Понедельник, 19 Сентябрь 2016 10:05

Господарі Кіровоградщини рекомендують

Господарі Кіровоградщини рекомендуютьНасіннєвий ринок кукурудзи в Україні на сьогодні представлений багатьма компаніями як іноземними, так і вітчизняними, які пропонують аграріям широкий вибір гібридів кукурудзи різних груп стиглості з різним ціновим діапазоном.

Багато аграріїв стверджують, що гібриди кукурудзи іноземної селекції потребують особливих умов вирощування, додаючи, що з гібридами зарубіжної селекції «рік на рік не приходиться», тим більше, в останні вкрай посушливі роки, тоді як гібриди кукурудзи української селекції краще витримують сучасну українську спеку та за врожайністю не поступаються імпортним.

Оптимальним рішенням у такій ситуації є вибір гібридів кукурудзи компанії «Селекта», чиї гібриди кукурудзи дійсно витримують аномальну українську посуху та ціна яких повністю задовольняє українських аграріїв.

Своїм позитивним досвідом вирощування гібридів кукурудзи компанії «Селекта» діляться господарі Кіровоградщини.
Станіслав Леонідович КОСЕНКО,
фермерське господарство «Землероб»
(Кіровоградська область, Новоукраїнський р-н).


Фермерське господарство «Землероб» було створено у 1994 році та спеціалізується на вирощуванні зернових культур – соняшнику, озимих пшениці та ячменю, сої та кукурудзи.

В обробітку господарства на сьогоднішній день знаходиться близько 2000 га землі, з яких 25% посівів займає «цариця полів» – кукурудза. Зважаючи на той факт, що чверть загальної площі посівів займає кукурудза, її актуальність для нашого господарства є значною, а відтак і вибір насіннєвого матеріалу є справою серйозною, оскільки правильний вибір якісного насіння забезпечить отримання високих врожаїв.

За досить тривалий час існування нашого господарства довелось спробувати гібриди кукурудзи різних насіннєвих компаній аби обрати ті, що абсолютно підходять для нашого господарства. Сучасні погодні умови не особливо сприятливі для умов сільського господарства, відтак від гібридів кукурудзи іноземної селекції довелось відмовитись, оскільки вони вимагають особливих умов вирощування, в той час як українська селекція пропонує гібриди кукурудзи, здатні витримати сучасні погодні умови – як холод, так і спеку.

За порадою Руслана Зайцева (прим.: регіональний представник ТОВ НВКФ «Селекта» у Кіровоградській області) минулого року я познайомився з гібридами кукурудзи української фірми «Селекта» – МЕЛ 272 МВ, Лювена, Полтава і ТАР 349 МВ, які взяв, так би мовити, на пробу по 10 га кожного. Серед наведених гібридів кукурудзи мною було беззаперечно обрано гібрид кукурудзи Полтава, який вже цього року займає 150 га земель ФГ «Землероб» та площу якого я планую збільшити наступного року до 350 га.

Вказаний гібрид сподобався високою врожайністю, жаростійкістю, посухостійкістю та холодостійкістю. Так, на рівні минулого року, врожайність Полтави становила 76 ц/га, в той час як гібриди кукурудзи інших вітчизняних фірм давали на рівні 45 ц/га. Хотілось також звернути увагу на суперстійкість означеного гібрида до вилягання, що проявилась за буревію минулої осені, коли його сила відкидала дахи ферм на два кілометри й гібриди кукурудзи інших фірм вітчизняної селекції полягли, в той час як гібрид Полтава, що вже був сухим, залишився стояти на полі. Таким чином, у мене не виникало жодних проблем зі збиранням гібриду кукурудзи Полтава.

Підсумовуючи сказане, хочу додати, що досягнення фірми «Селекта», безперечно, варті уваги, і я раджу іншим товаровиробникам вирощувати продукцію вказаної фірми. До того ж хочу зауважити, що гібриди кукурудзи означеної
Господарі Кіровоградщини рекомендуютьфірми вдало поєднали високу якість сучасного посівного матеріалу та розумну цінову політику, яка проводиться компанією, що у кінцевому результаті забезпечує ФГ «Землероб» високими прибутками.

Олег Анатолійович СЕРЕДА, СФГ «Середа»
(Кіровоградська обл., Компаніївський р-н).

Селянське (фермерське) господарство «Середа» було створено мною у 2002 році, відтак загальний стаж ведення сільського господарства сягає вже 14 років. Основним напрямком діяльності мого господарства є рослинництво: кукурудза, соняшник, пшениця, ячмінь. При цьому, обробляючи на сьогоднішній день до 300 га землі, близько 50% всіх земель відводжу на вирощування саме кукурудзи.

Високі врожаї «цариці полів» залежать від багатьох факторів – сприятливих погодних умов, своєчасного обробітку, підживлення, і, беззаперечно, від якісного насіннєвого матеріалу. До вибору якісного посівного матеріалу я підходжу відповідально, оскільки якісне насіння сьогодення забезпечує як високі врожаї, так і високі прибутки майбутнього.

