Среда, 15 Март 2017 15:31

Дискова борона з великим функціоналом

Дискова борона  з великим функціоналомМи вже звикли до такого поняття як «компактна дискова борона». Такі машини широко використовуються в сільському господарстві. Зазвичай це легкі або середні борони для роботи з пожнивними рештками. А чи може бути компактна важка дискова борона? В цій статті ми розповімо вам про борону ZEUS 6 HD від компанії Veles Agro.

рньовий та глибокий обробіток ґрунту. Конструкція її відрізняється від аналогів. Диски розміщено у вісім рядів, що дає змогу збільшити сколювальний ефект, оскільки кожен наступний ряд потребує менше потужності. За дисками розміщено вирівнювальну планку і коток для зворотного ущільнення ґрунту. Збільшена відстань між дисками і котком «заспокоює» грунт перед тим, як його вирівняють і ущільнять.
Борона ZEUS 6 HD має 6 м робочої ширини захвату і може агрегатуватися з тракторами потужністю від 350 к. с. Під час виробничих випробувань, які пройшли в Дніпропетровській області, борона агрегатувалася з трактором John Deer 8335. Номінальна потужність трактора становить 335 к. с., але при цьому він добре справлявся зі знаряддям вагою 9250 кг.

На полі передусім встановлюють робочу глибину ходу дисків. Для цього потрібно встановити набір регулювальних пластин на трьох гідроциліндрах: по одному гідроциліндру опорних коліс правої та лівої секцій попереду машини та гідроциліндр опускання секцій котка позаду. Після налаштування глибини потрібно перевірити, чи паралельно поверхні ґрунту знаходяться обидві секції дисків і котків. Це регулювання виконують ще на заводі, але перевірити не зайво.
Найцікавіше в цій бороні – розміщення дисків. Як ми вже раніше говорили, диски розташовано в чотири ряди тандемно (по два на стійці) у шаховому порядку. Завдяки цьому маса ґрунту та рослинних решток легко проходить між дисками, що покращує їх проникальну здатність та якість обробітку, навіть у важких умовах. Діаметр дисків 620 мм, кут атаки 17 градусів.
Для інтенсивного перемішування та безперешкодного руху ґрунту й решток 48 сферичних вирізних дисків змонтовано на відстані 25 см один від одного. До рами борони стійки дисків кріпляться за допомого широких хомутів та гумових амортизаторів довжиною 38 см. Таке кріплення дозволяє добре копіювати рельєф та гасить ударні навантаження на раму. Тандемне кріплення дисків на одній стійці виключає бокові навантаження на раму, а це підвищує стійкість агрегату в роботі. Для утримання заданої глибини обробітку на кожен диск діє тиск в 190 кг, і цього цілком достатньо.

Для прикочування ґрунту можна ставити різні типи котків: металеві кільчасті та кільчасто-шпорові, гумові кільчасті та ін. У процесі випробувань використовувалися гумові, що мають 48 кілець (по одному на кожен диск борони) діаметром 60 см. Такі котки добре вирівнюють поверхню поля, навіть в умовах сухого ґрунту, в яких довелося працювати. Серед переваг відзначимо й те, що в робочому положенні частина ваги борони припадає на навіску й опорні колеса, а решта йде на котки. Таким чином, борона не «лежить» на дисках під час роботи і вони не ущільнюють підошву.

Тепер щодо якісних показників випробувань. Всього проведено три досліди по стерні різних культур. Умови були досить складними: опадів не було понад 70 днів. Замість вирівнювальної планки на бороні було встановлено ряд вирівнювальних гладеньких дисків.

Після збирання кукурудзи зробили два проходи по діагоналях. Перший – на глибину 5 см, другий – на 17 см. Вже після першого проходу рослинні рештки було добре подрібнено. Другий прохід показав, що борона добре витримує задану глибину, робить гладеньке ложе, без «шиферу».

Другий дослід відбувався по озимій пшениці. Після комбайна стерню відразу обробили лущильником. В середині вересня поле пройшли бороною ZEUS 6 HD під кутом на глибину 15 см. Вже після одного проходу рослинні рештки на 80-85% було зароблено у ґрунт і добре з ним перемішано. Ложе, як і в першому випадку, залишилося рівне, з мінімальними гребенями. Для висіву такий фон можна використовувати – сошники сівалок будуть рухатися на однаковій глибині.
Останнього разу працювали по стерні соняшнику, причому ґрунт готувався для сівби озимої пшениці. Було виконано два проходи по різних діагоналях. Перший зробили на глибину 5 см. Рослинні рештки добре подрібнювалися.
«Важке знаряддя, яке впорається з будь-яким завданням» – так коротко і ясно можна оцінити роботу важкої компактної дискової борони ZEUS 6 HD. Агрегат справді показує хорошу якість роботи як у розпушенні ґрунту, так і в заробці рослинних решток навіть у посушливих умовах. Та й вимоги до потужності трактора відносно невеликі. Борона має стійку конструкцію та хороше виконання. Тож можна сказати, що борона ZEUS 6 HD – серйозний багатопрофільний агрегат, який за один прохід розпушить ґрунт, подрібнить та заробить рослинні рештки і підготує фон для висіву.

Тип агрегату

напівпричіпний

Ширина захвату, м

6

Робоча швидкість, км/год.

8-15

Продуктивність, га/год.

3,6-6,75

Глибина обробітку, см

5-22

Кут атаки дисків, градусів

17

Кількість дисків, шт.

48

Діаметр дисків, мм

620

Відстань між дисками, мм

250

Довжина хомута стійки та гумового амортизатора, мм

380

Тиск на диск, кг

190

Маса, кг

9250

Габарити, мм

 
довжина робоча

8320

довжина транспортна

8300

ширина робоча

6000

ширина транспортна

3000

висота робоча

2370

висота транспортна

4000

Необхідна потужність трактора, к. с.

350-400

ТОВ Велес-Агро ЛТД.
м. Одеса, Миколаївська дорога, 253
тел. +380 48716 14 19 (20,21)
моб.:+380 67 71614 19
E-mail: sales@velesagro.com,
www.velesagro.com
Прочитано 1019 разів
Інші матеріали у цій категорії: « Лесные фрезы SEPPI Лесополоса наступает? »