Вторник, 18 Октябрь 2016 16:00

Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи – запорука високого врожаю

Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи – запорука високого врожаюКомпанія «Сингента» щороку пропонує товаровиробникам нові конкурентоспроможні гібриди, які володіють високим потенціалом урожайності та адаптованості до умов середовища. Так, у 2016 році до Реєстру сортів рослин України також занесені нові високопродуктивні гібриди: СИ Ротанго (ФАО 200), СИ Феномен (ФАО 220) та СИ Аріосо (ФАО 270), які за умови дотримання рекомендацій щодо технології їх вирощування здатні значно підвищити рентабельність сільськогосподарського виробництва.

Характеристика гібрида кукурудзи СИ Ротанго ФАО 200

Висока холодостійкість, ранній урожай зерна і силосу
Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи – запорука високого врожаю
Примітка: *Тип зерна: Кр.-зуб. — кременисто-зубоподібний; ** Рекомендований регіон вирощування: П — Полісся, Л — Лісостеп.

Гібрид СИ Ротанго має добру холодостійкість і швидкий ріст на початку вегетації; стійкий до збудників кореневих гнилей, фузаріозу качана та пухирчастої сажки. Тому він придатний для сівби в оптимально ранні строки. Це дає змогу отримати сходи на 5-7 днів раніше, ніж у нехолодостійких, навіть у роки з недостатньою сумою активних температур. Таким чином, з’являється можливість збільшити фазу активного фотосинтезу, за якої інтенсивно накопичується органічна речовина в рослині. Отримання більш ранніх сходів і більш швидкого розвитку рослин у холодостійких гібридів дозволяє підвищити врожайність зерна і силосної маси, особливо в ті роки, коли друга половина вегетації проходить в посушливих умовах.

Конкуренцію рослин в посіві за світло вдалося зменшити за рахунок зміни орієнтації листків. Завдяки кращій освітленості посіву, еректоїдні форми допускають більше загущення посіву. За такої умови гостріше постає питання забезпечення рослин поживними елементами і тому гібрид СИ Ротанго дуже добре реагує на високий агрофон. Володіє високим потенціалом врожайності та доброю вологовіддачею під час дозрівання. Вміст крохмалю в абсолютно сухому зерні становить 74–76%. Зерно придатне для переробки на крупу.

СИ Ротанго краще розкриває свій генетичний потенціал в умовах вирощування Полісся і Лісостепу. Рекомендована густота на період збирання в зоні Полісся – до 90 тис. рослин/га, у Лісостепу – 60–80.

«Сингента», мета якої – забезпечувати стабільне сільськогосподарське виробництво за допомогою сучасних інноваційних досліджень і технологій, пропонує нову розробку – «Артезіан», яка передбачає створення і впровадження в сільськогосподарське виробництво нових гібридів кукурудзи високим генетичним потенціалом урожайності й стабільності в умовах мінливих метеорологічних факторів.

Першим представником з когорти «Артезіан», який стане доступним для українських аграріїв вже у наступному сільськогосподарському сезоні – це гібрид СИ Феномен.

Характеристика гібрида кукурудзи СИ Феномен ФАО 220
Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи – запорука високого врожаю
Примітка: *Тип зерна: зуб. – зубоподібний; **Рекомендований регіон вирощування: П – Полісся, Л – Лісостеп, ПнС – північний Степ.

Гібрид СИ Феномен належить до середньопластичного типу адаптивності до умов росту і розвитку.

Він володіє рядом цінних господарських ознак:

 • високий потенціал урожайності (крупний багаторядний качан, стержень тонкий);
 • високий рівень посухостійкості;
 • швидка вологовіддача зерном під час дозрівання;
 • високотолерантний до стеблових і кореневих гнилей, пухирчастої сажки;
 • характеризується еректоїдним типом розміщення листків;
 • рослини типу «Stay Green» забезпечують високу якість корму для тварин;
 • вміст у зерні крохмалю 72-74%.

Гібрид СИ Феномен рекомендований для вирощування в зонах Полісся, Лісостепу та північного Степу України. Рекомендована густота під час збирання: Полісся – 70–80 тис. рослин/га; Лісостеп – 60–70 тис. рослин/га; Степ – 50–60 тис. рослин/га.

Характеристика гібрида кукурудзи СИ Аріоса Феномен ФАО 270 
Висока посухостійкість і швидка вологовіддача

Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи – запорука високого врожаю
Гібрид СИ Аріосо характеризується високим рівнем:


 • урожайності;
 • посухостійкості;
 • стійкості до вилягання;
 • вологовіддачі зерном в період дозрівання;
 • толерантності до пухирчастої сажки.

За лабораторними даними, вміст крохмалю в абсолютно сухому зерні становить 72–73%.

Гібрид СИ Аріосо рекомендований для вирощування в зонах Полісся, Лісостепу та північного Степу України. Рекомендована густота під час збирання: Полісся – 70–80 тис. рослин/га; Лісостеп – 60–70 тис. рослин/га; Степ – 50–60 тис. рослин/га.

Підбір оптимальної густоти стояння рослин на площі покращує надходження у рослини води та поживних елементів. За таких умов гібрид здатний формувати два господарсько-придатні качани на основному стеблі.

Таким чином, залежно від умов вирощування, агротехніки та потенціалу поля, здійснивши правильний підбір гібридів, які дають змогу одержати прогнозований урожай, захистити культуру, не зашкодивши самій рослині, можна використавши генетичний потенціал конкретного гібриду кукурудзи отримати високий урожай та гарний прибуток.

Ігор КОВАЛЬЧУК,менеджер з маркетингу, розвиток напряму насіння кукурудзи компанії «Сингента»
Ігор ОЛІЙНИК, менеджер з регіонального маркетингу (Південь, Південь-Схід)


Примітка: *Тип зерна: зуб. —зубоподібний; **Рекомендований регіон вирощування: П – Полісся, Л – Лісостеп, ПнС – північний Степ.
Характеристика гібрида кукурудзи СИ Аріосо ФАО 270
Висока посухостійкість і швидка вологовіддача

Регіональні менеджери з продажів
Євген Абатуров – (067) 555- 25-91 (м. Миколаїв)
Володимир ЗУБЕНКО – (067) 555-24-06 (м. Миколаїв)
Прочитано 3029 разів