Четверг, 01 Сентябрь 2016 09:36

Насіння сортів пшениці м’якої озимої та ячменю озимого – досвід прат «селена»

Насіння сортів пшениці м’якої озимої та ячменю озимого – досвід прат «селена»Приватне акціонерне товариство «Селена», створене в 2000 році як одна з перших українських селекційно-насінницьких компаній, на власному досвіді компанії із щорічним обсягом виробництва 4,5-5,5 тис. тонн насіння пшениці та ячменю високих генерацій, відпрацювало певні принципи в формуванні сортової політики, що є запорукою комерційної успішності вирощування насіння. Основою є моніторинг адекватності сортів пшениці та ячменю вимогам регіонів України за станом агрокліматичних умов та рівнем агротехнічного забезпечення, попередниками, сівозміною тощо.

Сучасні сорти одеської селекції (ПрАТ Селена, СГІ НЦНС) забезпечують ефективну реалізацію генетичного потенціалу продуктивності і якості зерна на високих агрофонах при високому нижньому порозі врожайності навіть за порушення технологій вирощування сортів, і є кращими за комплексом господарсько- і біологічно цінних ознак і властивостей:

  •  генетичний потенціал врожайності досягає 100 ц/га і вище;
  •  максимальні показники морозо-зимостійкості, посухо-жаростійкості, стійкості до фітозахворювань, шкідників, несприятливих умов вирощування;
  •  оптимальний рівень показників якості зерна за різними напрямками використання
  •  висока стійкість до вилягання, осипання зерна і проростання на пні.

Оптимальні сорти для умов 2016 року


Сорт

Зона вирощування

Основні характеристики сорту

Пшениця м’яка озима

Куяльник

СЛ*

Сорт інтенсивного типу універсального використання на різних агрофонах, високоврожайний (100 ц/га і вище), середньоранній, середньорослий, дуже стійкий до проростання зерна на пні, посухо- та жаростійкість підвищені, зимостійкість вище середньої, надсильна пшениця.

Польовик

СЛ

Напівінтенсивний сорт, високопродуктивний за рахунок високого кущіння і озерненості колоса, середньоранній. Проявляє себе у посушливі роки, по гірших попередниках і за пізніх строках сівби. Висока морозо- та зимостійкість, підвищена посухо- і жаростійкість, стійкий до осипання і проростання. Має польову стійкість до основних хвороб. За якістю зерна – сильна пшениця.

Ужинок

СЛП

Сорт інтенсивного типу, степової екології, середньоранній сорт з генетичним потенціалом врожайності більше 10 т/га. Високопластичний, дуже добре реагує на внесення мінеральних добрив підвищенням врожайності і поліпшенням якості зерна. Середньорослий, стійкий до вилягання та осипання, має високу посухо- і жаростійкість, стійкий проти комплексу грибкових хвороб. За якістю зерна – сильна пшениця.

Жайвір

СЛП

Сорт високоінтенсивного типу універсального використання на високих і середніх агрофонах. Потенціал перевищує за 11,0 т/га, середньоранній, стійкий до вилягання, осипання та проростання на пні, стійкий проти основних грибкових захворювань. Сильна пшениця

Ліра

одеська

СЛП

Сорт універсального типу для вирощування на різних агрофонах. Високопродуктивний, із підвищеною пластичністю та витривалістю до біотичних та абіотичних факторів. Середньостиглий, короткостебловий, високостійкий до вилягання, високозимостійкий, посухостійкий, має високу польову стійкість до основних фітозахворювань. Вирізняється підвищеною якістю сильної і надсильної пшениці.

Зиск

СЛП

Сорт високоінтенсивний степової екології, з потенціалом понад 10 т/га. Середньорослий, середньоранній, посухостійкість та спекостійкість високі, морозо- та зимостійкість вище середньої, стійкість до висипання та вилягання високі; стійкий проти основних хвороб. Вирізняється підвищеними показниками якості сильної і надсильної пшениці.

