• Головна
  • Статті
  • Рослинництво
  • Потенцiал природніх регуляторiв росту у пiдвищеннi врожайностi та загартованостi озимих культур в осiнньо-зимовий перiод
Среда, 02 Ноябрь 2016 15:36

Потенцiал природніх регуляторiв росту у пiдвищеннi врожайностi та загартованостi озимих культур в осiнньо-зимовий перiод

Потенцiал природніх регуляторiв росту у пiдвищеннi врожайностi та загартованостi озимих культур в осiнньо-зимовий перiодСтабілізація валових зборів озимих культур в умовах ринкової економіки зумовлює необхідність підвищення ефективності їх вирощування. Відомо, що деяким країнам за допомогою комплексу регуляторів вдалося досягти збільшення виробництва продукції землеробства на 15-20% й більше.

Регулятори росту рослин, до яких належить й органо-мінеральне добриво ГУМАТ КАЛІЮ «РОСТ ОК» – це природні сполуки, які використовують для обробки рослин з метою ініціювання змін у процесах їх життєдіяльності для покращення якості рослинного матеріалу, збільшення врожайності, полегшення збирання i зберігання врожаю. Використання регуляторів росту веде до змін в обміні речовин, аналогічно тим, що виникають під впливом зовнішніх умов (тривалість дня,температура та інші), тобто регулятори росту – це не поживні речовини, а фактори керування ростом і розвитком рослин.

Добриво органо-мінеральне ГУМАТ КАЛІЮ «РОСТ ОК»ТМ містить збалансований комплекс хелатних мiкроелементiв, іонів біогенних металів та природні регулятори росту. Всі речовини, які знаходяться в доступній для рослин формі, проникають в насіння стимулюючи темп росту проростків, формують потужну кореневу систему, що забезпечить рослину достатньою кількістю вологи та поживними речовинами. За рахунок iнтенсифiкацiї фотосинтезу підвищується концентрація цукрів, в’язкість протоплазми, концентрація клітинного соку, що підвищує морозостійкість як вузла кущіння, так i вегетативної маси рослин.

Через складні погодні умови аграріям не завжди вдається провести посівні роботи вчасно, особливо ризиковано восени, адже недостатньо Потенцiал природніх регуляторiв росту у пiдвищеннi врожайностi та загартованостi озимих культур в осiнньо-зимовий перiодрозвиненим рослинам складно витримати зиму. В даному випадку неможливо обійтися без листової підкормки і стимуляції добривом органо-мінеральним ГУМАТ КАЛІЮ «РОСТ ОК»ТМ – УНИВЕРСАЛЬНИЙ. Ми рекомендуємо за 12-15 днів до настання морозів підживити озимі зернові культури у фазу трьох листків добривом органо-мінеральним ГУМАТ КАЛІЮ «РОСТ ОК»ТМ – УНИВЕРСАЛЬНИЙ, нормою – 1 л/га посівів. Такі підживлення укріпляють кореневу систему, активують процеси кущіння, закладання продуктивних стебел ще восени. Водночас поліпшується фотосинтез в умовах коротких днів та синтезується достатня кількість цукрів, яка забезпечує кращу перезимівлю озимини.

Найбільш чутливою культурою до умов зростання є ріпак озимий. Ріпак досить вимогливий до умов живлення та технології вирощування. З-поміж олійних культур родини капустяних ця культура більш вибаглива до добрив; високі та сталі врожаї він забезпечує за умов, що ґрунт добре забезпечений елементами живлення. Серед кліматичних факторів, які визначають рівень реалізації врожайного потенціалу ріпаку озимого, особливе значення мають погодні умови в осінньо-зимовий період. Близько 70% майбутнього врожаю ріпаку озимого закладається восени, ще до початку зими, оскільки його генеративні органи закладаються ще на ранніх фенологічних фазах. Проте значною мірою морозостійкість ріпаку залежить від агротехнічних заходів, проведених восени, в т.ч. від кількості внесених мінеральних добрив та мікродобрив. Тому підживлення до настання періоду спокою перед зимівлею повинно бути спрямоване на ріст і розвиток листового апарату, накопичення достатньої кількості поживи у кореневій системі, оскільки ця пожива буде використана культурою перед i після відновлення весняної регенерації. Навесні ріпак озимий має унікальну властивість компенсувати свої зріджені посіви шляхом утворення нових продуктивних стебел із кореневої шийки за умови, коли діаметр кореневої шийки становить не менше 8-10 мм.

Усі ці біологічні особливості ріпаку озимого спонукають нас застосовувати позакореневе підживлення у фазі 6 листків добривом органо-мінеральним ГУМАТ КАЛІЮ «РОСТ ОК»ТМ – УНIВЕРСАЛЬНИЙ у дозі 0,5 л/га комбіновано з добривом органо-мінеральним ГУМАТ КАЛІЮ «РОСТ ОК»ТМ БОР – 2 л/га. Та, коли у посушливий період рослини слаборозвинені, першу підкормку необхідно буде зробити у фазу 4-5 листків, а другу – у такій же дозі повторити у фазу 6-8 листків. Тому, що серед мікроелементів найбільше значення для ріпаку має бор. Четверть сполук бору, майже 100 г/га, споживається ще восени. Сполуки бору в рослинах ріпаку озимого беруть активну участь у синтезі вуглеводів, регуляторів росту, аскорбінової кислоти та у їх транспортуванні від листків до кореневої системи. Брак сполук бору у озимому ріпаку восени призводить до деформації кореневої системи, її дуплистості, появи внутрішніх некрозів, зниження морозостійкості, появи фізіологічних, грибкових хвороб та до зниження його врожайності на 25-30%. Отже, позакореневе підживлення добривом органо-мінеральним ГУМАТ КАЛІЮ «РОСТ ОК»ТМ УНIВЕРСАЛЬНИЙ та БОР ріпаку озимого у поєднанні із засобами захисту рослин є запорукою його успішної перезимівлі.

В.П. ОНИЩУК, агроном-технолог
Повний асортимент на сайті www.rost-ok.com
Консультації за телефоном: +38 067 566-33-22

Запрошуємо до співробітництва представників по всій Україні!

З питань співпраці:
+38 (097) 368-24-41 – Морозова Ірина.
Або пишіть на адресу: office@rost-ok.com
Прочитано 1025 разів