Четверг, 16 Март 2017 12:32

Ефективність застосування мікродобрив Нертус при вирощуванні озимих і ярих зернових культур

КАНИСТРА-5-Л ПП optВ останні роки рентабельність вирощування озимих і ярих зернових знизилась. Серед багатьох факторів, що впливають на врожайність, якість насіння має вирішальне значення. Але навіть за умов якісного насіннєвого матеріалу не завжди вдається отримати гарний врожай. Відомо, що за низьких температур ґрунту І-ІІІ декади березня, інтенсивність живлення рослин невисока, тому можливе розбалансування макро- та мікроелементного живлення.

Для вирішення цієї проблеми компанія НЕРТУС пропонує застосування власних мікродобрив та стимуляторів росту.

Маючи виробництво насіннєвого матеріалу кукурудзи та соняшнику, сучасну науково-випробувальну лабораторію та багаторічний досвіт співпраці з європейським виробником ЗЗР (Peters & Burg Ltd.), компанія вже не перший рік активно займається розробкою та впровадженням у сільгоспвиробництво мікродобрив та регуляторів росту рослин.

Для обробки насіння ярих зернових розроблено спеціальне мікродобриво Нертус Старт. Воно має збалансований набір макро- та мікроелементів (NРК, S, Fe, Mn, Zn, Cu, B, Mo, Co) у легкодоступній формі, чим забезпечує отримання дружніх та сильних сходів.

Наряду з використанням мікродобрива Нертус Старт рекомендується застосування стимулятора росту ПлантаПег. Препарат використовують як самостійно, так і разом із засобами захисту рослин.

За результатами дослідів, проведених Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, даний препарат дає суттєву прибавку врожаю.КАНИСТРА 5 Л СТАРТ opt

Стимулятор росту ПлантаПег має у своєму складі поліетиленгліколі, фульвокислоти та солі гумінових кислот. Його застосовують як під час протруювання насіння, так і для обробки вегетуючих рослин.

Присутність фульвокислот та солей гумінових кислот підсилює коренеутворення та поліпшує живлення, що сприяє активізації росту надземної частини рослин.

За даними, наведеними в таблиці, чітко простежується позитивна дія Нертус ПлантаПег у вигляді значної прибавки врожаю – 5,4 ц/га на удобреному фоні та 5,3 ц/га – на неудобреному. Стосовно мікродобрива Нертус Старт, то його застосування також зумовлює підвищення врожайності: на фоні N30Р30К30 – 3,6 ц/га; на фоні без застосування основного добрива – 4,0 ц/га.

Отже, при застосуванні препаратів Нертус за рахунок позитивних змін загального стану рослин та оптимізації їх живлення підвищується врожайність озимих та ярих зернових культур.

Таким чином, компанія Нертус відповідально рекомендує застосування своїх продуктів – мікродобрив та стимуляторів росту – на посівах зернових колосових культур. Воно є ефективним та економічно виправданим. Затрати на дані препарати повністю окупаються прибавкою врожаю від їх використання. Так, приблизний розрахунок витрат на обробку насіння становить 16 грн/га по Нертус ПлантаПег та 12 грн/га по Нертус Старт. Препарати, розроблені компанією НЕРТУС, вже користуються попитом та популярністю в усіх регіонах України, тому бажаємо широкому загалу сільгоспвиробників долучатися до кола користувачів та отримувати підвищені врожаї.

Ефективність застосування мікродобрив Нертус при вирощуванні озимих і ярих зернових культур

Ефективність застосування мікродобрив при вирощуванні зернових колосових культур (2016)

В останні роки рентабельність вирощування озимих і ярих зернових знизилась. Серед багатьох факторів, що впливають на врожайність, якість насіння має вирішальне значення. Але навіть за умов якісного насіннєвого матеріалу не завжди вдається отримати гарний врожай. Відомо, що за низьких температур ґрунту І-ІІІ декади березня, інтенсивність живлення рослин невисока, тому можливе розбалансування макро- та мікроелементного живлення.


Препарат

Норма витрат, л/т

Урожайність,

ц/га

Прибавка

до контролю

Урожайність,

ц/га

Прибавка

до контролю

ц/га

%

ц/га

%

Без добрив

N30Р30К30

Контроль

(без обробки)43,3

58,1

Нертус

ПлантаПег

0,3

48,6

5,3

12

63,4

5,4

12

Нертус

Старт

0,4

47,3

4,0

9

61,6

3,6

8


С. ПРУДНІКОВА, 
вчений агроном
Регіональні представництва
Харків: (057) 719-61-42
Київ: (044) 529-78-12
Миколаїв: (067) 573-54-64
Дніпро: (067) 575-46-30
Кропивницький: (067) 573-96-62
Полтава: (095) 274-96-99
Черкаси: (096) 243-13-82
Одеса: (067) 540-81-80
www.nertus.ua www.agro.nertus.ua
Прочитано 1036 разів