Ера одеська

СЛ

Сорт високоінтенсивного типу, універсального використання. Потенціал перевищує 11,0 т/га, середньоскоростиглий, стійкий до вилягання, осипання та проростання на пні, позитивно реагує на високий агрофон, але забезпечує високу врожайність на низькому агрофоні та непарових попередниках. Сорт відрізняється скоростиглістю і винятково високою жаростійкістю в період формування зерна.

Щедрість

одеська

СЛ

Сорт напівкарликового високоінтенсивного типу для вирощування за інтенсивною технологією чи в умовах зрошення. Середньо-пізньостиглий, висока морозо- зимостійкість, підвищена посухо- та жаростійкість, стійкий до грибкових хвороб, короткостебловість (82-86 см) поєднується з винятково високою стійкістю до вилягання, осипання та проростання зерна на пні при перестої. Цінна пшениця.Селевіта

СЛ

Сорт інтенсивного типу, універсального використання на різних агрофонах. Високоврожайний (100 ц/га і вище), середньостиглий, середньорослий, дуже стійкий до проростання зерна на пні, посухо-, жаростійкість та зимостійкість високі. За якістю зерна – сильна пшениця. Придатний для розміщення на непарових попередниках, у т.ч. по соняшнику та стерні колосових.

Мудрість

одеська

СЛ

Сорт інтенсивного типу, універсального використання на різних агрофонах. Високоврожайний, середньорослий, скоростиглий, стійкий до вилягання, осипання та проростання на пні. Морозо-зимостійкість підвищені, вирізняється високою посухо-жаростійкістю, має польову стійкість до основних хвороб. За якістю зерна екстрасильна пшениць. Високий потенціал продуктивності реалізується за інтенсивної технології вирощування, витривалий до низьких агрофонів.

Наснага

СЛ

Сорт напівкарликового високоінтенсивного типу для вирощування за інтенсивною технологією чи в умовах зрошення. Середньоранній, висока морозо- та зимостійкість, підвищена посухо- і жаростійкість, витривалий до основних грибкових хвороб, короткостебловість (82-86 см) поєднується з винятково високою стійкістю до вилягання, осипання та проростання зерна на пні при перестої. Сильна пшениця. Сорт бажано розміщувати по кращих попередниках в оптимальні, або дещо пізніші строки сівби.

ячмінь звичайний озимий – дворучка

Снігова

королева

СЛП

Високоінтенсивний, з потенційною врожайністю 10 т/га і вище, середньостиглий, зимо-, морозостійкість та посухо- і жаростійкість високі, короткостебловий, стійкий до вилягання, висока стійкість до борошнистої роси та смугастого гельмінтоспоріозу, носії генетичної стійкості до сажкових захворювань.

Дев’ятий вал

СЛ

Високоінтенсивний, з потенційною врожайністю 10 т/га і вище, середньостиглий, Зимо-, морозостійкість та посухо- і жаростійкість високі, висота рослин 115-125 см, стійкий до вилягання, висока стійкість до борошнистої роси та смугастого гельмінтоспоріозу. Гарантує високі врожаї в умовах недостатньої вологозапезпеченості.Насіння вищевказаних сортів можна придбати безпосередньо у ПрАТ «Селена», що забезпечує ряд переваг:

1. Насіння належить до сортів провідних українських науковців, створених на підставі глибоких знань і інноваційного підходу;

2. Характеризується адаптивністю до різних умов вирощування; виробляється під ретельним контролем селекціонерів на всіх етапах розвитку;

3. Насіння обробляється на сучасному насіннєочисному обладнанні Cimbria та Petkus;

4. Має дозвільні документи, за потреби – сертифікати ISTA і OECD;

5. Реалізується досвідченими менеджерами, що виключає проблеми із оформленням документів;

6. Забезпечується укладення ліцензійного договору.

Заявки придбання насіння цих сортів приймаються:
ПрАТ «Селена»
м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3.
Тел.: (0482) 37-23-81, 050 490-45-61
selena-odessa@ukr.net
Кваліфіковану консультацію і добір сортів індивідуально для господарства можна отримати: 
(050) 41-56-106 – Микола Миколайович
Прочитано 2679 разів