Среда, 02 Ноябрь 2016 11:21

Високі врожаї кукурудзи в умовах ведення органічного землеробства

Високі врожаї кукурудзи в умовах ведення органічного землеробстваНі для кого не секрет, що врожайність продукції рослинництва при традиційному господарюванні є вищою, ніж при органічному землеробстві. Втім, виникає доречне питання: за рахунок чого товаровиробники екологічного землеробства отримують високі врожаї? Відповідь є – за рахунок якісного насіння, яке забезпечить і гарні врожаї, і високі прибутки.

Так, на Житомирщині ТОВ «Агровест груп» на практиці доводить, що отримання високих врожаїв кукурудзи в умовах органічного землеробства – це реальність сьогодення. Мову ведемо з керуючим виробництвом ТОВ «Агровест груп» Сергієм Миколайовичем Майдановичем.

– Шановний Сергію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про господарство в якому працюєте та його спеціалізацію?

– Товариство з обмеженою відповідальністю «Агровест груп» (Житомирська область, Баранівський район, с. Смолдирів) засноване у 2011 році та є досить «молодим» господарством. Проект зі створення нашого господарства розроблявся виключно для ведення органічного землеробства, відтак орієнтація ТОВ «Агровест груп» – це екологічне виробництво. Підприємство спеціалізується на розведенні м’ясо-молочної худоби – симентальської породи корів, завезеної із Чехії, та є племінним репродуктором по цій породі.

– Які основні напрямки діяльності Вашого господарства?

– Як я вже казав, в основному господарство спеціалізується на розведенні симентальської породи корів, тому від рослинництва насамперед беремо корм для ВРХ. На сьогоднішній день ми вирощуємо пшеницю, ячмінь, овес, а також кукурудзу. При цьому, кукурудзу ми вирощуємо виключно для власних потреб – на силос та карнаж.

– Скажіть, яку площу в структурі посівів Вашого господарства займає кукурудза?

– В обробітку ТОВ «Агровест груп» знаходиться близько 3000 га, з яких 400-500 га займає кукурудза. Вказана площа посівів кукурудзи для нашого господарства є оптимальною та збільшувати її ми не маємо змоги, зважаючи на вимоги сівозміни. До того ж кукурудза – це єдина культура в нашому господарстві, яка удобрюється органічними добривами.

– Сергію Миколайовичу, чи актуальна кукурудза як культура для Вашого господарства та які особливості кукурудзи найбільш цінні для Вас?

– Авжеж актуальна, оскільки кукурудза складає понад третину раціону худоби, а зважаючи на те, що відгодівля худоби здійснюється сінажно-силосним раціоном, відтак без кукурудзи як культури наше господарство не може обійтися. Найбільш цінними в кукурудзі для господарства є два фактори – це силос, який формує високоросла кукурудза з довгим вегетаційним періодом та зерно, яке забезпечує повноцінний раціон худобі.

– Якої технології вирощування кукурудзи притримується Ваше господарство?

– Технологія, якої дотримується наше господарство, складається з оранки та внесення органічних добрив. Через те, що ми не використовуємо жодних хімічних засобів боротьби, зі шкідниками доводиться боротися механічними прийомами – в звичайні роки це передпосівна культивація, потім два досходових боронування та два післясходових. Тому саме для цього нам дуже потрібні сильні гібриди кукурудзи, які швидко ростуть і одразу займають домінантну позицію в фітоценозі поля.

– Сергію Миколайовичу, Вам, мабуть, довелось спробувати гібриди різних насіннєвих компаній, аби обрати ті, що абсолютно підходять до Ваших умов ведення сільського господарства?

– Дійсно, за час господарювання ми сіяли гібриди кукурудзи як іноземних насіннєвих компаній, так і вітчизняних. Скажу так: перш ніж обрати той чи інший гібрид кукурудзи для вирощування, господарство закладає власні демонстраційні посіви, за результатами яких ті гібриди кукурудзи, що найкраще показали себе в реальних погодних умовах нашого регіону та дали найбільший урожай, обираються для закупівлі на наступний рік. Саме за таким принципом нами було обрано гібриди кукурудзи фірми «Селекта», оскільки вони за результатами цих посівів у 2015 році були найкращими у порівнянні з гібридами кукурудзи інших насіннєвих компаній.

– За якими ознаками Ви обрали саме гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» та чому?

– За останні роки клімат України суттєво змінився, посухи вже стають нормальним явищем, внаслідок чого виникає необхідність у гібридах кукурудзи, що добре витримують посуху та здатні давати врожаї в умовах нестачі вологи. З огляду на бездощове літо гібриди кукурудзи «Селекти» показують себе дуже добре, оскільки є жаро- та посухостійкими. До того ж вказаний рік характеризувався не тільки спекотним літом, а й холодною весною, яка також не кращим чином вплинула на кукурудзу. Незважаючи на той факт, що гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» були посіяні десь 4-5 травня, вони чудово витримали температурний шок, спричинений весняними холодами, що безперечно вказує на їх холодостійкість. Щодо обраних нашим підприємством гібридів, то у 2016 році нами було придбано два гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» – Полтава та Лювена. Втім, вже наступного року, за рекомендацією кандидата сільгоспнаук Віталія Яковича Мельника, провідного селекціонера компанії «Селекта», плануємо також придбати гібриди кукурудзи ТАР 349 МВ і Ладогу, які повинні забезпечити наше господарство силосом та зерном відповідно.

– Скажіть відверто, чи порадили б Ви іншим товаровиробникам гібриди селекції ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Моя думка така: потрібно взяти та спробувати в порядку демонстраційних посівів, провести порівняльний аналіз та віднайти істину. ТОВ «Агровест груп» обрало компанію «Селекта» за високу якість посівного матеріалу, холодостійкість та високу посухостійкість гібридів кукурудзи, їх пристосованість до сучасних несприятливих погодних умов і привабливу ціну, що є дуже важливим фактором для нашого господарства. Крім того, за нашим проханням фірма «Селекта» не здійснювала протруєння придбаного нами насіння, оскільки саме такими є вимоги Органікстандарту, що також відіграло не останню роль при виборі постачальника насіння. Відмінна якість посівного матеріалу за розумною ціною – це те, що вирізняє ТОВ НВКФ «Селекта» від інших товаровиробників.
З питань співпраці та консультацій звертайтесь за телефоном: 
(050) 361-66-65 – комерційний директор Мельник Т. В.
Прочитано 2302 разів