні полісахариди. Вони захищають клітини бактерій та мікроміцетів від висихання, перегріву та охолодження та сприяють утриманню вологи та покращенню деструкції. Завдяки цьому Екостерн® є ефективним навіть за браку вологи.

Важливо, що Екостерн® ще й забезпечує захист від хвороб. «Хвороби, особливо фузаріози, живуть не в землі, а в рослинних рештках, – наголошує кандидат сільськогосподарських наук Володимир Старостишен. – Тому варто застосовувати деструктори, які розкладуть їх вдвічі швидше, – і збудники хвороб, не маючи місця для існування, загинуть».

Здоровий старт
8J4A7683 opt
Програма «Здоровий старт» від «БТУ-Центр» покликана захистити насіння від шкідливих організмів, активувати його проростання, а також забезпечити рослину всім необхідним на перших етапах розвитку.

Для активації росту насіння експерти радять застосовувати Азотофіт-р®, який містить бактерії Azotobacter chroococcum, макро- та мікроелементи, а також біологічно активні продукти життєдіяльності бактерій: амінокислоти, вітаміни, фітогормони, фунгіцидні речовини.

Фунгіцидний захист забезпечує біопрепарат МікоХелп®, який сильно пригнічує такі патогени як Fuzarium, Phytophthora, Pythium, Rhizoctoria, Sclerotinia, Verticillium.

Органік-Баланс® – ризосферний препарат, який допомагає створювати в прикореневій ділянці корисну мікрофлору, забезпечуючи цим кращий доступ елементів живлення, зокрема K і P, до рослини. Водночас, препарат забезпечує рівномірні та дружні сходи, посилює імунітет рослини, підвищує її стійкість до широкого спектру хвороб.

«STOP-Стрес»

Актуальною проблемою завжди лишатимуться різноманітні стреси рослин: кліматичні, едефічні (якість ґрунту), біотичні та антропогенні (пестицидне навантаження, дисбаланс живлення), які можуть забрати відчутний відсоток генетичної врожайності культур, а то й взагалі знищити посіви.

Для швидкого виходу рослини зі стресів «БТУ-Центр» пропонує інноваційну програму «STOP-Стрес», яка включає препарати: Органік-Баланс® в нормі 0,5 л/га, Азотофіт-р® – 0,3 л/га та Липосам® – 0,25 л/га.

«Механізм дії: біопрепарати містять мікроорганізми-антагоністи патогенів, які заселяються на епіфітній поверхні листка і пригнічують розвиток патогенів, – пояснює комерційний директор «БТУ-Центр» Тетяна Хоменко. – Але найголовніше – мікроорганізми продукують БАР: амінокислоти, які мають антидотову та антистресову дію, регулюють ріст і забезпечують стійкість, фітогормони та інші корисні речовини, які налагоджують обмінні процеси в рослині».

За словами експерта, найвища ефективність препаратів буде при завчасній обробці (рослина виросте сильнішою та здоровішою, отже легше протистоятиме стресам), а також при одночасному винесенні зі страховими гербіцидами, фунгіцидами та окремими інсектицидами (пом’якшують дію пестицидів, рослина швидше відновлюється та йде в ріст). «Проте є сенс застосовувати програму і тоді, коли ми боремося з наслідками стресів. Вихід є завжди», – підкреслює Тетяна Хоменко.

Підсумки

«Біопрепарати дозволяють усунути наслідки браку сівозмін і надміру пестицидів, а також розв’язати проблеми зменшення засвоєння рослинами поживних речовин і зниження родючості ґрунтів, – резюмує директор «БТУ-Центр» Валентина Болоховська, к. т. н., лауреат Державної премії у галузі науки і техніки. – Вони дають можливість отримати прибутки і водночас здорову їжу. Це технології майбутнього».
(044) 594-38-83, (066) 155-98-89, (096) 155-89-89
www.btu-center.com
Прочитано 1647 разів