Понедельник, 13 Февраль 2017 13:50

Біопрепарат клепс

Біопрепарат клепсЗ кожним роком інтерес до біотехнологій зростає. Тож наша розмова про цю альтернативну агрономію з директором науково-виробничого центру «Енергія» Володимиром Євгеновичем Деркачем.

Незабаром весна. Тому зараз сільгоспвиробники зосереджуються на виборі технологій по вирощуванню сільськогосподарських культур, які могли б забезпечити їм оптимізацію затрат при збільшенні врожайності та покращенні якості виробленої продукції. Як свідчить досвід, господарства, які в основу своїх технологій взяли біопрепарат КЛЕПС, цю оптимізацію забезпечили, тому я б порадив усім, хто незнайомий з препаратом, застосувати його і в цьому переконатись. Інтенсивна система землеробства передбачає застосування великої кількості аміачної селітри та недешевих хімічних засобів захисту рослин. В той час як альтернативні біотехнології дають можливість їх значно зменшити. Біопрепарат КЛЕПС належить до таких біотехнологій, а його властивості бути одночасно біодобривом, біостимулятором та біопестицидом дали можливість забезпечити цю оптимізацію затрат для сільгоспвиробника.

– Володимире Євгеновичу, які поради Ви надали б аграріям на початку весняних робіт стосовно застосування препарату КЛЕПС?

– Перші весняні роботи користувачі препарату починають з обробки посівів озимих культур по листовій поверхні, коли середньодобова температура становить близько 5-7 градусів тепла. Азотфіксуючі бактерії препарату, після обробки по листу, заглиблюються в середину рослини і починають постачати їй дуже необхідний на цей час біологічний азот. Це дає поштовх ростовим процесам і вже на третій день посіви набувають темно-зеленого кольору. Препарат КЛЕПС сумісний з багатьма препаратами, у тому числі з гербіцидами та інсектицидами. Тому, сільгоспвиробники, щоб отримати максимально вигідний ефект від його застосування, в бакову суміш для обприскування, крім препарату КЛЕПС, залучають ще інші препарати та добрива. Для прикладу, така бакова суміш як карбамід 5-7 кг + гербіцид + КЛЕПС 20-25 мл + мікродобрива – сьогодні аграрії широко застосовують майже в усіх регіонах України. Карбамід як постачальник азоту діє на рослину практично зразу, тому при обробці рослин по вегетації вони набувають зеленого кольору вже в перший день. Згодом ефект дії карбаміду на рослину зменшується, а дія азотфіксуючих бактерій препарату, навпаки, з кожним днем зростає. Мікродобрива, як і препарат КЛЕПС, рекомендовано застосовувати у критичні періоди розвитку рослин, коли вони особливо потребують посиленого живлення, тому їх сумісне застосування суттєво впливає на розвиток рослин і на врожай в цілому. На жаль, серед фермерів є такі, що разом з препаратом КЛЕПС, на початку весни, застосовують велику кількість селітри. В цьому немає ніякого сенсу, тому що при використанні препарату економія мінеральних азотних добрив може дорівнювати 70% і більше (залежно від ґрунту). Максимальний ефект препарат дає на фоні стартової норми азоту 30 кг/га діючої речовини, тому усім бажаючим застосовувати мінеральні азотні добрива рекомендуємо норму, яка дорівнює не більше 100 кг селітри на гектар.

– На яких сільгоспкультурах користувачі препарату мають найбільший ефект?

– Біопрепарат КЛЕПС – універсальний препарат. Чітке та послідовне дотримання рекомендацій технології по застосуванню препарату в повному обсязі дає можливість споживачам препарату гарантовано отримати гарний врожай і прибуток практично на всіх сільгоспкультурах, у тому числі овочевих. Добрі відгуки від застосування препарату надходять від господарств, де вирощують такі культури як зернові, круп’яні та технічні.
Урожайність зернових, круп’яних та технічних культур в результаті оптимізації азотного живлення, регуляції росту та попередження захворювань збільшується (залежно від культури) до 30%, а для овочевих культур до 40% і більше.

– Як впливає застосування препарату КЛЕПС у сільському господарстві на зменшення хімічного навантаження при вирощуванні сільгоспкультур?

– Зменшення хімічного навантаження в сільському господарстві, вирощування екологічно чистих продуктів та відродження родючості земель – це була мета розробників препарату КЛЕПС і вони, як свідчить досвід, цю мету виконали.
Препарат як альтернатива агрохімічним засобам вирощування сільськогосподарської продукції дав можливість фермерським господарствам значно зменшити потребу в мінеральних добривах та хімічних засобах захисту рослин від хвороб. Це стало можливим завдяки властивостям препарату виступати в якості біодобрива, біостимулятора та засобу захисту рослин. При застосуванні препарату потреба в азотних добривах значно зменшується, а потреба в хімічних протруйниках (за малим винятком) та стимуляторах росту відпадає повністю. Це і є основні фактори, які дають аграріям значну економію коштів, сприяють відродженню ґрунтів та покращенню стану навколишнього середовища.

Чи доцільно застосовувати КЛЕПС на невеликих фермерських господарствах, дачних та присадибних ділянках?

– Безперечно. Універсальність препарату дозволяє невеликим господарствам отримати якісну продукцію і значний економічний ефект практично при вирощуванні усіх сільгоспкультур, адже потреба в мінеральних добривах та хімічних засобах захисту рослин для них значно зменшиться, а витрати на придбання препарату будуть на порядки нижче, ніж на придбання рівноцінних по ефекту агрохімікатів. При цьому забезпечиться виробництво здорової для вживання сільгосппродукції, яка не буде мати шкідливих залишків агрохімікатів. Таким чином, цей препарат для таких споживачів буде не тільки корисним с точки зору економії, екології, а і буде сприяти відродженню родючості їх земель. До речі, користувачі препарату мають можливість отримувати препарат зі знижкою, яку ми вже традиційно проводимо в кінці і на початку року. Вона може становити від 10 до 30% вартості препарату, залежно від кількості і місяця його придбання. Більш детальнішу інформацію можна отримати на сайті.

На завершення хотілось би побажати нашим товаровиробникам добрих цін на сільгосппродукцію і гарних врожаїв з препаратом КЛЕПС.
Науково виробничий центр «Енергія»
м. Київ-24, вул. Лютеранська, 30
Тел.: (044) 253-82-88, 253-99-04, 067-445-20-77, 050-991-86-12,
www.kleps.com.ua, energia90@ukr.net
Прочитано 1946 разів