• Головна
  • Статті
  • Рослинництво
  • Підвищення продуктивності та стійкісті соняшника до несприятливих умов за допомогою регуляторів росту рослин серії «Марс»
Среда, 01 Февраль 2017 15:45

Підвищення продуктивності та стійкісті соняшника до несприятливих умов за допомогою регуляторів росту рослин серії «Марс»

Підвищення продуктивності та стійкісті соняшника до несприятливих умов за допомогою регуляторів росту рослин серії «Марс»Соняшник дуже вимогливий до наявності засвоюваних форм поживних речовин.
Враховуючи потреби культури, фірмою «Імпторгсервіс» розроблена технологія мінерального живлення соняшника з вікористанням для позакореневого живлення регуляторів росту рослин (РРР) серії «Марс», які містять мікро- та макроелементи в легкодоступній формі, та завдяки полімерній основі швидко поглинаються та засвоюються рослинами.

Першу обробку рослин пропонуємо зробити з використанням плівкоутворюючого РРР «АКМ» у фазі 2 пари листків. Завдяки цьому ми отримуємо стабілізуючий ефект упродовж усього вегетаційного періоду. Антиоксидант, який знаходиться у препараті, інгібірує вільнорадикальні процеси в мембранах, стимулює антиоксидантний захист клітин і тканин, що позитивно впливає на стійкість рослин до різноманітних несприятливих умов (стресів) та стабілізує обмін поживчих речовин. Причому це стосується не тільки кліматичних стресів, але й фітотоксичної дії пестицидів.

«АКМ» дозволяє нівелювати наслідки хімічного стресу. Рослини виходять з кризового стану впродовж 2-3 діб. Досвід застосування препарату «АКМ» підтверджує його високу ефективність.
Після тривалого зберігання зерно, вирощене з застосуванням «АКМ», відрізняється тим, що в ньому краще зберігаються каротиноїди, вітамін Е і особливо фосфоліпіди. Таке зерно зберігається довше і без втрат основних поживних речовин.

Друге підживлення рослин у фазу 4 пари листків провести з використанням бакової суміші: «Антистрес» + «Ендобор», з додаванням карбаміду та сульфату амонію.

До складу препарата «Антиcтрес» входить монофосфат калію та гліцерін, які дають можливість рослині швидко сформувати потужну кореневу систему, яка в подальшому, за рахунок більш об’ємного покриття, зможе забезпечувати культуру живленням з грунту, а також підвищує концентрацію цитоплазми та зменшує в ній вміст вільної води, що підвищує стійкість рослин до кліматичного стресу.

Ендобор – це бакова суміш, яка містить у своєму складі бор, магній, сірку, основою якої є РРР «АКМ» (стабілізатор обміну речовин), яка не тільки компенсує нестачу мікроелементів, але і підвищує стійкість рослин до посухи, стимулює процеси післязбирального дозрівання насіння та сприяє зменшенню вмісту вільних жирних кислот, стабілізує процеси окислення.

Третє підживлення рослин треба виконувати в критичну фазу розвитку (5-8 пар листків) сумішшю «Деймос» + «Ендобор» з додаванням карбаміду.

Рослинні складові препарату «Деймос» гарантують високу концентрацію і збалансоване співвідношення органічних та неорганічних речовин, необхідних рослині для її росту і повноцінного розвитку. Фітогормони відіграють важливу роль в адаптації рослин до нових умов зростання, значно підвищують стійкість рослин до захворювань та їх продуктивність.
Прочитано 1025 разів