З продукцією фірми «Селекта» моє господарство знайоме вже не перший рік. Так, відшукавши інформацію про вказану фірму та її гібриди кукурудзи в мережі Інтернет, почав плідно співпрацювати з вказаною компанією. За час співпраці з ТОВ НВКФ «Селекта» спробував чи не всю лінійку, що пропонувалась до продажу, й у 2016 році зупинився на гібриді Лювена, який сподобався високою врожайністю та гарною вологовіддачею. Оскільки на сьогоднішній день у мене немає сушарні, гарна вологовіддача у поєднанні з високим врожаєм гарантують моєму господарству гарні прибутки. До того ж хочу зауважити (і це не тільки моя думка, а й думка інших товаровиробників) гібриди кукурудзи фірми «Селекта» не тільки знаходяться на рівні з гібридами кукурудзи зарубіжної селекції, а й в більшості випадків значно кращі, ніж імпортні. Фірма «Селекта» поєднала у собі не тільки високу якість насіння, яке в умовах сучасної аномальної української посухи повністю забезпечує моєму господарству отримання гарних врожаїв, а й розумну цінову політику, яка дає змогу придбавати насіннєвий матеріал та мати високі прибутки. Гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» – це ідеальне поєднання ціни та якості.

Сергій Володимирович ФЕДОРОВ, одноосібник
(Кіровоградська обл., Компаніївський р-н).

Господарі Кіровоградщини рекомендуютьСільським господарством я вже займаюсь дев’ятий рік і за весь час господарювання основними культурами, обраними до вирощування, є соняшник та кукурудза. Такий вибір зумовлений достатньо високим економічним ефектом від вирощування вищеозначених культур, а відтак правильний вибір насіння як соняшнику, так і кукурудзи є дуже важливим, оскільки якісне насіння забезпечить в подальшому високі врожаї та гарні прибутки.

З селекцією ТОВ НВКФ «Селекта» я знайомий вже другий рік і хочу сказати, що гібридами кукурудзи вказаної фірми я дуже задоволений. Так, за сприяння регіонального представника ТОВ НВКФ «Селекта» в Кіровоградській області Руслана Зайцева я вирощую на сьогоднішній день три гібриди кукурудзи компанії «Селекта»: Лювена, Полтава і ТАР 349 МВ.

Хочу сказати, що всі гібриди «Селекти», безперечно, варті уваги, втім, як на мене, найкращим гібридом з-поміж усіх є Лювена, оскільки вона має найбільший качан та завдяки швидкій втраті вологи зерном і стеблом залишає після себе невелику кількість пожнивних залишків, що має велике значення для посіву наступних культур.

В той же час мої сусіди-одноосібники – Олександр Григорович Ревут, Галина Василівна Колтунова та Геннадій Бернадський, безперечно, вирізняють гібрид кукурудзи Полтава, який
Господарі Кіровоградщини рекомендуютьвже на сьогоднішній день за біологічним підрахунком сформував врожайність на рівні 80 ц/га (і це при тому, що 2016 рік дуже несприятливий для кукурудзи у Компаніївському районі Кіровоградської області).

Моя думка така, що гібриди кукурудзи «Селекти» – ідеальний вибір сучасного господаря, оскільки вони витримують не тільки українську спеку, а й несприятливу економічну ситуацію в країні, маючи адекватну ціну та високу якість насіннєвого матеріалу.

Зважаючи на той факт, що запорукою доброго врожаю є якісний і правильно підібраний посівний матеріал, виникає доречне питання: насіння якої компанії гарантуватиме високі врожаї та чи зможе український фермер придбати посівний матеріал за розумною ціною?

Людвіг Васильович ТРОФИМЧУК,
одноосібник
(Кіровоградська обл., Новгородківський р-н).


У сільському господарстві я працюю вже далеко не перший рік. Сію, як правило, пшеницю та соняшник. Втім, у 2016 році за доброю порадою мого сусіда – Сергія Олексійовича Бовта, посіяв, так би мовити, на пробу гібрид кукурудзи фірми «Селекта» – Полтава. При цьому технологію вирощування кукурудзи обрав традиційну – глибока оранка, культивація, обробіток гербіцидом Прайм та внесення добрив – карбамід 100 кг/га та 70 кг/га нітроамофос.

Гібридом кукурудзи Полтава залишився дуже задоволеним: по-перше, кукурудза після посіву вся зійшла «дружно» в один день, по-друге прекрасно витримала холодну весну й занадто спекотне літо без достатньої кількості опадів. Вказаний гібрид взагалі не потребував від мене як господаря особливої технології вирощування, спеціального підживлення чи великої кількості добрив. Навпаки, за досить невеликих «вкладень» я отримав на сьогоднішній день один, подекуди два великих та повністю виповнених качани, що забезпечить мені гарний врожай. Зважаючи на те, що вказаний гібрид мене повністю задовольняє, вже на сьогоднішній день я рекомендую гібрид кукурудзи Полтава іншим товаровиробникам Кіровоградщини.

З питань співпраці та консультацій звертайтесь за тел.:
комерційний директор Мельник Т. В.
(050) 361-66-65
регіональний представник в Кіровоградській обл. Зайцев Руслан
(098) 804-44-89
Прочитано 2594 разів