Четверг, 16 Март 2017 11:16

Циделі™ Топ 140 DC, КД на захисті у плодових культур

image0112 optВ садах україни значно зросла проблема борошнистї роси

Загальновідоме значення плодів та ягід у житті людини. Вони є цінним дієтичним продуктом харчування, джерелом органічних кислот, цукрів, дубильних та ароматичних речовин. Але найбільше цінують плоди та ягоди за значний вміст вітамінів, що мають лікувальне значення.

Захист плодових культур ґрунтується на застосуванні високоселективних та малотоксичних препаратів хімічного й біологічного походження з нетривалим терміном очікування після обробки до збирання врожаю.

Збільшилась кількість сортів яблуні зі слабкою стійкістю до хвороб

Завдяки високотехнологічним розробкам світового рівня та широкій лінійці засобів захисту яблуні, компанія Сингента пропонує садівникам програму професійного захисту садів для надійного захисту на всіх етапах розвитку рослини.

Розвиток інфекційних хвороб починається з ураження рослин збудником хвороби. Безпосередньо після ураження розвиток хвороби протягом деякого періоду протікає скрито, без зовнішніх ознак, лише через деякий час на уражених органах або на всій рослині проявляються симптоми хвороби. Серед найбільш поширених і небезпечних хвороб яблуні в Україні є ПАРША, БОРОШНИСТА РОСА, МОНІЛІОЗ, АЛЬТЕРНАРІОЗ.

Однією з найбільш шкодочинних хвороб на плодових культурах в Україні є борошниста росаimage010 opt

Хвороба проявляється у вигляді борошнистого нальоту на листках та черешках, що складається з грибниці та спороношення. Пізніше листки скручуються і зовнішній край їх стає бронзово-рожевим. Уражені ягоди стають мовби обсипаними білим порошком, призупиняють ріст і можуть засохнути. Збудник хвороби зимує на рослинних рештках та уражених частинах рослин. При перших проявах ураження рослин хворобою слід застосувати препарат компанії Сингента – Циделі™ Топ 140 DC, КД – фунгіцид з новою діючою речовиною, для професійних виробників плодових культур. Інноваційно новий клас фунгіцидів. Широкий спектр дії, лікувальні властивості, подовжений захисний ефект. Потужна трансламінарна дія.

 •  Діюча речовина: дифеноконазол, 125 г/л; цифлуфенамід, 15 г/л.
 •  Хімічна група: триазоли, амідоксими.
 •  Препаративна форма: концентрат, що диспергується.
 •  Клас токсичності: класифікація ВОЗ 3.

Головні переваги препарату

 •  Найкращий системний препарат для захисту яблуні від борошнистої роси із лікувальним ефектом.
 •  Препарат одночасно захищає як від борошнистої роси, так і від парші, альтернаріозу, кладоспоріозу та інших видів плямистостей.
 •  Властива газова фаза (до 4 см від місця потрапляння краплі).
 •  Подовжена профілактична, лікувальна й залишкова активність (до 30-40 днів).
 •  Поєднання двох діючих речовин унеможливлює виникнення резистентності.
 •  Стійкість до змивання дощем і високих температур.

image012 optЦифлуфенамід діє системно. Він поглинається через листя й акропетально переміщується в потоці транспірації до ксилеми, де проходить трансламінарне розподілення у тканинах рослини. Ефективний проти всіх штамів хвороб, стійких до стробілуринів, морфолінів, триазолів. Лікувальні властивості дифеноконазолу підсилюють такі ж властивості цифлуфенаміду. Це дозволяє ефективно захищати рослини не тільки з профілактичною метою, а й за високого інфекційного фону. При температурі +25°С має газовий вплив на збудників хвороб до 4 см від місця потрапляння.

ДИФЕНОКОНАЗОЛ

Трансламінарний фунгіцид із подовженими профілактичною та лікувальною діями проти плямистостей листя, борошнистої роси, парші, іржі на багаторічних культурах. Рослина швидко поглинає дифеноконазол, і він розподіляється у тканинах, забезпечуючи їм захист. Дифеноконазол діє на патоген гриба під час проникнення в рослину та формування гаусторій. Він втручається в біосинтез стиролів у клітинних мембранах, що призводить до порушення функцій мембрани та зупиняє розвиток гриба.

ЦИФЛУФЕНАМІД

Належить до нового класу фунгіцидів – амідоксими. Діє системно. Він проникає крізь поверхню й акропетально переміщується в потоці транспірації до ксилеми, де трансламінарно розподіляється у тканинах рослини. Цифлуфенамід високоактивний проти борошнисто-росяних грибів. Має профілактичну, лікувальну й залишкову активність.

НОВИЙ МЕХАНІЗМ ДІЇsyn opt

1. Зупиняє розвиток грибків, проникає в структуру листя та гаусторій і перериває біосинтез стеринів в оболонках клітин, що приводить до порушення функції мембрани, витоку цитоплазми та загибель гифів.
2. Подавляє утворення апресорій.
3. Подавляє розвиток міцелію і розростання колоній.
4. Подавляє утворення спор.

ЦИДЕЛІ ТОП

надійний засіб запобігання резистентності до основних хвороб (різновидностям справжньої борошнистої роси) завдяки використвнню двох активних речовин із різних класів хімічних речовин з різними механізмами дії

Поєднання профілактичної та лікувальної ефективності

Спектр активності: • Борошниста роса (Podosphaera leucotricha, Sphaerotheca pannosa)
 • Парша (Venturia inaequalis, Venturia pirina)
 • Альтернаріоз (Alternaria spp.)

ЧАС ЗАСТОСУВАННЯ:

Рекомендується включити в систему захисту плодових культур в період одночасного розвитку борошнистої роси та парші (до цвітіння, і особливо в період закладки та деференціації плодових бруньок – фаза плід «ліщинка» та фаза «грецький горіх»), а також при епіфітотії борошнистої роси повторні обробки проводить через 10 днів

РЕКОМЕНДОВАНА НОРМА ВИТРАТИ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

600–800 л/га.

Обробка препаратом циделі топ в період закладки та диференціації плодових бруньок забезпечує нормальний процес мейозу та мітозу, підвищує морозостійкість генеративних утворень в зимовий період та надійно захищає майбутній врожай.

РЕГЛАМЕНТИ ЗАСТОСУВАННЯ (ЯБЛУНЯ)

 •  дві обробки
 •  0,5-0,7  л/га
 •  Інтервал: 7-10 днів
 •  Фази: до цвітіння – початок дозрівання
 •  Термін очікування 30 днів
 •  Лікувальне та профілактичне застосування

В.В. ВОЄВОДІН,
к. с.-г. н., технічний експерт компанії «Сингента»
 
 
Прочитано 1246 разів