Среда, 28 Сентябрь 2016 12:05

КСС-2,6 може якісно подрібнити кукурудзу на силос

КСС-2,6 може якісно подрібнити кукурудзу на силосВиробники молока та м’яса, які мінімізують їх собівартість, щоб вижити в складних фінансових умовах, продовжують використовувати архаїчний причіпний силосозбиральний комбайн КСС-2,6, розроблений ще в середині минулого століття. Він простий за конструкцією та в обслуговуванні, в кілька разів дешевший за імпортні аналоги, агрегатується з поширеними тракторами типу Т-150К (фото 1) і навіть МТЗ та ПМЗ (через меншу потужність зменшують захват до трьох рядків) (фото 2). Суттєвий недолік КСС-2,6 – неякісне подрібнення, внаслідок чого втрачається до половини поживності кукурудзяного силосу при згодовуванні високоудійним коровам через низьке перетравлення та грубі рештки.

КСС-2,6 може якісно подрібнити кукурудзу на силос

КСС-2,6 може якісно подрібнити кукурудзу на силосНауковими дослідженнями встановлено, що якісний кукурудзяний силос можна заготовити і при довжині різки 30-40 мм, на яку розрахований КСС-2,6, але з розщепленням стебел та зерна. Для отримання такого якісного розщепленого корму автор розробив просте та ефективне обладнання до КСС-2,6, виконане у вигляді чотирьох ребристих взаємозамінних секцій, виготовлених із листової сталі товщиною 4 мм. (фото 3). Це обладнання монтується замість серійного піддону без зміни решти деталей за один робочий день безпосередньо в господарстві. На конструкцію доподрібнювача автору розробки видано кілька патентів на винаходи.

Продуктивність КСС-2,6 з доподрібнювачем в агрегаті з трактором Т-105К на заготівлі якісно подрібненого кукурудзяного силосу в фазі воскової стиглості зерна сягає 60 тонн за годину. Обладнання зменшує продуктивність комбайна всього на 7%, що для практики не так важливо, як отримана висока якість корму. Маса частинок товщиною до двох міліметрів становить 80%, а кількість подрібненого зерна перевищує 96% (фото 4). Така маса щільніше і швидше трамбується, краще силосується та зберігається в сховищі, бо в процесі силосування температура маси не перевищує 37 градусів. А головне – майже повністю поїдається великою рогатою худобою (фото 5).

Собівартість заготівлі однієї тонни розщепленого кукурудзяного силосу, який повністю відповідає зоотехнічним вимогам, є найменшою. Розрахункові приведені КСС-2,6 може якісно подрібнити кукурудзу на силосвитрати у білоруського комбайна КСК-100 в 3,3, а в сучасного «Ягуар-880» німецької фірми Клаас у 8 разів більші, ніж у модернізованого КСС-2,6. Обладнання випробувалося і вдосконалювалося більше десяти сезонів в багатьох господарствах України і його застосуванням досягається: підвищення надоїв або приросту ВРХ – до 20%; зменшення втрат кормів – до 98%; економія пального за рахунок збільшення на 25% завантаження транспорту – 0,15 кг/т; економія концентрованих кормів – до 40%; зменшення площ посіву кукурудзи на силос – до 30%; зменшення об’ємів силососховищ – на 25%; зменшення питомих енерго – та металозатрат у порівнянні із закордонними аналогами – до 30%; економія коштів замість купівлі дорогих закордонних комбайнів – до 20 разів.

КСС-2,6 може якісно подрібнити кукурудзу на силосВартість обладнання становить 8000, а з урахуванням монтажу та доставки в господарство – 10 тис. грн. Але розробник надає і детальну інструкцію для
самостійного встановлення обладнання. Витрати на впровадження доподрібнювача окупаються після заготівлі 30-50 тонн силосу у фазі воскової стиглості зерна кукурудзи, або протягом менше однієї години роботи, завдяки запобіганню втратам 100 кг зерна на кожній тонні силосу при згодовуванні ВРХ.

Використання розробленого обладнання на серійних кормозбиральних комбайнах для якісного подрібнення кукурудзи на силос у фазі воскової стиглості зерна та годівлі ним великої рогатої худоби суттєво підвищує продуктивність тварин, зменшує собівартість і збільшує рентабельність виробництва та конкурентоспроможність української м’ясомолочної продукції.

Михайло Іванович Карпенко,

автор 30 розробок, 83 винаходів і двох ліцензій на їх продаж, більше 300 публікацій та 500 впроваджень, кандидат технічних наук.

Моб.: 066 7007 106
 
Прочитано 2951 разів