Среда, 01 Март 2017 06:57

Співробітництво з ТОВ НВКФ «Селекта» – шлях до отримання високого врожаю кукурудзи

Співробітництво з ТОВ НВКФ «Селекта» –  шлях до отримання високого врожаю кукурудзиСільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Довжик» 
(Харківська область, Золочівський район, с. Довжик)
Керівник – Микола Григорович Борох

Питання вибору гібридів кукурудзи, які б формували високі врожаї в сучасних аномально посушливих погодних умовах для українських товаровиробників, часто є досить складним. А якщо до вказаного додати несприятливу економічну ситуацію в країні й високі ціни на посівний матеріал іноземних компаній, питання вибору стає ще складнішим.

У такій ситуації є вихід – насіння гібридів кукурудзи української компанії «Селекта», які за врожайністю знаходяться на одному рівні з гібридами кукурудзи іноземних компаній та ціна на які приємно здивує кожного товаровиробника.

Своїм позитивним досвідом вирощування гібридів кукурудзи компанії «Селекта» діляться господарі Харківщини.

СТОВ «Довжик» було створено у 2000 році й на сьогоднішній день основними напрямками його діяльності є рослинництво (вирощування пшениці, кукурудзи, соняшнику, сої) та розведення великої рогатої худоби.

В обробітку господарства знаходиться 2200 га земель, з яких близько 600 га займають посіви кукурудзи: 500 га – на зерно, інша частина – на силос.

Кукурудза як культура є дуже актуальною для мого господарства, оскільки зерно кукурудзи забезпечує гарні прибутки (рентабельність кукурудзи становить понад 40%), а силос – забезпечує велику рогату худобу кормами.

З огляду на вказане, підхід до вибору гібридів кукурудзи є зваженим, оскільки на полях мого господарства представлені гібриди кукурудзи як іноземних компаній, так і вітчизняних, причому близько 40% від загальної кількості посівів кукурудзи займає гібрид Полтава української компанії «Селекта». Вказаний гібрид я сію вже другий рік поспіль та залишаюсь ним дуже задоволеним, оскільки він не вимагає особливих умов вирощування, витримує українську посуху й спеку, а також, як показав цей рік, холодну весну. Цього року на полях СТОВ «Довжик» гібрид кукурудзи Полтава сформував великий та повністю виповнений качан, що забезпечить господарство врожаєм не гіршим, ніж минулого року, за результатом якого врожай гібриду Полтава становив 72 ц/га.

Співпрацею з «Селектою» я залишився задоволеним, оскільки продукція цієї компанії вдало поєднує високу якість насіннєвого матеріалу з розумною ціною. На моє глибоке переконання вдалий агрономічний підхід до кукурудзи обов’язково забезпечить гарний врожай, втім хочу зауважити, що тим, хто вміє рахувати гроші, необхідно сіяти гібриди кукурудзи компанії «Селекта».
Співробітництво з ТОВ НВКФ «Селекта» –  шлях до отримання високого врожаю кукурудзи
Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Мелихівське»
 (Харківська обл., Нововодолазький р-н, с. Мелихівка)
Головний агроном Іван Лукич Руденко

Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Мелихівське» було створено у 1994 році й основними напрямками діяльності нашого господарства є вирощування зернових культур: кукурудзи, пшениці, соняшнику, ячменю та бобових (гороху, сої, нуту).

В обробітку ТОВ «Мелихівське» знаходиться 4200 га землі, з яких кукурудза як культура до 2015 року займала досить невелику частину, зважаючи на українську посуху, яка надовго затрималась на Харківщині. Проте минулого року за рекомендацією Павла Владиславовича Ступки (прим. регіональний представник ТОВ НВКФ «Селекта» в Харківській обл.) спробували гібриди куку
рудзи вітчизняної селекційної фірми ТОВ НВКФ «Селекта», а саме гібрид Полтава. Цей гібрид сподобався не тільки своєю посухо – та жаростійкістю, але й холодостійкістю та невибагливістю до умов вирощування. Якщо минулого року врожайність вищеозначеного гібриду становила 90 ц/га при вологості 17-19%, то цього року очікуємо ще кращий результат. З огляду на той факт, що гібрид Полтава чудово себе зарекомендував, керівництвом господарства прийнято рішення про збільшення посівних площ вищеозначеного гібриду в структурі посівів нашого господарства з 150 до 275 га.

Співпраця з ТОВ НВКФ «Селекта» є важливою для нашого господарства, оскільки ця компанія поєднує в собі високу якість пропонованого насіння кукурудзи та розумну ціну, а посухо – та жаростійкий гібрид кукурудзи Полтава за
своєю врожайністю знаходиться на одному рівні з гібридами кукурудзи іноземних компаній, що забезпечує господарство великими прибутками.

З питань співпраці та консультацій звертайтесь
за тел.: 050 450 62 44, 098 18 08 780
Прочитано 1387 разів