Вторник, 18 Октябрь 2016 14:39

Висока якість за розумну ціну

Висока якість за розумну цінуЯк отримати гарний врожай кукурудзи в екстремально посушливих умовах Дніпропетровщини

Вибір високоврожайних гібридів кукурудзи на сучасному насіннєвому ринку України є досить-таки великим. Втім, вибір високоврожайних гібридів кукурудзи, здатних витримувати аномальну українську посуху навпаки є невеликим, оскільки не всі гібриди кукурудзи як української, так й іноземної селекції витримують сучасні несприятливі умови вирощування та й висока цінова політика не завжди радує українського аграрія.

У такій ситуації є вихід – насіння гібридів кукурудзи української компанії «Селекта», які за врожайністю знаходяться на одному рівні з гібридами кукурудзи іноземних компаній та ціна на які приємно здивує кожного товаровиробника.

Своїм позитивним досвідом вирощування гібридів кукурудзи компанії «Селекта» ділиться головний агроном С(Ф)Г «Кипарис» 
Олександр Іванович Кірієнко

– Шановний Олександре Івановичу, декілька слів про господарство, в якому працюєте, та про основні напрямки його діяльності?

– Селянське (фермерське) господарство «Кипарис» створене у березні 2000 року й розташоване у селі Наталівка Межівського району Дніпропетровської області. Основними напрямками діяльності нашого господарства є вирощування зернових культур (кукурудза, пшениця, соняшник, ячмінь), бобових (люцерна, еспарцет), буряку та розведення великої рогатої худоби.

– Скажіть, будь ласка, чи актуальна кукурудза як культура для Вашого господарства?

– На сьогоднішній день в обробітку господарства знаходиться 1600 га землі й кукурудза для нас є досить важливою культурою. За рахунок кукурудзи ми вирішуємо декілька завдань: забезпечуємо худобу повноцінним раціоном, знищуємо квітковий паразит вовчок, яким хворіє соняшник, та забезпечуємо пайщиків зерном. До того ж вирощування монокультури призводить до зниження родючості ґрунтів, то наша справа піклуватися про чергування культур, висів кукурудзи якнайкраще забезпечує належну сівозміну в нашому господарстві.

– Ваше господарство знаходиться в зоні ризикованого землеробства. Якої технології вирощування кукурудзи в таких посушливих умовах притримується Ваше господарство?

– С(Ф)Г «Кипарис» дійсно знаходиться в зоні ризикованого землеробства, оскільки клімат останніх років нагадує субтропіки, що знаходить своє вираження в аномальній літній спеці (температурний режим цього літа фіксував позначку + 47°С в тіні, а на сонці + 65-70°С), відсутності достатньої кількості опадів (річна кількість опадів становить 250-300 мм) та сильних вітрах. Взагалі ми вважаємо себе «шанувальниками» кукурудзи, оскільки, окрім С(Ф)Г «Кипарис» та сусіднього господарства, в нашому регіоні майже ніхто її не сіє. Щодо технології вирощування – в нашому господарстві ми здійснюємо дискування з наступним глибоким рихленням задля збереження вологи.

– Окрім вірно обраної технології вирощування вищеозначеної культури, що ще є беззаперечним фактором отримання високого врожаю?

– На мою думку, основними факторами отримання врожаю є сприятливі погодні умови, дотримання технології вирощування та якісний посівний матеріал. Не менш важливим є застосування мікродобрив, зокрема цинку, який забезпечує кукурудзі стимуляцію вегетативного росту і сприяє формуванню кращого врожаю.

– Гібридам кукурудзи яких виробників насіннєвого матеріалу Ви надаєте перевагу і чому?

– Наше господарство сіє кукурудзу виключно українських компаній, в той час як гібриди іноземних компаній або займають невелику частину посівних площ, або представлені на демонстраційних посівах, що закладаються в господарстві, так би мовити, для себе. На моє глибоке переконання, вітчизняні гібриди кукурудзи значно краще пристосовані до сучасних несприятливих погодних умов й гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» тому яскравий доказ.

– Які саме гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» Ви обрали та чому?

– Цього року С(Ф)Г «Кипарис» придбало чотири гібриди кукурудзи компанії «Селекта» – МЕЛ 272 МВ, Лювена, Полтава й ТАР 349 МВ. Вказаними гібридами залишились дуже задоволеними, оскільки вони чудово показали себе в умовах холодної весни, а потім аномальної спеки. Ці гібриди на полях нашого господарства сформували повністю виповнені качани, що в умовах цього року не так легко було зробити. Втім, вже сьогодні серед придбаного асортименту гібридів кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» найбільше сподобались гібриди Лювена та Полтава, які краще за інші підходять до наших умов ведення сільського господарства.

– Як Ви охарактеризуєте співпрацю з ТОВ НВКФ «Селекта» та чи рекомендували б Ви гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» іншим виробникам сільськогосподарської продукції?

– Співпраця з ТОВ НВКФ «Селекта», безперечно, сподобалась, адже ця фірма поєднує в собі високу якість насіннєвого матеріалу кукурудзи та розумну цінову політику, що у сукупності надає можливість кожному господарству придбати більше добрив та гербіцидів задля кращого результату та більш високих врожаїв. Гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» на сьогоднішній день є найкращими посухо- та жаростійкими гібридами кукурудзи з-поміж багатьох інших, а відтак рекомендую гібриди кукурудзи компанії «Селекта» іншим товаровиробникам, які хочуть отримати високий врожай за розумну ціну.
З питань співпраці та консультацій звертайтесь за телефоном: 
(050) 361-66-65 – комерційний директор Мельник Т. В.
Прочитано 1428 разів