Пятница, 18 Ноябрь 2016 09:41

Гібриди кукурудзи компанії «Селекта» – ідеальне рішення для зони ризикованого землеробства

Гібриди кукурудзи компанії «Селекта» – ідеальне рішення для зони ризикованого землеробстваПриватне підприємство «Агрофон», генеральний директор Тарас Миколайович Cтепчук (Одеська обл., Балтський р-н).

Приватне підприємство «Агрофон» було створене у березні 2010 року й основними напрямками його діяльності є вирощування зернових культур (озимої пшениці та кукурудзи), бобових культур (гороху) і олійних культур (рапсу та соняшнику).

На сьогоднішній день в обробітку підприємства знаходиться 6300 га землі, з яких близько третини від загальної площі займають посіви кукурудзи. Підприємство знаходиться в зоні ризикованого землеробства, а відтак поряд зі стандартною технологіє вирощування кукурудзи ми практикуємо її посів у ранні строки та вибираємо гібриди кукурудзи ранньої групи стиглості, які ще до серпневої спеки повністю формують високий врожай. При цьому факторами отримання високих врожаїв вважаємо добрива, агротехніку та насіннєвий матеріал.

За час своєї діяльності ми спробували гібриди кукурудзи різних насіннєвих компаній і зупинили свій вибір на тих гібридах кукурудзи, які відзначаються високою врожайністю, та гарною вологовіддачею. Цього року за сприяння Андрія Лужановського, регіонального представника ТОВ НВКФ «Селекта» в Одеській області, нами було посіяно в порядку демонстраційних посівів п’ять гібридів кукурудзи української компанії «Селекта» – Кредо, Легенда, Корвет, Форвард, Зелений. Вказані гібриди приємно здивували тим, що за своєю врожайністю не поступились гібридам кукурудзи іноземної селекції, в деяких випадках навіть перевищили їх, чого ми вже давно не чекали від української селекції. До того ж, гібриди кукурудзи «Селекти» вигідно вирізняються серед різноманіття інших гібридів кукурудзи швидким стартовим темпом росту, гарним розвитком та врожайністю. Ще одним приємним сюрпризом стала ціна посівного матеріалу компанії «Селекта», яка на сьогоднішній день дає змогу українським товаровиробникам отримувати як гарні врожаї, так і гарні прибутки.


Михайло Вікторович Салатов, одноосібник (Одеська обл., Любашівський р-н).

Я займаюсь сільським господарством не так давно – близько трьох років. Площа землі, яка знаходиться в моєму обробітку, на сьогоднішній день є невеликою, проте вже наступного року я планую її збільшити.
Основним напрямком моєї діяльності є рослинництво, а саме вирощування пшениці, ячменю, кукурудзи та соняшнику. При цьому, посіви кукурудзи займають близько 25% площі у загальній структурі посівів. Технологія вирощування – мінімальний обробіток землі, внаслідок чого я здійснюю виключно дискування землі.

У 2015 році на спеціалізованій виставці «Агро-Сфера» в Одесі я познайомився з компанією ТОВ НВКФ «Селекта» та її продукцією і вже цього року придбав гібрид кукурудзи Полтава. Цим гібридом кукурудзи залишився дуже задоволеним, оскільки незважаючи на зону ризикованого землеробства, у якій я господарюю, гібрид Полтава чудово проявив себе у період холодної весни, а потім спекотного літа. На сьогоднішній день він сформував урожай на рівні 80 ц/га, що забезпечить мені гарні прибутки. Що ще б хотілось відмітити – з огляду на мінімальну обробку мною землі та бажання в наступному застосовувати технологію No-Till, вибір гібриду кукурудзи Полтава компанії «Селекта» підходить для мене якнайкраще, оскільки він пристосований як до стандартної технології вирощування, так і до технології нульового обробітку ґрунту.

Якщо б мене запитали: чи рекомендував би я продукцію ТОВ НВКФ «Селекта» іншим товаровиробникам, я б чесно відповів: «ТАК!», оскільки на це є вагомі причини: якісне насіння, високий та стабільний врожай, а ще – розумна ціна гібридів кукурудзи та доступність придбання.
Прочитано 1790 разів