Четверг, 01 Декабрь 2016 10:50

Насіння соняшнику від виробника – запорука високого врожаю

Насіння соняшнику від виробника – запорука високого врожаюЗбираєтеся сіяти соняшник і налаштувалися на придбання іноземного насіння? Не поспішайте. Озирніться довкола – 
в Україні теж є селекціонери, здатні забезпечити вам врожайне господарювання.

«Своє перше власне підприємство ми створили ще у 2002 році, – розповідає директор ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» Євген Гостєв. – Мали на меті забезпечити вітчизняних сільгоспвиробників високоякісним насінням високопродуктивних сортів і гібридів.

Наш розвиток послідовно пройшов такі етапи: посередництво – купівля-продаж насіння інших виробників – продаж самотужки вирощеного насіння першого покоління – створення власного насіннєвого заводу – модернізація заводу до двох незалежних очисних ліній. За ці роки ми на власному прикладі переконалися, що лише створення вертикально інтегрованого підприємства може виключити всі негативні наслідки недоотримання врожаю сільгоспвиробниками, включаючи й нас.

Наразі ми поки що не маємо власних гібридів соняшнику, відтак розмножуємо насіння інших селекціонерів. Що спонукало нас зробити вибір на користь певного насіння? Чому саме насіння Селекційно-генетичного інституту пропонуємо нашим клієнтам? Це – установа з добрими традиціями, де працюють справжні майстри своєї справи. Саме там було створено перші гібриди соняшнику в колишньому СРСР. І впродовж всього часу існування нашого підприємства наші клієнти-агровиробники демонстрували свою прихильність гібридам одеської селекції.

По-перше, всі гібриди мають надзвичайно високу посухо- та жаростійкість. А це – головний обмежувальний чинник одержання врожаю в Україні. Крім того, хочу звернути увагу на те, що посуха в нашій країні різниться з посухами в інших країнах. Висновок, як то кажуть, напрошується сам по собі.

По-друге, всі гібриді мають високу олійність і виповненість насіння. Всі наші партнери зазначають, що в усі роки одержане з товарових посівів насіння було важке, а олійність вища, ніж у сусідів. Нині, коли переробні підприємства Насіння соняшнику від виробника – запорука високого врожаюолійно-жирової галузі приймають соняшник з урахуванням олійності, вихід олії з 1 га – це важливий показник, який потрібно враховувати сільгосптоваровиробникам.

По-третє, одеські селекціонери, ймовірно, чи не єдині в Україні, які по-справжньому працюють над проблемою стійкості гібридів проти вовчка. Я, наприклад, чимало разів на власні очі бачив, як гібриди відомих селекційних установ із декларованою стійкістю проти всіх відомих і невідомих рас вовчка, насправді уражуються вовчком набагато більше, ніж гібриди одеської селекції. А на одному семінарі ми якось зайшли глибше у демонстративний посів начебто стійкого проти вовчка іноземного гібрида та виявили купу вирваних рослин вовчка, а поруч – рукавички. Промовистий факт!

По-четверте, потенціал продуктивності гібридів одеської селекції зовсім не поступається найкращим іноземним гібридам. Про це свідчить бодай те, що на демонстраційні посіви іноземні компанії намагаються не брати одеську селекцію, яка стала зовсім незручної для порівняння.

У 2016 році, певно, найперше за всі роки, нам вдалося зробити насіннєві ділянки майже із стовідсот­ковою типовістю та стерильністю, що дасть змогу на товарних посівах одержати вирівняні за морфологічними ознаками рослини, найкраще розкрити потенціал гібрида і як результат – одержати високий урожай.

Пропонуємо вам до реалізації найкраще насіння одеських гібридів, яке стане запорукою отримання високого врожаю в 2017 році!

Насіння соняшнику від виробника – запорука високого врожаю
Детальніша інформація за тел.:
(067) 531-02-67, (050) 401-95-04
www.af-npp-agromir.prom.ua, www.agromir-harkov.all.biz
Прочитано 1551 разів