Среда, 15 Март 2017 13:37

Господарі Кіровоградщини рекомендують

Господарі Кіровоградщини рекомендуютьБагато аграріїв стверджують, що гібриди кукурудзи іноземної селекції потребують особливих умов вирощування, додаючи, що з гібридами зарубіжної селекції «рік на рік не приходиться», і особливо в останні вкрай посушливі роки, тоді як гібриди кукурудзи української селекції краще витримують сучасну українську спеку та за врожайністю не поступаються імпорту.

Зважаючи на той факт, що запорукою доброго врожаю є якісний і правильно підібраний посівний матеріал, виникає доречне питання: насіння якої компанії гарантуватиме високі врожаї та чи зможе український фермер придбати посівний матеріал за розумну ціну?

Оптимальним рішенням у такій ситуації є вибір гібридів кукурудзи компанії «Селекта», чиї гібриди кукурудзи дійсно витримують аномальну українську посуху та ціна яких повністю задовольняє українських аграріїв.

Своїм позитивним досвідом вирощування гібридів кукурудзи компанії «Селекта» діляться господарі Кіровоградщини.

Станіслав Леонідович Косенко, фермерське господарство «Землероб» (Кіровоградська область, Новоукраїнський р-н).

Фермерське господарство «Землероб» було створене у 1994 році та спеціалізується на вирощуванні зернових культур – соняшнику, озимих пшениці та ячменю, сої та кукурудзи.

В обробітку господарства на сьогоднішній день знаходиться близько 2000 га землі, з яких 25% посівів займає «цариця полів» – кукурудза. Зважаючи на той факт, що чверть загальної площі посівів займає кукурудза, її актуальність для нашого господарства є значною, а відтак і вибір насіннєвого матеріалу є справою серйозною, оскільки правильний вибір якісного насіння забезпечить отримання високих врожаїв.

За досить тривалий час існування нашого господарства довелось спробувати гібриди кукурудзи різних насіннєвих компаній аби обрати ті, що абсолютно підходять для нашого господарства. Сучасні погодні умови не особливо сприятливі для умов сільського господарства, відтак від гібридів кукурудзи іноземної селекції довелось відмовитись, оскільки вони вимагають особливих умов вирощування, в той час як українська селекція пропонує гібриди кукурудзи, здатні витримати сучасні погодні умови – як холод, так і спеку.

За порадою Зайцева Руслана, регіонального представника ТОВ НВКФ «Селекта» у Кіровоградській області, минулого року я познайомився з гібридами кукурудзи української фірми «Селекта» – МЕЛ 272 МВ, Лювена, Полтава й ТАР 349 МВ, які взяв, так би мовити, на пробу по 10 га кожного. Серед наведених гібридів кукурудзи мною було беззаперечно обрано гібрид кукурудзи Полтава, який вже цього року займає 150 га земель ФГ «Землероб» та площу якого я планую збільшити наступного року до 300 га.

Гібрид Полтава сподобався високою врожайністю, жаростійкістю, посухостійкістю та холодостійкістю. Так, на рівні минулого року врожайність Полтави становила 76 ц/га, в той час як гібриди кукурудзи інших вітчизняних фірм давали на рівні 45 ц/га. Хотілось також звернути увагу та суперстійкість цього чудового гібрида до вилягання, що проявилося за буревію минулої осені, коли його сила відкидала дахи ферм на два кілометри й гібриди кукурудзи інших фірм вітчизняної селекції полягли, в той час як гібрид Полтава, що вже був сухим, залишився стояти на полі. Таким чином, в мене не виникало жодних проблем зі збиранням гібриду кукурудзи Полтава.

Підсумовуючи сказане, хотів би сказати, що досягнення фірми «Селекта», безперечно, варті уваги і я раджу іншим товаровиробникам продукцію цієї фірми. До того ж хочу зауважити, що гібриди кукурудзи фірми «Селекта» вдало поєднали високу якість сучасного посівного матеріалу та розумну цінову політику, яка проводиться компанією, що у кінцевому результаті забезпечує ФГ «Землероб» високими прибутками.

Олег Анатолійович Середа, С(Ф)Г «Середа» (Кіровоградська обл., Компаніївський р-н).Господарі Кіровоградщини рекомендують

Селянське (фермерське) господарство «Середа» було створено мною у 2002 році, відтак загальний стаж ведення сільського господарства сягає вже 14 років. Основним напрямком діяльності мого господарства є рослинництво (кукурудза, соняшник, пшениця, ячмінь). При цьому, обробляючи на сьогоднішній день до 300 га землі, майже 50% всіх земель відводжу на вирощування саме кукурудзи.

Високі врожаї «цариці полів» залежать від багатьох факторів – сприятливих погодних умов, своєчасного обробітку, підживлення, і беззаперечно – від якісного насіннєвого матеріалу. До вибору якісного посівного матеріалу я підходжу відповідально, оскільки якісне насіння сьогодення забезпечує як високі врожаї, так і високі прибутки майбутнього.

З продукцією фірми «Селекта» моє господарство знайоме вже не перший рік. Так, відшукавши інформацію про вказану фірму та її гібриди кукурудзи в мережі Інтернет, почав плідно співпрацювати з вказаною компанією. За час співпраці з ТОВ НВКФ «Селекта» спробував чи не всю лінійку, що пропонувалась до продажу, й у 2016 році зупинився на гібриді Лювена, який сподобався високою врожайністю та гарною вологовіддачею. Оскільки на сьогоднішній день у мене немає сушарні, гарна вологовіддача у поєднанні з високим врожаєм гарантують моєму господарству гарні прибутки. До того ж хочу зауважити (і це не тільки моя думка, а й думка інших товаровиробників) гібриди кукурудзи фірми «Селекта» не тільки знаходяться на рівні з гібридами кукурудзи зарубіжної селекції, а й в більшості випадків значно кращі останніх.

Фірма «Селекта» поєднала у собі не тільки високу якість насіння, яке в умовах сучасної аномальної української посухи повністю забезпечує моєму господарству отримання гарних врожаїв, а й розумну цінову політику, яка дає змогу придбавати насіннєвий матеріал та мати високі прибутки. Гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» – це ідеальне поєднання ціни та якості.

Регіональний представник ТОВ НВКФ «Селекта» в Кіровоградській обл. Зайцев Руслан – (098) 804-44-89, (099) 121-50-47
Прочитано 1956 разів